Z denníka frustrovanej manželky

Kuchynské príhody

Žijem v jednej domácnosti s mojim chlapom už nejaký ten piatok. Tieto zážitky (nie len) z kuchyne som si zapisovala, odkedy sme spolu začali bývať a veľmi som sa na nich bavila. Minule som písala o tom, prečo som si nevzala Pištu Hufnágela. Dnes prišiel čas, na naše kuchynské príhody a kuchynský riad.

Byt sme si zariaďovali postupne, presne tak ako teraz dom. Raz si kúpime hento, potom zas tamto. Vždy sme si dobre zvážili, čo kedy kúpime. A možno aj vďaka tomuto prístupu sme si k tomu bytu vytvorili taký krásny vzťah. Určite, za pár rokov budeme mať taký vzťah aj k domčeku. Teraz by som sa však rada vrátila k zápiskom z bytu a z kuchyne.

Úprimne? Takáto čistá kuchyňa bola málokedy 😀

Umývanie riadu

Pamätám si obdobie, keď naše hádky boli výlučne len kvôli umývaniu riadu. Našťastie sme mali dohodu: keď ja varím, on umýva riad . Táto dohoda nám zachránila partnerstvo. Lebo keď som hladná, som veľmi, ale naozaj veľmi nepríjemná. A radšej by som bola hladná ako by som mala umývať riad 😂. A on to pochopil. Našťastie veľmi rýchlo. Takže na dohodu pristúpil. Ono… každý kto sleduje môj Instagram alebo ma pozná vie, že sa v tej kuchyni nejako nepretrhnem 😂, no v tej dobe som chodievala do školy, Zúbok mal takú prácu, kde potreboval často obed navyše, takže toho varenia bolo viac (našťastie to neskôr upadlo na minimum😂).

Ďalšia vec je, že nepoznám, respektíve netrúfam si na veľa receptov a tak keď Ivana tých 5 čo som poznala omrzelo, prišlo obdobie, keď aj on chcel niečo uvariť. Samozrejme, mať navarené od muža by sa mi páčilo. Žiadne popáleniny, žiadne státie v kuchyni, žiadny stres z varenia… Takže som bola viac ako nadšená. Ha! Môj úsmev sa premenil na plač hneď, ako Ivan zahlásil, že ON VARIL, JA MÁM UMYŤ RIAD! 🙈

A tak bolo treba navrhnúť ďalšiu dohodu. A tak sme si sadli za vyjednávací stôl a začala som prvá. Navrhla som : Keď on varí, on umýva riad 😂. Prekvapivo sa mu táto dohoda nepozdávala… A tak som nevyjednala ani prd. Našťastie (pre náš vzťah) sme si kúpili na Vianoce umývačku riadu. Ani jedného z nás tie doťahovačky ohľadom riadu nebavili a tak sme to radšej vyriešili takto. Najlepšia investícia! Potom sme sa už za umývanie nehádali. Začali sme sa doťahovať ohľadom nakladania a vykladania umývačky 😂.

Postupom času sme zistili, že keď nakladá Zúbok, do myčky nikdy nezmestí všetko. Keď som to robila ja, tak tam bol ešte priestor na ďalší riad. A tak máme dodnes tichú dohodu, že ja nakladám a robím „tetris“, ako to volá Ivan, a on vykladá.

Ponaučenie?

Za prvé, keď chlap navarí, hneď ti musí byť jasné, že za tým niečo bude! 😂

Za druhé, kúpa spotrebiču do domácnosti nikdy nie je zlá voľba – môže ti to zachrániť vzťah.

Za tretie, kompromisy a dohody vo vzťahu sú vítané. Kým ti vyhovujú. Potom nasleduje pod č. 2 😂.

Naša milovaná kuchynka v bývalom byte.

P.s.: titulná fotka je z obdobia, kedy sme hľadali tento náš milovaný byt 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete