Naše výlety,  Svadobná cesta

Opäť deťmi v Universal studios

Ahojte 🙂 Vitajte pri pokračovaní našej svadobnej cesty, ktorej hlavným (ale nie jediným!) cieľom bol práve Universal Orlando resort.

Universal Orlando resort je komplex troch parkov. Ale to vysvetľujem v tomto článku, takže sa o tom môžeš dočítať tam. My sme sa spontánne rozhodli ísť, do ako prvého, do Universal Studios kde sme mali v pláne stráviť celý deň. Už pri parkovaní som sa správala ako dieťa, ktoré netrpezlivo čaká, kedy už rodič konečne vypne motor a my sa tam rozbehneme. No nezačala som utekať. Chovala som sa ako kultivovaná dáma. Do momentu, kým som nedostala do ruky lístok a ja som nezačala skákať radosťou. Nevadí, zapadla som. Bolo tam veľa šťastných detí 😀 . Ale našťastie aj šťastných dospelých, ktorí si neťukali na čelá, že moja milá mala by si sa ísť liečiť. Všetci tam boli usmiati, milí a natešení. Cítila som sa tam ako doma 🙂

Už na parkovisku dostávate prvý feeling, keď je vaše parkovacie miesto označené rozprávkou 🙂

Lístok

Na začiatku (v tom čase ešte nevzdelaní) sme uvažovali, že či tie parky nedáme za jeden deň! HA-HA-HA. Fakt sa teraz smejem na tejto našej debate 😀 Vraj za jeden deň! Keď sme sa po pár minútach uvedomili a vyjasnili si, že kvôli ČOMU vlastne na Floridu ideme, sme sa rozhodli, že sa „pleskneme po vrecku“ a kúpime si dvojdňový. Ale NAŠŤASTIE sme odchytili nejakú „akciovú“ ponuku. Akciová v uvodzovkách len preto, že to bolo drahé ako kokaín. Ale neľutujem ani cent a kľudne by som dala tú sumu za to opäť. Možno by som si aj zaplatila ten 4dňový lístok ak by nebola akcia! To aké to bolo premakané, veľké a čo všetko sme tam zažili stálo za tú sumu 🙂 .

Odporúčam si pozrieť ich oficiálnu stránku, my sme lístky kupovali tam, tam sme natrafili aj na tú akciu a zadali sme si možnosť vyzdvihnutia pri pokladni. Mali tam také „bankomaty“ kde ste si naťukali kód, ktorý Vám prišiel a vypľulo Vám to lístok. Samozrejme, to by sme neboli my, keby sme s tým nemali problém, všakže 😀 . Ale našťastie tam bol chalanisko a ochotne nám pomohol.

Kúpili sme si nakoniec ten akciový a dohodli sa, že jeden deň jeden park, druhý deň druhý park a ak nám ostane čas prídeme aj tretí deň a zopákneme si nejaké atrakcie 🙂 . K tomuto nášmu plánu sa ešte raz vrátim, neskôr.

Každý lístok bol na odtlačok prsta. Čize oskenovali lístok, oskenovali váš prst a muselo to sedieť. Problém bol, keď som zabudla, ktorý prst som si tam na začiatku dala a zdržala som celý rad 😀

Každý park obsahuje svoje vlastné mestečká alebo miniSvety – aké pomenovanie Vám je bližšie nechám na Vás. Môj vysnívaný bol úúplne vzadu, na druhej strane ako bola vstupná brána. Dúfam, že Vám je jasné, že som utekala najprv tam. No musela som tento náš deň rozdeliť na dva články a čarodejníckemu svetu v tomto parku teda venujem jeden celý článok. Tento, ako už podľa nadpisuje viete, som venovala parku.

Tématické mestečká

Hneď pri vstupe nás čakal Gruov domček (Despicable Me) , ktorý ukrýval svoju atrakciu. Voňalo to v ňom po banánoch a premenili nás na Mimoňov, teda pardón, na Minionov – ako ma neustále opravovala Nikol. Nemá rada názov Mimoni. SÚ TO PREDSA MINIONS, takže pre nás MINIONI! 😀 Okrem HP atrakcií bola práve táto jedna z najžiadanejších. Skonštatovali sme to hlavne kvôli čakacej dobe. Vždy bola nad 90 minút! Aby ste chápali – v týchto parkoch tá čakačka naozaj nie je až taká hrozná, pretože aj keď čakáte v rade, tak máte čo obzerať – v tomto prípade to boli najprv „upútavky“ na monitoroch, potom rôzne izby. Dekorácie u Gruovcov boli naozaj svojské 🙂 To si isto viete predstaviť ak ste videli rozprávku.

Ak vynechám z hodnotenia svet Harryho Pottera, najviac sa mi páčil ostrovček The Simpsons, kde mali vlastný tématický bar, reštauráciu a všade predávali, samozrejme, Duff beer a donuty 😀 Aj by som Vám opísala všetky tie sochy a detaily, ale ja nie som veľký fanúšik tohto seriálu (dúfam, že mi všetci fandovia odpustia). Za to vám však ukážem fotky, pretože sa mi tam naozaj páčilo 🙂 Môžete si všimnúť, že aj Ivan sa tam cítil ako doma, kto vie, vďaka čomu? 😀

Všetci si tu nájdu to svoje

Ďalej môžete prejsť cez Shrekovu bažinu. Atrakcia ako taká nás až tak nezaujala. Nebolo to vôbec zlé ani nudné. Bolo to 3D alebo 4D kino, teraz už neviem celkom presne, ale skôr pre anglicky rozumiace detičky. Bol tam aj celý takýto miniSvet pre deti, kde sme samozrejme nemohli chýbať! 😀 Naša prvá roller atrakcia bola práve tá detská! 😀 Potrebovali sme si to natrénovať a zistiť, či nám nebude ťažko a či to prežijeme. Detský sme prežili ale na iný sme sa v ten deň neodvážili ísť 😀 .

Navštívili sme aj mestečko Transformerov – túto atrakciu si užil najviac Ivan (miluje transformerov = boli sme tam asi tri krát :)) Bavila aj mňa a to som o nich nevidela ani jeden film. Dokonca aj v čakačke som to zvládla a to znamená len jediné – naozaj to tam je spravené tak, aby si každý našiel niečo, čo ho zaujme.

Keď som doma prosíkala, aby sme sem šli, Ivan nebol nadšený. Ale vedel, že je to môj sen a chcel byť pri tom, keď sa bude plniť. Oči však dosť nahlas prevracal, keď počul koľko stoja lístky 😀 . Keď sme však prechádzali Transformermi pookrial, no keď sme našli jeho najobľúbenejší fantasy film Back to the future aneb Späť do budúcnosti bol nadšený a dokonca si aj podskočil! 😀 Keď sa tam objavil aj doktor Emmett Brown a našiel lokomotívu, bol taký šťastný, až mi normálne ďakoval, že som ho sem priviedla a vraj sem raz vezmeme aj naše deti 😀 Taký bol vytešený! 😀


Našli sme aj mestečko Rýchlo a zbesilo, zas raz chlapská záležitosť ale boli tam sexi muži takže aj ženy sa mali na čo pozerať 😀 .

Postavičky

Ak by ste sa rozhodli ísť do parku, odporúčam stiahnuť si appku. Nájdete v nej všetky atrakcie, čakačky (môžete si nastaviť upozornenie. Keď sa čas zníži na taký, ktorý ste ochotný čakať v rade, cinkne Vám telefón) a aj to, kde sa nachádza nejaká postavička. Ak si ju správne nastavíte, appka vás upozorní aj na postavičkový sprievod. A to je teda highlight dňa! Všetky postavičky idú na svojich autíčkach a detičkám (a dospelým) kývajú. Hrá pri tom hudba a tancujú akrobati. Nevedela som sa vynadívať. Najviac sa mi páčila malá Agnes! Tá s tým svojim jednorožcom bola úúúplne na zjedenie 🙂 Keď nebol sprievod ale natrafili ste (alebo ste si našli na appke) na postavičku v mestečkách, ochotne sa s vami odfotili, objali Vás alebo Vám aspoň milo zamávali.

Toto dievčatko bolo také rozkošné 🙂 Od dojatia plakalo. Krásne to bolo. Najprv sa hanbilo a potom sa tam takto krásne mojkali asi 5 minúť 🙂
Video (nie len) z postavičkového sprievodu nájdeš na mojom Insta v priečinku „vybrané“ Honeymoon 🙂

Našli sme aj výbornú atrakciu z filmu Múmia! Atrakcia jedna zo starších ale premakaná 🙂 Všade na nás číhali upozornenia o extrémnej rýchlosti a obrovských efektoch. Všetky veci sme si museli odložiť do bezpečnostných skriniek a popri čakaní v rade sme zas obzerali okolie. Bolo to trošku strašidelnejšie, hlavne keď pcháte ruky do otvorov kam „nemáte“ 🙂 Nechcem tu písať úplne každý spoiler ale ak sa bojíte ohňa a extrémnej rýchlosti, nemali by ste na túto atrakciu ísť. My sme sa na nej boli asi šesť alebo sedem krát 🙂

Najčarovnejšia čakačka (ak nerátam HP) bola na E.T. mimozemšťana. Kto ma pozná vie, že ma očaria svetielka v akejkoľvek podobe. A tu bol lesík v tme a magicky tam svetielkovali svetlušky a iné malilinké svetieločká. Nádherné to bolo! Také kúzelné, milé, čarovné, rozprávkové 🙂 .

Program na štyri dni

Keď som spomínala náš časový harmonogram, čo sa návštevy parkov týka, hovorila som, že sme si na parky vyhradili dva dni. Tretí deň mal byť otázny. No po prvom dni v prvom parku som bola taká ohúrená, že som bola rozhodnutá využiť všetky štyri dni, tak ako lístok ponúkal. Keď sa na to pozriem spätne – nemohla som učiniť lepšie rozhodnutie a ďakujem vesmíru, že mi dožičil túto akciovú ponuku.

V jeden deň sme prešli tento park, druhý deň sme prešli druhý park (článok čoskoro). Potom sme si dali od Universalu pauzu a šli sme na ďalší deň pozrieť Disneyland. To bolo však fliasko a nie som si istá, či o tom chcem písať. Po tomto dni sme s Ivanom išli zas na celý deň do týchto parkov „napraviť si chuť“ a Nikol s mužom išli do NASA. Zas sme od rána pochodili HP časť, potom ostatné mestečká a vydali sa do druhého parku kde sme si zas prešli naše obľúbené atrakcie a večer po nás prišli spolucestujúci. Posledný piaty deň v Orlande (potom nás čakalo ubytovanie v Miami) sme si spravili relaxačné doobedie pri bazénoch na ubytku a poobedie sme šli zas sem 🙂 . Našťastie lístky boli urobené tak, že ste 4 dňové vstupy mohli využiť v rámci viacerých dní, nemuseli byť zaradom štyri. Dúfam, že sa chápeme 🙂

Vtipná historka na záver

Musím sa pochváliť, teda seba aj Ivana. V prvý deň sme sa snažili vyhecovať na najväčší roller parku, no nikto z nás nenabral toľko odvahy. Keď sme boli v parku ten jeden deň sami, neviem ako sa nám to podarilo, ale naozaj sme sa hecli! Nikdy predtým mi čakačka neubehla tak rýchlo! Celý čas sme prehodnocovali naše možnosti no raz som sa nevzdávala ja a raz Ivan. A zrazu sme boli na rade!

Keď som išla kolmo nahor, myslela som, že som sa zbláznila! Ja som na toto išla dobrovoľne?! Čo som to urobila?! Ja chcem vystúúúpiť!!! Pozrela som sa vedľa seba na Ivana, ten bol celý bledý, mal zavreté oči a predychával. Spýtala som sa ho, či zomrieme. Neodpovedal. Bolo mi jasné, že sa na mňa hnevá. Teda, sám na seba. Aj by som Vám povedala, že na čo som asi myslela ja, ale popravde… okrem myšlienok na smrť a extrémneho strachu som neriešila nič iné.

A teraz…tu zomrieme?!

Zrazu sme už nestúpali ale padali kolmo dole! Išli sme dolu hlavou, otočka sem, otočka tam a ja som si vykričala hlasivky. Ivan však nekričal. Ivan trpel vo vnútri. Keď som sa už nebála len o seba ale aj o neho, prikázala som mu kričať nech aspoň viem, že žije! A on??? Začal jačať ako žena 😀 😀 😀 😀 😀 A vtedy som sa začala tak strašne smiať, až som zabudla kde sme, čo robíme a že možno neprežijeme.

Záchvat smiechu neprestával ani vtedy, keď sme konečne zastali a ľudia začali vystupovať. Všetci. Okrem mňa a Ivana. Ja som nevládala z toho újebu čo som mala a Ivana odmietali niesť nohy. Ľudia okolo nás sa tiež smiali. Teraz neviem, či na mne ako sa smejem, alebo na Ivanovi ako jačal. No chlapi ho začali bratsky potľapkávať po ramenách, takže až taká hanba to asi nebola 😀 personál sa ho pýtal, či bude vracať no ja som na ňom videla, že už je dobre. Už sa mu vracala farba do líc a úsmev na tvár. Začal si utierať oči „z rýchlosti“ a ja zo smiechu a mohli sme hrdo odísť. Zvládli sme to! Prežili sme! A ako bonus k hrdosti, že sme prekonali náš strach, sa mám na čom dodnes zabávať! 😀

Za nami už idú tú strašidelnú cestu hore. Kratučké video na mojom Insta.

Park sme si užili dosýta, vybláznili sme sa a splnili si detské sny 🙂 V najbližšom článku zo série svadobnej cesty Vám porozprávam o Harry Potter svete v tomto parku, dúfam, že sa tešíte. Ja sa teším veľmi 🙂 Zatiaľ mi môžete napísať, čo sa vám najviac páčilo v parku ak ste tam už boli alebo na čo by ste sa najviac tešili ak by ste tam šli 🙂

Ak by ste mali akékoľvek otázky, kľudne mi napíšte, rada odpoviem 🙂

Facebook Zúbková

Instagram Zúbková

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete