Mama tipy

6 tipov na darčeky, ktoré potešia (nielen) tehotnú kamarátku

Ahojte! Často sa stane, že akonáhle žena otehotnie, okolie sa začne viac zaujímať o bábätko ako o ženu. Preto Vám v dnešnom článku chcem dať svojich 6 tipov na darčeky, ktorými môžete obdarovať svoju kamarátku/priateľku/sestru/ manželku, proste ženu, ktorá sa čoskoro stane mamou. Či už bude mať nejaký sviatok alebo to chcete spraviť len tak, nezabudnite, že ju môžete potešiť aj niečím iným, ako je malé roztomilé bodyčko, ktoré pravdepodobne už dostala 😀 .

Psychológia pre milujúcich rodičov

Ako prvý tip Vám chcem spomenúť knihu. Psychológiu pre milujúcich rodičov (Jana Bašnáková, Eva Vavráková a Jana Zemandl) som Vám už spomínala. A nesmie chýbať ani v tomto článku. Kniha je o bežných situáciách a otázkach, ktoré si mamičky často kladú (nie len) v prvých mesiacoch s malým bábätkom. Podrobnejšie som o nej písala v článku o knihách, ktoré som čítala počas tehotenstva. Na knihe je info, že je o 1. roku s bábätkom, ja sa k nej však vraciam aj po prvých narodeninách 🙂 .

Míľnikové kartičky

Kartičky som objavila dávno predtým, ako som vôbec zistila, že som tehotná. Už vtedy som si povedala, že toto si určite zaobstarám. Je to taká „milá, malá sprostosť“, ktorú uznávam, k životu nepotrebujete, no dokáže veľmi potešiť 🙂 . Nakoniec som ostala aj prekvapená, že sú aj tehotenské ale aj bábätkovské míľnikové kartičky. A tak som si kúpila oboje a takto spätne ich kúpu naozaj neľutujem. Bolo skvelé mať rutinu a fotiť si bruško a spätne porovnávať. S bábätkovských fotiek som si spravila koláž a je až neskutočné, ako Karolka rastie. S kartičkami vznikli aj takéto spomienky:

Tehotenské míľnikové kartičky – ja som si vybrala tie od Míľnikové kartičky v dizajne greenery
Bábätkovské míľnikové kartičky 🙂

Fotenie

Tehotenské fotenie je podľa mňa jeden z najkrajších darčekov, aké som dostala. Síce som si ho od môjho muža vypýtala sama 😀 ale dôležité je, že sme ho absolvovali. Fotky sú pre mňa zhmotnené spomienky a niekedy by som ani neverila, že to malé dieťatko čo tu okolo mňa momentálne pobehuje len v plienke, a robí mi inventúru v perách, bolo naozaj vo mne! Niektorí fotografi majú možnosť zakúpenia darčekovej poukážky, s iným sa stačí len dohodnúť 🙂

A pozor! Nemusí to byť len tehotenské fotenie. Viem, že niektoré ženy sa nepáčia samé sebe v tehotenstve a nechcú byť fotené, takže to môže byť fotenie už s bábätkom, napríklad ako novorodenecké alebo vianočné fotenie. Iba pre párik to môže byť rande fotenie, aké sme si kúpili aj my pred svadbou. Fantázia nemá hraníc a dobré fotenie nikdy nie je zlé 🙂

Tehotenské fotenie – jedna z najkrajších spomienok na tehotenstvo 🙂
Naše rande fotenie sme si spravili u nás doma – v posteli 🙂
Vianočné fotenie

Zápisník spomienok

A keď sme už pri fotení, fantastickým doplnkom pre fotky je predsa zápisník alebo kniha spomienok (klik pre tú Disney na fotke :)). Existuje veľa názvov a typov. Dokonca to môže byť len fotoalbum, kam si fotky odložíte (a z druhej strany si môžete niečo napísať). Ja (aj by som napísala, že my ale čo si budeme klamať, toto je skôr moja záľuba ako Zúbková) som dostala od mojej maminy krásny Disney denníček, kam Karolke zapisujeme infošky ako napríklad kedy sa narodila, koľko vážila a podobné základné info. Nájde sa tam miesto aj na pikošky – ako vyzerala jej izbička, akú hračku mala so sebou v postieľke, koľko stálo mlieko v roku keď sa narodila alebo aká pesnička vtedy letela.

Pri jej narodení sme dostali ešte jednu knihu od Ivkového kolegu, tak vypisujeme aj tú. V budúcnosti si jednu môžeme nechať my rodičia a jednu si bude môcť Karolka vziať so sebou do života 🙂 .

Vyrobila som na stenu z rámika dekoráciu, ktorú som nazvala „Ako ide čas“ a na každé narodeniny jej tam budeme pridávať jeden obraz s otlačkami a s fotkou. Ak chcete vytvoriť niečo originálnejšie ako kúpiť knihu z kníhkupectva, takýto obraz je podľa mňa fajn alternatíva. Stačí na výkres nakresliť či napísať inštrukcie a maminka si to už vyplní, keď bude mať čas 🙂 .

Obrazová dekorácia, jedna pamiatka vznikla keď sa narodila a druhú sme vyrobili na jej 1. narodeniny.

Tehotenský vankúš

Tehotenský vankúš je jedna z vecí, ktoré som si myslela, že si nikdy nekúpim. Vravím si, zbytočnosť, veď mám vankúšov dosť. A potom s ním raz prišiel Zúbok domov a ja som pochopila, prečo ho toľko tehotných žien vychvaľuje! Od toho dňa spávam ako bábätko. Krásne som si ho vedela podložiť pod brucho (a nohu 😀 ) a spala som ako zarezaná. Po pôrode som ho používala ako pomôcku na kojenie, neskôr ako ohrádku pre bábätko. Používam ho doteraz, aj keď tehotná už dávno nie som. Veľmi dobre sa mi vďaka nemu spí a dokonca mi ho Zúbok vždy ukradne, keď spí po nočnej, takže odporúčam aj netehotným ľuďom, ktorí si radi prekladajú nohy, keď spia na boku 😀 . Vankúš je z Lidla, za pár eur a zoženiete tam naň aj obliečky 🙂 .

Zorganizuj oslavu

Ak vieš, že sa kamarátke páči myšlienka babyshower, zorganizuj jej ju 🙂 . Ja viem, že v tejto situácii je to možno ťažšie, ale fantázii sa medze nekladú a aj improvizácia môže dobre dopadnúť 🙂 . Ak ste napríklad partia dobrých kamarátok dohodnite sa a pošlite jej napríklad darčekový kôš. Do neho môžete dať pár drobností, ktoré viete, že ju potešia alebo sa spoločne zložte na niečo väčšie. Určite jej nezabudnite dať do koša nejaké fajnotky, na ktorých si môže UŽ TERAZ pochutnať (nie alkohol, na ktorý musí čakať ďalší rok, kým si ho môže dať). Ak sa nebojí kávy a miluje tú zo Starbucks, ako fajn nápad mi príde jej do balíka dať kúpenú kávu v kelínku (videla som v Bille alebo v Kauflande, že také balené predávajú), alebo už sú aj kapsule (ak má kapsulový kávovar). Hocičo, čo viete, že ju poteší 🙂 . Plus nejaký polhodinový spoločný pokec cez videochat ju určite rozveselí 🙂 . Nič nie je horšie ako byť sám a nemať si s kým pokecať, hlavne ak je kamoška spoločenský typ a zmietaná hormónmi.

Ja som síce nemala babyshower ale tajnú oslavu mi zorganizovala mamina na narodeniny (cca týždeň pred pôrodom) a bolo to skvelé. Dostala som plno čokolád 😀 tieto posledné dni tehotenstva som bola totálny závislák na sladkom a toto potešilo tak, ako asi nič predtým 😀 . Zatancovali sme si (dúfala som, že mi to spustí pôrod, ale teda nespustilo 😀 ), zahrali sme si spoločenské hry a mne to dodalo naozaj veľa síl 🙂 .

Oslava mojej 25ky 🙂 Mamina ma totálne prekvapila – zavolala mi a vybafla na mňa, že jej mám ísť otvoriť dvere, lebo jej je zima 😀

A mám pre Vás aj bonus v podobe článku od Marínky, ktorá tiež zhrnula pár tipov na obdarovanie 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete