Harry Potter Fans

Magické Vianoce

Každé Vianoce sú svojim spôsobom o mágii, však? Sú čarovné, plné zázrakov a prekvapení. Ale možno som chalibačná a chcela by som trošičku viac. Chcela by som si pod stromčekom nájsť trošku vlastnej mágie. Potterovské magické Vianoce! To by som chcela 🙂 Nájsť si tam darček v podobe Hagrida, Hermiony či mysľomisy. Aj ty by si chcel? Tak môžeš tento článok poslať niekomu, kto ti tento sen môže splniť. Alebo chyť šťastie do svojich rúk a splň si ho sám. Veď predsa máme obdarúvať tých, ktorých ľúbime, tak prečo nezačať sebou? 🙂

Špeciálny darček

Milujem takéto darčeky. Nekričí z toho: Hej! Som z filmu o Harry Potterovi a spozná ma ktokoľvek! Nie, nie. S týmto darčekom zabodujete naozaj len u pravého fanúšika, ktorý vie viac ako to, že Harry bol čarodejník. Mysľomisa je totiž čarovný predmet, kam si Dumbledore (a Snape, keď si ju požičal) odkladal svoje spomienky. V balení nájdete aj Dumbledorov prútik (pero), ktorým si tie spomienky môžete do mysľomisy (zápisník s prekvapením) odkladať. Fantastický nápad! Zo zápisníka môžete urobiť denníček, diár alebo len jednoduchý zápisník s vašimi myšlienkami 🙂 . V balení nájdete aj dve fľaštičky, ktoré môžete kreatívne využiť alebo jednoducho ich nechať v balení ako krásnu dekoráciu. Nemusíte sa báť, mladší fanúšikovia ich nerozbijú, sú plastové a teda bezpečné 🙂 .

Nádherne vyzerajúca krabička, ktorá skrýva…
…prekvapenie!
Mysľomisa (zápisník), prútik (pero) a fľaštičky, ktoré si môžete naplniť.

Knihy

Tie sú prosto klasika. Človek nimi nič nepokazí, zlepšuje si s nimi vedomosti, slovnú zásobu a ešte sú aj krásne a voňavé. Minule som vám odporúčala Filmové čary (momentálne je o túto knihu darovačka na mojom profile), dnes vám chcem dať do pozornosti Hrdinov a tých druhých. Kniha je o hlavných, ale aj vedľajších postavách. Ako a prečo ich obliekali do kostýmov, ktoré nakoniec mali (vedeli ste že Alan Rickman si svoj kostým Snapea navrhol sám?). Nájdete tam masky smrťožrútov, ako sa vyvíjal časom účes Draca Malfoya, no aj spomienky na rolu Tonksovej od jej predstaviteľky.

Dejové knihy. Áno, teraz sa isto pýtate, „ktorý pravý fanúšik nemá doma dejové knihy, čo je toto za tip?!“. No pozor! Minulý rok vyšiel výročný box všetkých dejových kníh a ilustroval ho Slovák Adrián Macho. A teraz sa ja pýtam, ktorého fanúšika by táto špeciálna narodeninová edícia nepotešila?

V knihe nájdete aj Harryho rodičov

Pop figúrky a iné drobnosti

Ja viem, ja viem… už zas tie figúrky. Veď ale! Čo je po knihách v zbierke to najkrajšie? No predsa naši obľúbení hrdinovia! A minule sme sa rozprávali v PotterLIVE o tom, že je to vlastne investícia, pretože tieto figúrky sú zberateľské kúsky a niektorým rastie hodnota každý deň 🙂 Ja dnes odporúčam Hermionu – základný kúsok do zbierky. Hedvigu som vám odporúčala v minulých tipoch.

Všimli ste si niekedy vo filme na čom stojí krištáľová guľa na hodine veštenia? Na slonoch. A ja vám dnes prinášam tip, ako si takú miniatúrku domov zaobstarať. Zoženiete ju v obchodíku Nekonecno.sk (v Eurovea majú predajňu – nájdete ju na -1 poschodí pod McDonaldom 🙂 Predajňa slúži aj ako výdajné miesto pre osobné odbery objednávok z e-shopu). Miniatúra je krásna, a guľa dokonca mení farby! Ak si budeš z tohto obchodíku niečo objednávať, nezabudni využiť zľavový kód zubkova_10 a využiť tak zľavu na svoje nové poklady v zbierke.

Veštecká guľa, ktorá mení farby.

Na dlhé zimné večery

Okej, možno nie na všetky ale minimálne dva určite. Neviem ako ste na tom s trpezlivosťou. Ja biedne a tak mi to trvalo trochu dlhšie no teraz, keď už to mám za sebou, tak vám 3D puzzle určite odporúčam. Takto spätne hodnotím, že to bola fakt zábava. Ja som skladala Rokfortský expres. Teraz sa chystám na Šikmú uličku a možno jedného dňa postavím aj samotný Rokfort. Trpezlivosti zdar!

Minule som vám hovorila o spoločenskej hre, ktorá vychádza v polke tohto mesiaca, dnes vám chcem ale spomenúť hry, ktoré som dostala minulý rok. Prvá je Dobble, ktorú ale odporúčam kupovať len ak to naozaj máte s kým hrať. Lebo napríklad so mnou, Zúbok Dobble odmieta hrať, lebo si potrpím na názvy. Naozajstné názvy nie „duch“ namiesto dementor, „mačka“ namiesto pani Norissová atď, chápete 😀 . No a druhú hru som dostala od mojej kamarátky Marínky a tá bavila aj našich manželov. Volá sa Kúzelní tvorovia, je síce po česky, ale dá sa ten preklad prežiť 😀 . Zbierate kartičky, treba vám „len“ stratégia a šťastie, lebo vás môže prenášadlo presunúť úplne inam, ako ste mali namierené.

Potom tu mám ešte jeden tip ale nie je odskúšaný a vôbec neviem čo si o tejto hre myslieť. Harry Potter – Boj o Rokfort: Obrana proti čiernej mágii. Tiež má vyjsť tento mesiac, vyzerá zaujímavo, ale keďže je to novinka a nenašla som na ňu žiadne recenzie, nedávam za ňu ruku do ohňa, no dosť ma láka si ju objednať a vyskúšať. Ak s ňou niekto máte skúsenosť, budem rada za info 🙂 .

Knihy nikdy nič nepokazia

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete