Mama tipy

Darčeky pre Zúbčatko

Ahojte 🙂 V tomto článku by som vám chcela dať tipy na darčeky pre detičky okolo 1-2 rokov. Sú to odskúšané veci, ktoré v priebehu roka dostala naša dcérka k rôznym sviatkom, a teda vám ich s kľudným svedomím môžem odporučiť. Nezabudnite však, že deti sú rôzne a to čo baví našu, vašich nemusí a naopak. Najväčšou inšpiráciou by nám mali byť práve naše deti a ja sa pri každej hračke riadim hlavne jej záľubami, potrebami a senzitívnymi obdobiami.

Narodeniny

Začnem narodeninami, lebo tie sú najčerstvejšie. Zúbčatko dostalo od niekoľkých členov rodiny (poskladali sa) Little Dutch garáž na autíčka, no aj koľajnicový vláčik. Je to presne taká multifunkčná hračka, ktorá sa dá využiť na viac spôsobov, na niekoľko rokov, dieťa neprestimuluje, baví ho a ešte aj krásne vyzerá. Drevená garáž má výťah, drevené autíčka, helikoptéru aj veľa iného príslušenstva už v balení. Dokúpiť si môžete koľajnice a vláčik od rovnakej značky, no ak už doma máte podobné z Ikei alebo Lidla, žiadny strach, pasujú aj tie. A no a čo, že doma máte len princezné a nie princov. My sme dôkazom toho, že aj „chlapčenská“ hračka môže počarovať aj dievčatku.

Prvá spoločenská hra

Priznám sa, že o prvej spoločenskej hre pre Zúbčatko som rozmýšľala už dlhšie. A presne túto Hladný ako Medveď (aneb Mňam mňam Brumík) registrujem už nejaký piatok. Začala som nad ňou uvažovať, keď dieťatko začalo kŕmiť svojho plyšového maca a bábike Zojke (ktorú tiež dostala na narodeniny od starkého) ponúkať čaj z hrnčeka. No kým som hru stihla objednať, našla si cestu k nám sama – poslali nám ju ako darček priamo od Haby. A Macko presne splnil moje očakávania. Zúbčatko je nadšené a kŕmi ho o stošesť. Zatiaľ kocku bravúrne ignoruje, maximálne sa ju snaží napchať Maxovi do úst, no príde čas, kedy si naozaj plnohodnotne s nejakými kamošmi aj zahrá podľa pravidiel. Zatiaľ len trénuje jemnú motoriku a trošku sa snaží aj slovnú zásobu 🙂 .

Janod

Do tejto kategórie vsuniem aj hračky od Janodu. Síce ich Zúbčatko nedostalo priamo ako darček k narodeninám, no ja som jej ich s tou zámienkou objednávala aj keď je to vlastne dlhodobá spolupráca s touto značkou. Máme totiž doma práve obdobie farieb. A najobľúbenejšia je “momo” rozumej modrá. Všetko, čo je modré je extrémne zaujímavé – kefka, auto, plastelína, tričko, krieda, lopta… všetko sa točí momentálne okolo modrej. A tak som si povedala, je čas práve na priraďovaciu hračku. Drevené krúžky vkladá dieťa do pripravených kelímkov. Najprv som sa čudovala, že prečo sú z druhej strany deravé, no hneď o pár minút, keď tam dieťa strčilo guľku, som pochopila 😂 keď príde čas, Zúbčatko môže do kelímkov vkladať krúžky podľa pribalených predlohových kartičiek. Tiež je to hračka na viac ako len jedno obdobie.

Priraďovanie farieb

S touto hračkou sme dostali ešte aj senzorické pexeso. Dieťatko vyberie drevený objekt a priloží ho na predkreslenú kartičku. Až ma prekvapilo, ako jej to išlo. Keby to bolo pre dieťa príliš jednoduché, otočte kartičku, tam už nie je objekt presne nakreslený vo farbe, ale je tam len jeho tieň. V balení je aj praktické vrecúško. Je to však vymyslené aj ako spoločenská hra až pre päť detí, takže opäť, keď príde správny čas, vieme hračku využiť zas trošku inak 🙂 . Ak by vás tieto hračky zaujali, do 8.12. na ne (zn. Janod a Haba) máte 15% zľavu s použitím zľavového kódu MISKAZUB15

Senzorické drevené pexeso

Vianoce

Minuloročné Vianoce Zúbčatko dostalo hojdačku a Piklerovej triangel od starkovcov. Hojdačku som na chvíľu zbalila, lebo sme už toho mali v detskej veľa, no opäť som ju musela vytiahnuť, lebo Zúbčatko sa už veľmi chcelo hojdať. Keď hojdanie prestane baviť, viete ju otočiť a mať z nej preliezku. Triangel sme vybrali variabilný a teda ako malá rástla, sme jej schopnostiam tvar a veľkosť prispôsobovali. Ak máte doma miesto na takéto rozmerné hračky, určite vám ich odporúčame, neviem však, či svoju objednávku do Vianoc ešte stíhate. No určite objednávky urobia radosť (nie len vám, ale aj týmto malým slovenským firmičkám 🙂 ) aj mimo toto vianočné obdobie.

Na tieto Vianoce a Mikuláša si naše dievčatko nájde viacero menších darčekov. Napríklad zvieratká Schliech – robíme zbierku. Knižky, tie sú u nás samozrejmosť. Tento rok to bude hrací Luskáčik, Najkrajší dar na svete, zimný Kubko, Písmenká z abecedy, Disneyovky čo objednávame každý mesiac a dve DVD rozprávky. Drevené koľajnice, aj keď tu si nie som istá, či si ich Zúbok nekúpil skôr pre seba 😂. Plyšáka Bambiho od starkej (na e-shope Minilove môžete využiť zľavový kód slaskoumaileg20 pri tejto značke), a drevené zásahové autíčka.

Meniny

V lete sme do detskej priniesli koberček. Nie len taký obyčajný ale senzomotorický. Čo to znamená? Že po ňom môžete chodiť spolu s vašim dieťatkom a trénovať si nôžky. Na trhu je takých už veľa a preto mi dlhšie trvalo, kým som vybrala pre nás ten správny. No nakoniec sme si vybrali tento od Barewood. Prečo? Lebo je neutrálny, hodí sa do našej izbičky ako uliaty, je drevený a variabilný. Pomocou suchého zipsu si viete komponenty usporiadať aj každý deň inak. Deti si tak môžu trénovať aj jemnú motoriku, nie len tú hrubú 🙂 . Viac som sa rozpísala v tomto mojom poste na Instagrame, no rada by som vypichla ešte toto – je vyrobený na Slovensku, rodinnou firmou. Bukové a jaseňové drevo je vlastne odpad, no s ekologickým certifikátom. Rodinka mu dáva druhú šancu, pretože koberec je vyrobený zo zvyškov výroby kvalitného dreveného nábytku. Každý jeden kus ručne brúsia a skontrolujú, nie je na ňom ani trošku chémie.

Bonus na záver

Mňa by tento darček (či už pre Zúbčatko alebo mňa samú) určite potešil a preto som sa rozhodla, vám ho sem napísať ako bonus. Všetky darčekové poukážky či už Ikea (nájdete tam aj už vyššie spomenuté koľajnice, motorový vláčik, plyšákov pre detičky, no aj niečo pre asi každú maminu), Dmka, rodinné fotenie alebo moje milované Vtáčatko. V tomto milenom rodinnom obchodíku nájdete oblečenie pre rodičov, detičky ale aj pre domácnosť – utierky, uteráčiky alebo posteľné obliečky, plachty… Ja si idem názor, že radšej 15€ poukážka, ktorá poteší ako blbosť, ktorá zavadzia 🙂

Fotka od šikovnej fotografky Ivky, u ktorej si môžete zakúpiť darčekový poukaz na fotenie.
Zúbčatko má na sebe podkolienky a čukotky z dielne Vtáčatka

Ešte mám pre vás jeden tip – tašky! Cestovné, kabelky, ruksaky a ľadvinky. Tie od Childhome prosto milujem. Sú priestranné, ak vyberiete správny materiál ľahko sa čistia a sú minimalisticky krásne. Zúbčatko dostalo na narodeniny od našich kamarátov jej prvý FirstBag a ja som unesená aká je s ním rozkošná a ako si ho sama nesie na tých malých plieckach. Tak. A teraz je to na dnes už odo mňa ozaj všetko 🙂 Majte ešte krásnu nedeľu 🙂

Našli ste svojho favorita?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete