o Zúbkovej

Ako vnímame Valentín?

Začal nám Február a teda sa nezadržateľne blíži Valentín. Pre tých, ktorí majú problém s dátumami (tak ako ja) je to 14.02. :). Názory na tento „sviatok“ sú rôzne. Niektorí ho neuveriteľne hejtujú, niektorí sa zas z neho idú „zblázniť“a niektorí ho ignorujú.

Valentín a naše názory

Kým som nepoznala Ivana, veľmi som si na Valentín nepotrpela. Pravdu povediac, nemala som ho vôbec rada. Tvrdila som, že je to zbytočný deň opradený komerciou a obchody z neho zbytočne ťažia. Tlačia ľuďom do hlavy, že je potrebné aby ste obdarovali svojo milovaného a ukázali mu tak, že ho ľúbite. Ale veď dokazovať si lásku máme predsa celý rok, nie len v tento jeden deň. Na čo nám je, aby nám naša polovička kupovala kvety a srdiečka na Valentína, ak na nás celý rok „kašle“? Je to dobré len na to, aby sa ženy na sociálnych sietiach predbiehali, ktorá dostala väčšiu kyticu a ktorú tak ich muž viac „ľúbi“.

Po tom, ako som spoznala Ivana, začala s ním chodiť a blížil sa náš prvý spoločný Valentín, povedala som svoj názor na tento deň aj jemu. Nechápal, prečo som taká negativistka a podelil sa o svoj názor, ktorý som si po vysvetlení osvojila. Krásne mi vysvetlil ako by sa mal podľa neho Valentín vnímať a ja som sa s jeho názorom stotožnila.

Láska celý rok

Stále zastávam názor, že by sme si lásku mali vyznávať celý rok. Nehovorím, že by sme si mali kupovať každý deň darčeky, čokoládky a kvety. No dostať raz za čas „len tak“ malú pozornosť tiež nie je na škodu a mňa osobne to poteší vždy najviac. Keď sa vráti z mesta a prenesie mi nejakú pozornosť, pretože na mňa myslel. Čím je ale pár spolu dlhšie a napríklad už spolu býva, je to zložitejšie.

Pretože pozornosť z lásky nie sú len vyššie spomínané darčeky. Sú to sms-ky na dobrú noc, keď je partner v nočnej, je to pusa na dobré ráno, keď sa spolu zobudíte. Sú to slová „dávaj si pozor“ keď odchádza z domu alebo otázka „aký si mala deň?“ keď sa vrátim z roboty. Sú to napríklad citróny, ktoré mi kúpi lebo vie, že som na ne v obchode ja zabudla. Je to objatie, keď vidí, že som smutná alebo pripravený čaj na nočnom stolíku keď je chorý.

Sviatok lásky

Toto je pre mňa láska, pravá, čistá a úprimná. Taká tá, ktorou si dokazujete celý rok, že sa máte radi. Tak na čo nám je Valentín? Ivan mi to krásne vysvetlil :

„Pretože aj láska si zaslúži svoj sviatok. Tak ako si máme užívať každý deň, že žijeme, že sme sa narodili a že tu na tejto našej Zemi môžeme byť a predsa oslavujeme narodeniny a robíme si párty. Tak aj lásku si máme užívať a dokazovať celý rok a venovať jej tento jeden špeciálny deň v roku. Sú to také „narodeniny“ lásky. JEJ špeciálny deň.“ Hotový básnik, ten môj muž 🙂

Odvtedy ako mi to takto pekne povedal, som zmenila pohľad na Valentín ako taký, a už sa neodúvam, keď dostanem v tento deň nejaký darček 🙂 Hlavne preto, lebo viem, ako prežívame lásku počas roka a že to nie je len o tomto dni. A taktiež sa mi páči Ivanov postoj k 14. februáru a rada darujem Láske jeden výnimočný deň v roku 🙂 Pretože si to zaslúži. Robí nás šťastnými a ja mám pocit šťastia úplne najradšej.

A ako to máte vy? Oslavujete Valentína alebo ho tiež nemáte radi tak, ako som ho nemala rada ja? Podeľte sa so mnou o názor 🙂

Ako sme my oslávili našu lásku na svadobnej ceste, si môžete prečítať v tejto sérii blogov 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete