Harry Potter Fans

Harry Potter Filmové čary

Kniha Harry Potter Filmové čary je moja najobľúbenejšia. Bola zároveň aj moja prvá, ktorá pribudla do mojej (ešte novozaloženej) zbierky. Dovtedy som mala len tie príbehové a ešte som ani netušila, aká „závislosť“ sa u mňa prejaví. Dnes by som Vám chcela o nej povedať viac aj tu, na mojom blogu.

Píšem „aj tu“ pretože už som ju predstavovala na mojom Instagrame v IgTv videu (buďte zhovievaví, bolo to moje prvé video) . No Ja ju mám tak rada, že si zaslúži byť aj tu, na mojom blogu. Hlavne keď už som vytvorila súkromnú sekciu – PotterKomunita a tam nájdete prvý kvíz práve z tejto knihy.

O knihe Filmové čary

Kniha je v pevnej väzbe s papierovým obalom navrchu. Je väčšieho rozmeru, konkrétne 23,5cm x 28cm a vydalo ju vydavateľstvo Slovart. Má 164 strán plných zaujímavostí, fotiek a príloh. Na knihe spolupracovali filmári ako napríklad režisér, producent, kostyméri, výtvarní umelci ale nájdu sa tam myšlienky a spomienky aj samotných hercov.

Nájdete tam pikošky a informácie postupov a experimentov pri tvorbe rekvizít či samotných scén. Kniha je výnimočná aj množstvom príloh, ktoré obsahuje. Od listu pre Harryho Pottera o prijatí na Rokfort, cez záškodnícku mapu až po tetovanie smrťožrútov.

V prílohách nájdete aj Umbridgeovej dekréty

Subjektívny názor

Môj subjektívny názor na knihu Harry Potter Filmové čary je už asi jasný. Je to kniha, ktorá poteší každého fanúšika čarodejníckeho sveta. Aj keby neskrývala v sebe to množstvo príloh (čo ale skrýva! Napríklad také nálepky na elixíry alebo leták z obchodu Weasleyovcov!!) , nosí v sebe neskutočne veľa informácií! Spomienky jednotlivých hercov, čo sa im vrylo do pamäti z natáčania, aké smiešne, či smutné momenty, zažili. Ako sa režiséri radili s JKR alebo ako tápali v tme a nevedeli si rady…

Táto kniha poteší všetky vekové skupiny fanúšikov! Od tých mladších (sú tam nádherné ilustrácie a fotky z natáčania) až po tých najstarších (napríklad komentáre produkčného k výprave). Mám však aj jedno upozornenie, tak ako som ho mala aj pri výlete do Londýnskych štúdií – pozor aby ste tým najmladším fanúšikom nevzali tú krásnu ilúziu čarovného sveta.

Odkazy

Ak sa Vám kniha páči a chceli by ste ju vlastniť, veľmi by ma potešilo, keby ste si ju zakúpili cez môj link. Ide o partnerskú spoluprácu s kníhkupectvom Martinus (viac o nej rozprávam v týchto stories). Je to možnosť ako ma podporiť – vy neplatíte nič navyše, len kníhkupectvo vidí, cez aký link ste sa ku knihe dostali, ja z toho mám %, za ktoré si môžem kúpiť ďalšie knihy a napísať vám na ne recenziu alebo vám znovu spraviť darovačku. Budem rada ak využijete túto možnosť a takto ma podporíte v mojej tvorbe.

⚡️Darebáctvo sa podarilo ⚡️

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete