Sme rodičia

5 tipov na darček ku Dňu otcov

Ahojte 🙂 Minulý týždeň som si od Vás na Insta pýtala vaše tipy na Deň otcov a viacerí ste si pýtali aj tipy odo mňa. Tak som sa rozhodla spojiť Vaše, aj moje tipy a dnes Vám priniesť článok 5 tipov na darček ku Dňu otcov.

Kniha

Ako prvú Vám odporúčam knihu určenú priamo pre otcov. Ak máte doma len jedno dieťa a je to chlapec, odporúčam knihu Otec a syn (Harry H. Harrison), ak dievča ako my, tak je pre vás tá pravá Otec a dcéra – Zúbok knihu už doma má, a, čo som bola prekvapená, lebo on knihy nečíta moc rád, páči sa mu a celú ju už prečítal. Je to milé, miestami vtipné ale naozaj poučné. Sú tam trefné veci napísané priamo a stručne. Keď som tieto knihy videla prvýkrát, zamilovala som sa. Jasné, že som si kúpila tiež – Mama a dcéra 😅 (nájdete ju aj vo verzii Mama a syn).

Veľa dobrý recenzií som počula aj na knihy 5 jazykov lásky a 5 jazykov lásky pre deti – to by boli knihy, ktoré by som Zúbkovi kúpila, keby bol knihomoľ. No nie je. Takže by to bol nefér darček voči nemu – sú „príliš rozpísané a je tam málo obrázkov“ ako on hovorí. Ale ja ich na svojom wish liste určite mám 🙂 .

Využiteľný darček

Neviem ako vy, no my chodíme na výlety pomerne dosť nabalení. Ja som rada, ako prof. Moody hovorí, vždy pripravená. To pre mňa znamená, že mám rada po ruke aj veci “pre istotu”. Pre istotu dve plienky navyše, pre istotu sadu oblečenia, pre istotu balík vlhčených obrúskov… nejaký snack. Ok, niekoľko snackov, pretože nie len ja, ale aj naša dcéra je ako sto čertov keď je hladná…. No proste je to také malé sťahovanie furt. Ešte ak ideme na výlet, kde berieme aj najmladšieho člena rodiny, tak balím aj misku, aj vodu, aj pamlsky…. no proste VEĽA 😂. A teda kto si to všetko dáva do tašky? Ja. A kto potom chodí polovicu výletu s mojou taškou? No predsa Zúbok 😂 a tak sa už dlhšiu dobu pohrávam s myšlienkou, že by som mu na Deň otcov podarovala batoh.

A práve jeden taký akurát pre neho (nás) mám vyhliadnutý – Daddy Bag. Nestojí najmenej a preto čakám na fakt dobrú príležitosť, kedy mu ju podarujem ja, Zúbok si na takéto veci nepotrpí. Ale potom trpí moja chrbtica (alebo oči, keď ho vidím s mojou taškou 😂) všakže? Daddy bag od značky Childhome je priestranný ruksak, kde je miesto na všetko, plus ešte čosi navyše 😅. Ja mám od nich už Mommy bag a poviem Vám, lepšiu tašku nemám 😍 veľkosť a kvalita je na najvyššej úrovni. Ja viem… tá cena je dychvyrážajúca no stojí mi za každý cent! Zbalím do nej veci pre Karolku a aj pre mňa ostane miesto. Aj keď sa zašpiní, stačí ju utrieť vlhčenou (ktorú mám vždy po ruke) a je zas ako nová.

Do rodiny tašiek nám za ten čas pribudli aj Family bag, ľadvinka, kabelka a slečna dostala má aj tašku na kozmetiku. Hej, asi sa stane z toho taká malá závislosť keď zistíte aké sú skvelé 😅❤️🙏

Jedlo

Jedlo je top topiek pre Ivka. Tým by som vyhrala na plnej čiare. Taká mäsová torta, pečená krkovička alebo kľudne sladká kytica plná ovocia namočenej v bielej čokoláde, by sa mu isto páčila. Môjmu pivkárovi by som ulahodila aj bedničkou piva. Raz som to skúsila, na Mikuláša. Vtedy som ešte nemala vodičák, takže som tú plnú bedňu niesla domov pešo a sama. Neocenil to natoľko aby som to zopakovala. Dokonca ani nedodržiaval adventný kalendár aj keď som si s tým fakt dala námahu😂.

Náš tatino miluje smotanovú tortu a vôbec mu nevadí, že ju poctivo miešam, takže s Karolkou mu určite „upečieme“ tú a pravdepodobne mu objednám biele jabĺčko z LaCaramela, ktoré mu tak chutí. Miluje ich karamel a ja sa teda prispôsobím jeho chutiam, keď už má ten sviatok otcov a oželiem horkú čokoládu. Chápete… obetujem sa, dám si aj bielu 😂 . Tento rok teda všetko stavím na sladké, keďže sa doma snažíme trošku okresať mäsovú spotrebu.

Spomienkový predmet

Toto bola vaša najčastejšia odpoveď. Hrnčeky, kľúčenky, fotoknihy, vankúše, vtipné tričká alebo tričká s fotkami tatina s deťmi. Veľmi ďakujem tej sledovateľke, ktorá mi napísala, že ide použiť môj kód v rámci spolupráce na Empikfoto.sk. Ak by tak chcel urobiť ešte niekto z vás, zľavový kód je ZUBKOVA.

Pokiaľ vám chýba trošku kreativity (ako mne 😂) alebo času, môžete si niečo milé objednať. Ja som na deň matiek pre maminu vyhrala krásnu kartičku od @mama.foto.dizajn a teraz Ivka ponúka podobné aj na Deň otcov + čosi do bruška navyše 😅 . Čo by bolo na kartičke aj v krabičke je len na Vás, stačí to napísať Ivke do správy a vybavené 🙂 .

Hra

Spoločenskú hru ste mi tiež odporučili práve vy na Instastories. Musím povedať, že toto mi vôbec nenapadlo, pretože u nás doma som hlavne ja iniciátor kúpi ale aj hrania sa. Minulý rok mi brnkla do nosa hra Hlbina, no predtým som už počula o hre Človečina. Obe sú založené na otázkach, ktoré sa bežne nepýtate. Viac sa zamyslíte nad odpoveďou, nad sebou, nad partnerom s ktorým hru hráte. Ak však nemáte chuť byť príliš hĺbaví, viete si vybrať aj iné hry a možno z otecka spraviť dvoj/troj/či viac násobného 😂. Nenechajte sa zmiasť, chlapom je vlastne (možno) úplne jedno, či je Valentín alebo Deň otcov 😂.

Ako bonus Vám ponúknem svoj minulý článok o tipoch na darček pre fanúšikov HP, ak je váš tatino z tohto sveta alebo sa inšpirovať mojim posledným nákupom v Martinuse 🙂 .

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete