Mama tipy,  Sme rodičia

Meninové prekvapenie – drevený domček

Tento mesiac malo naše Zúbčatko meniny. Popravde trochu som sa bála, či to stihneme a neporodím skôr. No aj druhému dieťatku sa v brušku páči a stále si tam lebedí :). Dcérke sme pripravili meninové prekvapenie – okrem domčeku, ktorý sme postavili, som sa hecla a dopriala jej detskú kuchynku! Prečo hecla? No lebo kto ma pozná, ten vie, že ja moc na kuchynky a varenie nie som. No kam sa pohne ona, tam ju to k nej ťahá. Tak som sa prispôsobila, veď keď ju to baví, tak moje preferencie sú druhoradé.

Na začiatok by som chcela napísať, aj keď necítim potrebu nás nejakým spôsobom obhajovať, no pre kontext, uvedomujem si, že veci, ktoré tu budem spomínať, nie sú lacné záležitosti. Za okolností, že by Zúbčatko malo narodeniny cez leto, isto by to boli narodeninové darčeky. No takto, keď ich má v zime, mi prišlo múdrejšie využiť sviatok cez leto. Poskladala sa celá rodina v rámci mením a sviatku MDD. Berieme to ako investíciu do budúcna, kde sa vyhrá nie len slečna ale aj jej súrodenec.

Domček sme objednali cez internet – za poplatok nám ho aj priviezli a Ivan ho so svokrom zmontoval. Neprišiel však návod, no nebolo to ťažké.

Detský domček

Mať vlastný bunker bol môj detský sen. Mám dvoch mladších bratov, z toho jeden má dnes 9 rokov a stále ho domčeky fascinujú. Bunkre, domčeky, či iné tajné miesta sú prosto dlhodobým lákadlom a tak som sa rozhodla investovať. Nechcela som len tak nejaký plastový, z ktorého o dva roky vyrastie. Chcela som niečo trvácnejšie a aj na pohľad pekné – veď predsa aj ja sa na to budem zo desať rokov (verím, že tak dlho vydrží) na záhrade pozerať. Takže to vyhrala drahšia, no o to trvácnejšia voľba – drevo.

Ivko spodok terasy odizoloval pomocou štrku, betónových kociek a záhradnou textíliou, aby drevo neťahalo vlhkosť odspodu. Domček dvakrát natreli so svokrom priesvitným lakom. Na strechu plánujeme dokúpiť ešte šindel a odkvap, aby sa voda počas dažďov nerútila zo strechy priamo na detskú terasku.

Detský domček bude mať aj kanadský šindel a možno Ivko dorobí aj odkvap

Ja silno premýšľam, či do domčeku na dvere a okno primontujem ešte sieťky a nejakú okenicu. Totiž, nie som naivná, počas hry mi je jasné, že dvere a okno sa budú neustále otvárať a (ne)zatvárať. No ak by sme neboli dlhšie doma (napr. dovolenka), tak mám strach, aby si tam nenasťahovala nejaká háveď alebo jej vnútro nezaplavil bočný dážď. Ešte si však nechávam čas na premyslenie a konzultácie s manželom, ktorý nie je z toho dvakrát nadšený 😀 .

Kuchynka

Vybrať do domčeka detskú kuchynku bolo pre mňa extrémne ťažké. Isto ste si už všimli, že mám záľubu v jednej značke, a Zúbčatko má od nej všetko možné aj nemožné. Najprv som si myslela, že teda mám jasno a idem do toho, no potom mi napadlo, či drevené príslušenstvo a pastelová farba je to pravé orechové na záhradu. Pamätám si seba ako dieťa a viem aj, čo najviac baví to naše – hra s vodou. Keď sa do toho primiešajú aj nejaké skalky, poprípade piesok či hlina, je to zábava na dlhé chvíle. Nie som ten typ človeka, čo má chuť dieťa stále kontrolovať, okrikovať a dávať pozor, či sa nezašpinila, či nepoužíva niečo tak ako sa (ne)má atď… Prosto som si povedala, že do domčeku jej dám hračky, ktoré sa môžu aj namočiť, a keď sa zašpinia, tak ich jednoducho umyjeme.

Mojim víťazom sa teda stala kuchynka od značky Janod. Neutrálna farba, nerezové doplnky (hrniec, sitko umývadlo a naberačka). Zúbčatku sa veľmi páčia aj zvukové efekty a svietiaca varná doska. Tiež sa tam nachádzajú rúra a mikrovlnka (skrinky), origoš skrinka, polička a ručičkové hodiny. Ako bonus v kuchynke nájdete aj škatuľky syru, múky a ryže. Mne sa kuchynka veľmi páči a Zúbčatko vyzerá byť tiež veľmi spokojné mojím výberom. Zúbok sa tiež potešil, pretože montovanie má veľmi rad, a toto bolo pre neho také stavanie lega 😀 . Iba pripomínam, že baterky nie sú súčasťou balenia (tak ako vo väčšine hračiek 🙂 ) .

Terasa a interiér

Na terasu som snívala o kriedovej tabuli, no zistila som, že by som ju kvôli premenlivému počasiu musela strážiť a prenášať. A na to, povedzme si úprimne, nemám chuť a čas myslieť. Takže sme to vymysleli kriedovou tapetou do rámu. Kúpili sme ju v Ikei a je to taký test, ako dlho vydrží. Zatiaľ svoju funkciu spĺňa na 110%. Na terasu som chcela aj drevené sedenie, ale opäť ma prehovorila záľuba našej dcéry k vode a teda anketu vyhral plastový nábytok. Ako dekorácia pribudli solárne svetieľka a jeden svietnik.

Interiér domčeku je zatiaľ zložený z už spomínanej kuchynky a drevených debničiek na hračky. Plánujem dnu domontovať ešte poličky a nejaký obrázok. Pohrávam sa aj s myšlienkou nástenky a perforovaného panelu z Ikea, ktorý ste už mohli vidieť u nás v kreatívnom kútiku. Predpokladám, že po čase sa bude ešte obmieňať alebo dopĺňať podľa potrieb a záľub. Zatiaľ som takto spokojná 🙂 Určite nájdete update u mňa na Instagrame, tak ma nezabudnite sledovať. 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete