Čakáme zázrak č.2

Budeme mať bábätko

Hlavou mi prebehli všetky nadávky sveta a nebola som schopná ničoho iného len hysterického plaču, keď sa na teste objavili tie dve červené čiarky. Panebože. My budeme mať ďalšie bábätko. Ja budem musieť znovu rodiť!

Potrebovala som sa s niekým rozprávať. A tak o nekresťanskej hodine som zavolala kamarátke a dúfala, že už nespí. Keď zdvihla, nedokázala som vydať zo seba normálne slovo. Valili sa zo mňa len slzy a ja som sa bála, že zomriem už len pri tej predstave ďalšieho pôrodu. Našťastie, aspoň ona ostávala pri zmysloch a pripomenula mi, že dieťa, ktoré doma už mám, sa čoskoro zobudí a nemôže ma nájsť v takomto stave. To ma postavilo na nohy.

Hneď ako som si umyla tvár, som Zúbčatko už počula na chodbe. Znovu som sa predýchala a otvorila som tej malej strapatej hlávke dvere. Bola tam, usmiata, že ma vidí a chystala sa mi darovať prvý ranný bozk. Pri objatí toho malého telíčka som si to uvedomila. Znovu. Tento človiečik za ten pôrod stál. Určite za to bude stáť aj ten ďalší. Nadýchla som sa vône hlavičky a užívala si to silné zovretie, ktoré asi vycítila, že práve teraz naozaj potrebujem.

A možno práve preto toto bábätko prišlo. Aby mi ukázalo, že pôrod dokáže byť krásny zážitok. Možno som práve dostala šancu na reparát. A ja urobím všetko, aby som sa svojmu strachu postavila. Ale už teraz si uvedomujem, že to nebude ľahká cesta. Lebo zmieriť sa s tým, čo sa stalo, je jedna vec, no pripraviť sa na ďalší pokus, mi momentálne príde ako zdolanie veľkej hory.

Ak ma ešte nesledujete na Instagrame, môžete tak urobiť práve teraz. Denne tam pridávam stories z nášho života a často možnosť pýtať sa otázky. Pridaj sa k nám :)

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete