Zúbčatko rastie

Deväť mesiacov a už je nezastaviteľná!

Deväť mesiacov! Trištvrte roka za nami! Zas o mesiac viac! A z nášho bábätka sa stáva samostatná vrtuľka! Zvedavá, rýchla bádateľka. Už mi kradne moju polovicu postele a dokonca aj jedlo z taniera! Začína skúšať, čo si pri kom môže dovoliť a čo všetko jej telo dokáže. Prebaľovanie je už nuda, večerné zaspávanie je už zložitejšie, za to denný spánok si niekedy vypýta aj tri krát. Čo už, štvornožkovanie je vyčerpávajúce. Ooo áno! Karolína sa rozbehla po štyroch!

Už ju len tak niečo nezastaví! A dokonca sa jej málokedy aj ústa zastavia. Rozkecala sa ako pravá tetka na trhu. Aj zvedavá je tak! A preto z postieľky vylezie bez problémov. Aj z postele. Ešte to nie je elegantné, skôr ako taký sloník v porceláne a našťastie má plienku inak by mala zadok samú modrinu. Nie, nebijeme ju! Ona sa proste vyberie a hodí sa z gauča na zadok. A tak… vždy lepšie ako na hlavu 😅.

matchy-matchy s tatinom

Čo sa naučila

Tento mesiac bol naozaj prelomový. Viem, že si treba užívať každý moment a netreba sa nikam ponáhľať… no nevedela som sa dočkať momentu kedy bude sama sedieť. A komentujúce panie to tiež isto poteší 😅 (pridávam odkaz na článok, ku ktorému ma inšpirovali). Karolína totiž začala sama sedieť! A to teda znamená, že je koniec jedeniu na bruchu 😅. Kúpili sme jej jedálenskú stoličku a vaničku na kočíku sme už vymenili za športovú časť.

A nie len že sa naučila sedieť a štvornožkovať, ale aj stáť! Hore vyjde pekne na rytiera a dole sa pekne hodí na zadok 😅. Musíme to ešte doladiť. Konečne sa naučila robiť „ahoj“ a dať ťap 😅 Do teraz nás mala proste v paži 😅. Už povie aj „tata a mama“ takže už nie je len „bábo“ 😅. No a keď jej niečo povieme, čo by mala spravi alebo naopak, nemala, tak vysloví niečo ako „viem“ 😅 aj keď možno to počujeme len my 😅 ktovie 😅😅. Keď ideme do auta na celú ulicu kričí, že ideme „tatatata“ a zvuky auta ovláda dokonale. Až tak, že má z toho mokré vpredu celé bodyčko 😅.

Zhrnutie mesiaca

  • vie štvornožkovať
  • vie sedieť
  • vie sa postaviť
už má na hračky lepší výhľad 🙂
Karolka a jej prvá pukačka
  • skončilo sa babyplávanie (dúfam, že od septembra začneme zas)
  • už má osem zubov a ďalšie na ceste (zas máme problém jej ich umývať – bolia ju)
  • keď chce piť alebo jesť, robí ústami rybku – je to veľmi vtipné ako pusinkou špúli a tvári sa pri tom veeeľmi vážne 😂😂
  • je nezastaviteľná! Keď sa rozhodne, že niekam ide, má vrtuľu v zadku a nevadia jej ani prekážky v ceste 😂
Boli sme v Stupave a Karolka videla (aj) poníka
  • aj keď sa niečoho bojí (vysávača, psa…) tak je veľmi zvedavá a chce to vidieť! Najlepšie keď sa môže skryť za mamu alebo otca a pozerať sa tak😂
  • ako najobľúbenejšie jedlo stále vyhráva jogurt (mlieko nepočítam)
matchy-matchy s mamou

Boli sme na výlete v Rakúsku so starkou

Aj v Bojniciach so starkým

Aj na Vrbickom plese v Nízkych Tatrách

Už mám deväť mesiacov <3

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete