Mama tipy,  Sme rodičia

Babyplávanie

Ahojte 🙂 Dnes by som sa chcela s vami podeliť o moje zážitky s Karolkou z bazéna 🙂 Chodili sme totiž na babyplávanie 🙂 Na Instagrame ste mi posielali aj otázky na túto tému, tak by som to rada spojila a odovzdala vám tak dlho sľubovaný článok na túto tému. Už teraz na začiatku chcem upozorniť na fakt, že tento článok nie je spolupráca, nikto zo spomenutých nižšie v článku ma o to neporosil, nežiadal, nezaplatil ani mi nič za to nesľúbil. Robím to len z mojej vlastnej vôle a preto, lebo vás to zaujíma.

Prečo sme začali chodiť na kurz?

Prišla mi otázka, že ako mi vlastne napadlo chodiť na plávanie s tak malým bábätkom. Odpoveď je veľmi jednoduchá – videla som, aká je vo vode šťastná. Vždy pri kúpaní ožila, vždy ju to bavilo, špliechala všade kam sa dalo. Má to mať aj po kom – my so Zúbkom tiež milujeme vodu 🙂 . Vody sa nikdy nebála a preto sme začali uvažovať, že by bolo fajn, keby sme jej ukázali nejaký smer, trošku jej ukázali ako sa vo vode správať, na čo si dávať pozor a naučili ju sa s vodou správne zžiť. Aj keď z nej nikdy nemala strach, predsa len hlboká voda je niečo iné ako tá vo vaničke. Prišlo mi správne ukázať jej, že aj veľká voda môže byť kamarát.

Sranda ani pusinkovanie nás neopúšťa ani v bazéne 🙂

Podľa čoho som si vyberala kurz?

V dnešnej dobe je už veľa možností kam chodiť na detské plávanie. Konkurencia je veľká, nikto už nemá monopol a preto som považovala za správne, sa výberu povenovať. Mojou podmienkou bolo potápanie. Nechcela som, aby Karolku niekto nútil potápať sa pod vodu. So Zúbkom potápanie milujeme a našim snom je ísť sa niekedy potápať k morskému dnu. No robiť niečo na silu je mi proti srsti. Preto som nechcela, aby niekto nútil moje dieťa ísť pod vodu.

Prečo nechcem Karolku potápať?

Ďalšia otázka bola, prečo som nechcela potápať Karolku? Ako som písala, ja potápanie milujem, nemám proti nemu vôbec nič a keď sa to vašim detičkám páči, tak SUPER. Ak Karolka prejaví chuť ísť pod vodu nebudem jej v tom brániť! Len žiadne výskumy nevedia zistiť, čo bábätko pod vodou prežíva, či sa im to ozaj páči. Chcela som ju skamarátiť s vodou, naučiť ju v nej fungovať a ukázať jej možnosti, čo sa dá vo vode robiť a ako v nej fungovať. Ako doplávať k brehu keď bude zle, že špliechanie vody do tváre nie je problém, že ležať vo vode na chrbátiku môže byť relax atď… Mať fotku bábätka spod vody nebol môj cieľ.

Kedy začať?

Čo viem, niektoré kurzy začínajú s babyplávaním od 3-4 mesiaca života bábätka. Ja som chcela tiež začať čím skôr ale korona nám to pokazila. Začali sme teda plávať niečo kúsok po siedmom mesiaci. Musím povedať, že to neľutujem ani náhodou. Keď bola taká maličká, ešte by si vodu tak neužila ako práve v tomto období ale na druhej strane, som si na 100% istá, že v každom období plávanie prinesie bábätku nejaké pozitívum :). Môj názor je taký, že tie pokroky, ktoré Karolka urobila za ten čas, ako sme navštevovali kurzy, sú očividné. Jasné, bábätko sa vyvíja aj bez plávania a kurzov ale… no čo vám budem hovoriť. Som presvedčená, že jej tieto kurzy dali veľmi veľa. Minimálne socializáciu s inými bäbatkami a zmenu prostredia :).

Môžete sa striedať 🙂 Na kurz nemusí chodiť len jeden rodič 🙂

Mobik Aqua Baby Klub

A tak som začala hľadať. A hneď som našla kurz, ktorý mi vyhovoval na prvé pozretie stránky 😅 . Písali tam všetko to, čo som (ne)chcela. Žiadne nútené potápanie, žiadne drastické cvičenia. Pekné pozvoľné tempo, stimulujúce podmienky, cvičenie formou hry a zábavy. K tomu všetkému majú druhú prevádzku blízko nás v najmodernejšom športovisku X-Bionic Sphere. A tak som si povedala, že to nemôže byť náhoda a hneď vyplnila prihlášku. Mobik Aqua Baby Klub prihlášku hneď aj potvrdili a my sme mohli začať chodiť na kurz.

Už na mojom Insta ste si mohli všimnúť, že som s Mobikom naozaj veľmi spokojná. Dnes sme skončili u nich už druhý kurz a stále nemám absolútne žiadne výhrady. Majú prehľadnú stránku, kde si viete odhlásiť hodinu ak sa na ňu neviete/nemôžete dostaviť a máte možnosť náhrady až dvoch hodín.

Karolka to berie s úsmevom 🙂

Koľko ľudí je na kurze?

Na kurze nás nikdy nebolo veľa, ak sa nemýlim bolo nás max. 8 (bazén v Šamoríne je veľký takže priestoru bolo až-až). Na hodiny chodili dve lektorky takže vedeli vždy zabezpečiť individuálny prístup. Nikdy som nemala pocit, že by sme ich „obťažovali“, alebo že by nemali náladu. A vy viete, že ten pocit naozaj nemám rada a brutálne mi prekáža a vždy sa ozvem, poprípade z obchodu odídem 😅 . Lektorky sú certifikované, vedia pomôcť s každým problémom, nemáte pocit, že sú na vás „zlé“ ak nejaký „cvik“ robíte nesprávne – hádam chápete, ako to myslím 😅.

Ako dlho trvá kurz, koľko je lekcií, aké sú dlhé? Aká je cena?

Každý kurz v každom centre to má podľa mňa inak. My sme mali 8 lekcií. Prvý kurz bol 2x do týždňa, druhý 1x. Lekcie majú 40 minút. Čo sa týka ceny, je to tiež individi podľa toho, aký kurz si vyberiete a kde. Ak Vás zaujíma priamo babyplávanie v Mobiku, môžete si to pozrieť na ich stránke www.mobik.sk

Niekedy je čas aj na odpočinok 🙂 Ale nenechajte sa zmiasť! Babyplávanie nie je nuda 🙂

Čo všetko mi treba doniesť na babyplávanie?

Dôležitá je dobrá nálada 🙂 Nie raz sa mi potvrdilo, že ak nie je v pohode rodič, nebude ani dieťa. Na kurz sme si nikdy nenosili hračky. Mobik je v tomto neskutočne vybavený a Karolka vždy našla niečo nové s čím sa zabávala – zvieratká, krhlička, loptičky…. Dokonca si už vyskúšala aj kruhové rukávniky. A tak isto som sa ani nikdy nemusela trápiť v šatni. Dievčatá tam pred každým kurzom dajú stoličky, prebaľovacie podložky a nájdete tam aj cestovnú postieľku, takže máte kam dieťatko dať, kým sa dáte do pucu vy. X-Bionic je super v tom, že má prispôsobené prezliekacie kabínky aj pre maminy s deťmi. Krásne, čisté, naozaj priestranné priestory sú tiež veľkým plusom.

Rezervácia celého bazéna – priestoru je viac než dosť 🙂

Plavky a plienky

My sme plávanie začali s plavkami, ktoré Lina zdedila po mojom bratovi Riškovi (nájdete ich v tomto poste – druhá fotka). Keď jej začali byť malé, objednala som jej nové, viac dievčenské :). Objednávala som z Rybičky (koktrétne plavky čo používame som už na stránke nenašla ale sú z TÝCHTO 🙂 A tieto by som Vám vedela predať ak by ste mali záujem – my sme ich nestihli využiť 😀 ). Pod tieto plavky som plienky nepoužívala.

Keď sme sa chodili kúpať cez leto, mala iné plavky. Pod tie plavky som dávala aj kúpaciu plienku, pretože jej plavky neobopínali celé stehienka a prípadná stolica by sa mohla dostať do bazéna.

Ako to zvládnem bez partnera?

Tak, ako žena zvládne cez deň všetko ostatné 😅 Nájdete si systém 🙂 Hlavne sa toho netreba báť! Ako som hovorila, tam, kde sme chodili my je priestor prispôsobený tomu, že prídete s bábatenkom 🙂 Ja som napríklad ani tú detskú „ohrádku“ nevyužila. Proste som ju posadila na zem na uterák, kým som sa obliekla a pobalila nás. V sprche som ju buď posadila do pripravenej stoličky a kým nesedela tak som ju mala normálne na rukách, kým som nás neospršila. Poriadne bez plaviek so sprcháčom sa aj tak vždy umývam až doma v kľude 🙂

Ako Karolka reaguje po plávaní?

Zaspí ako po vrcholovom výkone v aute do minúty 😀 Bez plávania zaspí do piatich 😅. Iný rozdiel nevidím.

Babyplávanie s úsmevom 🙂 fotka z prvého kurzu
A každé babyplávanie končí diplomom na pamiatku 🙂

Teraz nám (dúfam, že nie na dlho) babyplávanie zrušili opatrenia. Veľmi dúfam, že čoskoro nám situácia dovolí vrátiť sa späť. 🙂 Ak by ste mali ešte nejaké iné otázky, kľudne sa ma opýtajte v komentári a ja Vám rada odpoviem 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete