Naše výlety

Dovolenka s cestovkou

Boli sme už na viacerých cestách, výletoch a dovolenkách. Sami, na vlastnú päsť alebo s kamošmi. No tento rok sme si povedali, že skúsime niečo nové. Že keď už máme deti, možno bude pre nás lepšie ísť cestovkou. Poviem vám pravdu, bola som z toho celkom nesvoja. Zrazu zveriť všetky vybavovačky do rúk niekomu inému? O nič sa nestarať? Ako to dopadne?

My sme dokonca neboli ani nikde na pobočke. Všetko som riešila online cez Instagram, e-mail a internetbanking. Podpísala som zmluvu, odfotila ju, zaplatila a hotovo. Bolo mi to blbé, ale mala som milión otázok, na ktoré som potrebovala odpovede a pani z cestovky bola extrémne milá a trpezlivá 😀 . A toto nie je žiadna spolupráca, no keby nám chceli podarovať jednu dovolenku, obetovali by sme sa 😀 .

Pred dovolenkou

Po zaplatení a potvrdení nám prišiel mail, kde boli všetky potrebné inštrukcie. Niečo málo o krajine, mene, všeobecné informácie. Info ohľadom batožiny – a to mi dekel odletel! My sme doteraz na všetky výlety brali len príručné batožiny a tu sme si zrazu mohli vziať 23kg kufor na jedného človeka 😀 Ako som písala v minulom článku, dosť sme sa odviazali a vzali sme aj hračky na pláž, nafukovačku a plutvy.

Nemusela som riešiť letenky, online check-in kvôli sedadlám, ani žiadne iné papiere, len sme prišli na letisko, dala som pani pasy (vedeli ste, že v niektorých destináciách musíte mať pas platný ešte pol roka po odcestovaní?) a ona nám vzala kufre a dala bording pasy. Easy. Dokonca, kým sme stáli v rade, pán z cestovky chodil a pýtal sa nás či je všetko v poriadku a či nemáme otázky. Nemusieť nič riešiť, nepriplácať si za sedadlá, letieť z BA a mať slovenskú posádku v lietadle? Uhm, zvykla by som si cestovať s cestovkou aj častejšie 😀 .

Po pristátí

Keď sme vystúpili z lietadla, prešli pasovou kontrolou a našli naše kufre, pokračovali sme v plnení inštrukcií. Našli sme stánok našej cestovky, tam sme dostali ďalšie inštrukcie – ísť do autobusu, nechať sa odviesť do hotela a užívať si dovolenku 🙂 . V hoteli sme mali extrémne milé a nápomocné animátorky. Nebola to síce ich práca, ale pomohli nám vybaviť skoršie ubytko (kvôli deťom) a odpovedali na všetky otázky cestujúcim. Toto ma prekvapilo – že na mieste nebol delegát a neriešil to on. Recepčná nám dala náramky a hurá! Mohli sme využívať služby all inclusive. Reštaurácie, bary, cukrárne aj snackbary. Všetko v cene. Dokonca aj lehátka, osušky a slnečníky na pláži. Áno veru, oplatilo sa 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete