Harry Potter Fans

Harry Potter výstava

Boli sme s Marínkou na výstave vo Viedni. Celý názov je Harry Potter the Exhibition a koná sa v niekoľkých mestách. Keďže nám, k téme „výstava“, prišlo veľa otázok, rozhodla som sa vám to zhrnúť aj tu na blogu. Okrem tohto článku nájdete vlog na našom YouTube kanály:

Lístky✨

Lístky sme kupovali cca dva mesiace dopredu, no keď sme sa pozerali na náš deň pár dní predtým, ešte nejaké boli a cena bola rovnaká 32.40€. Čas na lístku sme mali 10.30-11.00 ale keďže sme si mysleli že 10.00-10.30 tak sme dnu išli reálne skôr, ako sme mali na lístku a nebol s tým žiadny problém 🤭 Pri vstupe je šatňa, kde si za poplatok 2€ môžete nechať svoje veci. Keď dostanete náramok, zaregistrujete sa, vyberiete si svoje favourites. Vo vnútri je dosť interakcie a zbierate body pre svoju fakultu ⚡️ Pozor, výstava je len do polky marca 2023, potom sa sťahujú.

Doprava ✨

Išli sme vlakom z Petržalky a vystúpili sme vo Viedni na Wien HBF a tam sme prestúpili na další vlak, ktorý nás vysadil priamo pri výstave na zastávke Wien Erzherzog Karl Strasse. Lístok sme kupovali len jeden, rovno aj spiatočný, ešte na Slovensku a stál 18€ Cesta do/z Viedne trvala hodinu a na/z výstavy cca 15 minút. Zo zastávky na výstavu to trvalo už len cca 5 minút pešo.

Naše dojmy ✨

Nám sa veľmi páčilo. Hlavne interaktívne časti. Ja som sa trochu bála, že keďže už som bola v štúdiách v Londýne , budem sa nudiť ale veru nie. Boli tam veci, ktoré som v štúdiách nevidela, boli tam interaktívne časti, kde sme mohli zbierať body pre náš Bifľomor a taktiež som zažívala nové dobrodružstvo s kamarátkou, ktorá chápala moje nadšenie! Bolo to skvelé a išla by som zas! A vlastne aj ideme, no do iného mesta 🤭.

Keďže už výstava končí, nebol tam už taký nával ľudí ako zo začiatku, čo sme privítali ☺️ V obchode nám chýbalo viac zberateľských vecí, ale vlastne asi ani nie, pretože by sme už načisto skrachovali 😂 Výstavu sme prešli za dve hodinky a ďalšiu sme strávili v obchodíku. Nám sa páčilo tak, že keď sme to doma opisovali, naši chlapi sa rozhodli, že v Paríži pôjdu s nami 🤭 Totižto, keď skončí výstava vo Viedni, sťahujú dá do Paríža a my tam zhodou okolnosti vtedy budeme tiež, taaaakže sme to vzali ako znamenie a pôjdeme sa pozrieť aj tam 🤭 každá výstava mal byť trošku iná, tak sme zvedavé.

Ak máte ešte nejaké otázky k výstave, neváhajte sa opýtať 🤍

Galéria fotiek:

One Comment

  • Damien

    Škoda, že som túto výstavu nenavštívil. Mal som to v pláne, ale nechal som sa ovplyvniť názormi, že to nestojí za to. Ale keď čítam, že ani po návšteve štúdií v Londýne si sa vo Viedni nenudila, trochu ma mrzí, že som nakoniec nešiel. Snáď niekedy nabudúce.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete