Čakáme na Zúbčatko,  o Zúbkovej

Budeš tato aneb tehotenský test ako šifra

Všetci sa pýtate, ako Zúbok reagoval, poprípade ako som mu o tehotenstve povedala. Nuž. Ako správna žena…. som bola netrpezlivá a rovno som to na neho vybalila. 😀 Keď dostal tehotenský test do ruky bol zmätený ako každý správny chlap. 😀 Ale poďme pekne postupne….

Ako som už spomínala v prvom článku, bejbo sme neplánovali. Riešili sme dom, hľadali sme si nové bývanie, vybavovali hypotéku, predávali náš byt, ja som začínala v novej práci… no mali sme toho vyše hlavy a hlavne ja som mala pocit, že sťahovaním sa mi zmení život od základov.

Nemyslela som si, že k tejto zmene príde tá najväčšia a naša štvorčlenná rodina sa rozrastie o ďalšieho živého tvora. Necítila som sa pripravená zobrať si psíka z útulku, nie to ešte priviesť na svet dieťa. Nuž…človek mieni, vesmír mení.

Čudesné veci sa dejú

Asi mi malo prísť čudné, už keď sme išli so Zúbkom do našej milovanej koliby a mne nechutili pirohy ani halušky. Dáko sme to nerozpytvávali, len sme skonštatovali, že asi kuchár nemal najlepší deň – veď aj to sa stáva. To, že som bola v kuse unavená, sme pripisovali novej práci a zmene režimu. Veď dovtedy som robila krátky-dlhý týždeň a zrazu som chodila do práce päť dní v kuse.

Keď mi začali smrdieť cigarety, začali sa mi kolegyne smiať. Ja som však deň na to dostala horúčky a vtedy som to pripísala chorobe. Veď vždy mi vadili cigarety keď som bola chorá. Keď však choroba odišla a ja som si spravila kávu, ktorá mi absolútne nechutila, dokonca mi ani nevoňala, zbystrila som pozornosť. Toto už normálne nie je.

Deň však plynul, ja som prišla domov a Ivan vyrážal do nočnej. Bola som neuveriteľne hladná a Zúbok poznamenal, že kúpil čerstvé vajcia na družstve a že v poslednom čase ich dáko veľa jem. Ja som v tom momente dostala na ne neskutočnú chuť a tak som si ich spravila na večeru.

Keď som po večeri utekala na záchod, pochopila som, že niečo je zle. Veď ja predsa jedlom takto nikdy neplytvám. A tak som sa v posteli, totálne vyčerpaná rozhodla, že ráno nadíde ten čas a ja si spravím tehotenský test.

Pred cestou na výlet do Nitry, kedy sme ešte netušili, prečo mám chuť na palacinky 😀 tieto príhody si môžete pamätať z instastoriek 🙂

Dve čiarky na tehotenskom teste

Keďže sme dieťa neplánovali doma som mala len tehotenský test, ktorý sme kúpili zo Zúbkom „zo srandy“ lebo boli v balení dva kusy a stáli 99 centov. 😀 Bola som zvedavá ako taký test môže vyzerať a fungovať, keď tie ostatné stoja oveľa viac.

Spravila som čo bolo treba a viac som už nedokázala odolávať mačaciemu proseniu o raňajky. Keď som sa po piatich minútach vrátila umyť si ruky od mačacieho žrádla, padol mi zrak na tehotenský test. Skoro som odpadla….V tom som počula buchnutie dverí. Prišiel domov Ivan.

Keď som vyšla z kúpeľne musela som byť bledá ako stena, lebo hneď spozornel a spýtal sa či je všetko ok. Bezmyšlienkovite som odpovedala že áno, aj keď už teraz bolo všetko hore nohami. V hlave mi vírili myšlienky. Musím mu to povedať. Ale teraz? Medzi dverami? Na dáke topánočky, bodyčka alebo balóniky nebol absolútne čas… Proste som mala potrebu to s ním čo najskôr prebrať.

Poprosila som ho, aby si prišiel ku mne sadnúť na gauč. Vraj či to nepočká, najlepšie kým sa vyspí. Že či to je súrne. Och zlatý môj keby si ty vedel aké súrne to je. Môžeš byť rád, že som ťa tou novinou neovalila hneď z príchodu. Nie, nie láska moja, nepočká, vážne to je…pekne si tu sadkaj, niečo ti potrebujem povedať.

Aj šelmy sa čudovali 😀

Reakcia za všetky drobné

A tak sa posadil a ja som spustila takú tú prvotnú omáčku o tom, ako to celé začalo, prečo som vôbec mala potrebu niečo takéto urobiť, no keď som videla ako ma prestáva vnímať proste som to ukončila tým, že som mu do ruky strčila tehotenský test.

Kukal na to ako keby som mu dala test z fyziky. Vraj „hmmm a čo s tým“? No Ivan, to je tehotenský test… a toto nie je reakcia, ktorú som chcela vidieť. „hmm a čo to akože znamená?“ a začal to otáčať “ nie sú tu nijaké vysvetlivky, žiadna legenda, ako mám tomu rozumieť?“ Tak sa pýtam samej seba, či si ten človek robí zo mňa srandu. A že teda ak áno, spravím si aj ja. „No láska… to je tehotenský test, a ak sa zafarbí jedna čiaročka, čakáme bábätko… a ak dve, tak čakáme dve bábätká.“ 😀 😀 😀 Óoo áno! Tieto vypleštené oči som chcela vidieť! 😀 Zmätenosť vystriedal údiv a konečne stratil slová, tak ako ja pred pár minútami v kúpeľni. 😀

Samozrejme, nevydržala som to dlho a rozosmiala som sa, takže pochopil, že klamem. Tak som mu teda ešte raz (pravdivo) vysvetlila aký je ozajstný výsledok tohto tehotenského testu. A hádajte čo? Jediné čo ho zaujímalo bolo, z ktorej strany som na to cikala, aby sa toho náhodou nechytil. Parádna reakcia. Fakt!

Keď mu odľahlo, že dve čiarky neznamenajú dve deti 😀

Testom sa neoplatí veriť

Potom sme skonštatovali, že to bol naozaj len ten lacný test a že nemusel fungovať správne. Ja som však v sebe mala pochybnosti, že predsa len, testy nemusia fungovať správne vtedy, keď ukazujú výsledok negatívny a nie pozitívny, ale…no dôležité bolo nerobiť paniku.

A hlavne vedľa Zúbka to ani nešlo. On takýmto veciam neverí. Tehotenské testy vraj nie sú doktor a ľahko ich oklamať (akože sa dajú podplatiť alebo čo?!). Takže vraj si počkáme na vyjadrenie doktora. Ja ako správny človek, ktorému chýba trpezlivosť, nemienila som čakať na doktora a išla som si hneď v ten deň kúpiť ďalšie testy. Hej 😀 Neostala som pri jednom. Kúpila som si rovno štyri. 😀 Všetky boli pozitívne. Jeden viac ako druhý.

štvrtý som si urobila ešte potom ráno…. pre istotu 😀

Vyjadrenie doktora

Aj keď boli všetky pozitívne, ako Ivan povedal, nič to neznamená a počkáme na doktora. Doktor sa tiež vyjadril pozitívne a to sa už poprieť nedalo. Nevedela som čo bude teraz. Vychádzala som z tej ordinácie a mala pocit, že môj život ušiel oknom. Prišla som o náš milovaný byt, sťahujem sa na dedinu a teraz dieťa?

Keď som vyšla do čakárne, sedel tam Ivan a milión žien. Nedokázala som si od neho vziať ani veci, rovno som si to namierila k východu a Zúbok utekal za mnou. Von sa ma pýtal, že čo sa stalo a ja som mu teda vložila do rúk fotku a čakala.

Čakala a čakala a čakala a myslela som si, že tam už stojím večnosť. Ivan sa pozeral na ten obrázok s tou malou Bodečkou a rozžiaril sa ako vianočný stromček. Začal sa radovať ako keby dal výherný gól! 🙂 Teda…veď aj dal 😛

Budeme mať bábätko

Stáli sme tam, uprostred chodníka a on začal vymýšľať, že kto budú krstní rodičia a či kúpi Bodke hokejku pre pravákov alebo pre ľavákov a či ružovú alebo modrú – vraj či už viem, čo to bude? Jasné zlatko, svetová star a zubár v jednom! No, nastal čas aby som ho trochu schladila. Hou-hou kamoš! Zadrž. Čože?! Toto bola reakcia na akú som nebola pripravená.

Ale ako tam stál, šťastný s úsmevom od ucha k uchu, zrazu ma totálne nakazil. Všetok strach a zmätok odišiel a začala som sa tam radovať s ním. Och keby nás vtedy niekto pozoroval tak by si isto myslel že sme dvaja blázni. Vlastne…ono to je väčšinou času tak, že keby nás niekto pozoroval tak na nás zavolá sanitku s kazajkami 😀

Zrazu to už bolo tak. Som tehotná. Budú z nás rodičia. Budeme mať dieťa. Ale na takéto nepremyslené akcie – kúpu hokejky máme ešte kopu času. Ale on by to chcel už všetkým povedať! No musel si počkať. Na ten správny čas. Každý deň sa ma pýtal, kedy už môže. Väčšinou prišiel domov s tým, že sa prekecol. Tak Zúbok môj milý! Teraz už môžeš, bez výčitiek, všetkým oznamovať, že budeš tatinko 🙂

Budeme mať naše malé Zúbčatko

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete