o Zúbkovej

Ako som spoznala Svadobné jedinečnosti

Keď sme začali s Ivanom plánovať našu svadbu, dohodli sme sa, že rozpočet nebudeme zbytočne navyšovať. Na svadbu sme si chceli kupovať len veci, ktoré sú pre nás podstatné a budeme ich vedieť využiť aj po svadbe.  Mám šťastie v nešťastí, pretože Ivan je neskutočný pánko v hospodárení. Ja sa naozaj SNAŽÍM zbytočne peniaze nemíňať a zbytočné veci nekupovať, no nie vždy sa mi to podarí. Niekedy sa odtrhnem z reťaze a míňam hlava-nehlava a niekedy zasiahne Ivan ako princ na bielom koni a zachráni moju (už našu) peňaženku 🙂 Vždy mi vie prehovoriť do duše a ja sa potom viem ľahšie rozhodnúť, či danú vec kúpiť alebo nie.

Takže, prvý krok bol nastaviť si budget (hádam Vám nemusím písať že sme ho navyšovali asi tri krát). Krok číslo dva bolo rozhodnutie, čo na svadbe určite chceme a čo určite nie. Čo som zavrhla ako prvé boli darčeky pre hostí. Veď na čo im máme dávať nejaké darčeky, len preto, že sa to robí. Míňať peniaze na nejaké zbytočné varešky, mydielka či medíky, ktoré v domácnostiach budú aj tak zavadzať, poprípade ich hostia zabudnú rovno na svadbe. Veď nie je darček už len to, že prídu na náš deň D? No potom, som (zas raz) rolovala Instagram…

Štipčeky na Instagrame

Nepamätám si celkom presne, kedy to bolo a pri akej príležitosti ale Lapkinn dala na Instastory štipčeky, kde označila práve Nikol a ukázala miniatúrky inšpirované fotkami z časopisu. Bolo to ako ožiarenie jasným svetlom, keď som tie malé nádhery videla. Nebo sa otvorilo a anjeli začali spievať 😀 Ale… krásne no ako ich naplno využijeme? Veď čo budeme robiť s takými štipčekmi aj keď sú nádherné?  Aj tak mi to nedalo, bola som zvedavá, či aj ostatné štipčeky sú také krásne ako pre známu blogerku a tak som utekala na profil Svadobných jedinečností a tam som zistila, že nie len sú VŠETKY také nádherné a prepracované, ale štipčeky sú MAGNETKY. Vtedy tie spievajúce anjeliky začali tancovať! Rýchly a šťastný tanec to bol 😀

zdroj: lapkinn.com svadobný dennik III.

Aby ste chápali, s Ivanom magnetky milujeme, z každého miesta, kde sme spolu boli, si prinesieme pamätnú magnetku a dáme si ju na chladničku. Máme takú spomienkovú tradíciu. Takže keď som zistila, že ten nádherný štipček, ktorý by niesol našu podobu, s nádhernou látkovou sukničkou a ručne maľovanými detailami, by mohol byť na chladničke pri ostatných spomienkach….  no čo Vám poviem… srdiečko mi zahorelo túžbou a povedala som si, že takú magnetku musíme mať, nech to stojí čo to stojí.  A bolo po šetrení 😀 A zrazu sme mali aj darčeky pre hostí! No… Ivan s Miškou mieni, Instagram mení 😀

Štipčeky a naša svadba

Ivana som sa nepýtala, proste som mu oznámila čo som našla, ako si to predstavujem a ako to využijeme aj po svadbe. Nemal veľmi na výber a súhlasil. No po pravde ani veľmi nenamietal. Štipčeky sa mu páčili rovnako ako mne, aj keď jemu žiadne anjeliky netancovali 😀 Ja som už bola samozrejme rozbehnutá a chcela som štipčekmi obdarovať úplne všetkých, nech sú takí unesení ako ja.

Bolo treba ale rátať s tým, že handmade výroba nie je najjednoduchšia, ide naozaj o pracnú robotu – piplanie sa s maličkými štipčekmi chce obrovskú trpezlivosť. Ručná práca nestojí len na výrobe ale aj čase a energii daného človeka. Za toto všetko je potrebné si zaplatiť. A teda nebolo možné z nášho rozpočtu kúpiť magnetku pre každého, aj keď sme neplánovali veľký počet hostí a magnetku stačí dať jednu do dvojice alebo rodiny. Veď, nech je to akokoľvek krásne,asi nikto nemá doma dve rovnaké magnetky na chladničke.

Takže moji anjeličkovia zostali smutní a na chvíľu spievať prestali. Lenže vtedy zas zaúradoval môj princ. Ivan dostal fantastický nápad! Magnetky dáme len našej najbližšej rodine. Nemali sme klasickú svadbu ani klasickú hostinu a teda sme bez problémov odovzdávanie štipčekov zvládli bez zbytočných vysvetlovačiek prečo nemajú darček všetci.

Darčeky pre hostí

Z reakcií pri odovzdávačke som bola nadšená. Rodina híkala a ochkala presne tak, ako som si predstavovala 🙂 Obdivovali krásnu ručnú prácu a precízne detaily. Keďže pri každom štipčeku je aj ďakovná kartička, každý hneď pochopil, že dostal magnetku. A kto sa nepoteší magnetke? Asi nepoznám človeka, ktorý by sa netešil že mu do zbierky pribudla ďalšia 🙂 „jééj veď to ste vy!“ o áno sme 🙂 Jój tak mám rada tie štipčeky a Nikinu robotu. Šikovná je!

Objednávka štipčekov bola úžasný nápad, pretože teraz, kade chodíme, tam sú naše štipčeky.  Rodičia ich majú na chladničkách a vždy si zaspomíname, keď ich vidíme. U svokrovcoch majú dokonca magnetkou pripnutú našu svadobnú fotku. A to je teda nádhera! Krásne tam vidno detaily vďaka ktorým sme ešte jedinečnejší. Ivanovi sme dali spraviť strnisko a dreveného motýlika. Sukničku sme prispôsobili mojim svadobným šatám, a ešte som si dala prirobiť kvietky do vlasov.

Určite ste si už všimli, že magnetkám od Nikol venujem viac pozornosti ako ostatným veciam zo svadby. Priznávam, som zaľúbená! Milujem tie malinké jedinečnosti. Každý deň sa na ne pozerám a obdivujem ich. Boli to vlastne prvá vec, ktorú som zarezervovala na našu svadbu! Doma sme si nechali štipčeky dva, plus jeden nosím stále so sebou. Bol s nami aj na našej svadobnej ceste a verím, že bude našim spolucestujúcim aj na ostatných dovolenkách 🙂 Odporúčam Vám ich všetkými desiatimi a verím, že z nich budete rovnako nadšení ako ja 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete