o Zúbkovej

Ostávam doma s dvoma deťmi – deň 4.


Ahojte 😊 ak ste čítali môj prvý článok z minisérie Ostávam doma s dvoma deťmi, tak už viete, že sme si „adoptovali“ na pár dni môjho najmladšieho brata Riška.

Po prvom dni prišli dni ďalšie, ktoré boli celkom znesiteľné. Zúbok chodil do nočných, a cez deň, keď si trochu pospal, mi s deťmi pomáhal. Kým spal, robili sme s Riškom domáce úlohy. Plus niečo navyše. Vymysleli sme si hry na precvičovanie písmen a hláskovanie. Najviac sa však ujal „obesenec“ 😅Potom vstal Ivan a deti vyvenčil na záhrade. Polievanie, sadenie a kopanie zabaví asi každého sedemročného chlapca. 

V pondelok mal Ivan voľno celý deň, takže domáce úlohy, aj deti, sme si rozdelili 😅 vlastne celý deň bol príliš rýchly a príliš ľahký, keď sme na dve deti boli dvaja dospelí. No ale potom prišiel utorok a ja som si ten skvelý deň musela asi odmakať 🙈😂. Ivan ťahal v robote dlhý deň, takže od rána, do noci, som bola na ne sama.

Asi nemám medzery v prváckom učive len ja
 😅

Dramatická komédia

Keďže stále som nenašla recept na chuť ráno vstať skôr ako o ôsmej, naša dohoda s Riškom o rannom playstatione stále platí. Keď počuje, že sme už hore, hru vypína a príde k nám do postele. Tam sa mojkáme, bláznime a ešte si užívame ráno. 

Po raňajkách, rannej hygiene a ostatných nutnostiach ako je napríklad nakŕmenie kocúra, prichádzajú domáce úlohy. A boj o život. A o nervy. Tie moje. 😅 úlohy a učivo ako také, nikdy nie je problém. Problém je, ho len za to učenie dostať 🙈 a s čím bojuje úplne najviac je písanie. Hlavne to písané. To je boj na dlhú trať a síce máme pár “zranení z bitiek“, bojujeme statočne a zatiaľ sa nám každý deň podarilo vyhrať. Teda… vraj mne, lebo keby vyhral on, tak vraj nepíše. Ale on na to príde neskôr, že vlastne vyhral on 😊. 

Žiadne iné učivo problém nie je, len tá slovenčina. Keď príde rad na matematiku tak tu zas zaostávam ja 😅 Á.no. Na prváckom učive 😅🙈 niektoré príklady mi proste trvajú dlhšie ako Riškovi 😂. Potom sme vymysleli hru ´Počítanie s peniazmi’ a to sa už od stola chlapec nevedel odlepiť 😅 Prírodovedu a geografiu si vraj Riško necháva na Ivana. Ako neviem, či som ja horšia alebo aj Riško číta môj Instagram a vie, že Ivana téma “život stromov” naozaj poteší. 

Počítanie s peniazmi bola veľká zábava

Vykúpenie

Poučila som sa a kúpanie dvoch detí naraz som už odvtedy nepraktizovala. Vždy len pekne postupne. No a kým som večer kúpala a uspávala slečnu, tak Riško mal dovolenú rozprávku. No a keď skončila rozprávka išiel do postele aj veľkáč. Každý večer v posteli čítam Harryho Pottera, čo Riško tvrdí, že je pre neho obľúbená časť dňa (hovorí to na každú časť dňa, ktorá ho baví😂), to však neviem, že ja to robím dva krát radšej 😅 pýchou rastiem a šťastím prekypujem vždy, keď rozpráva o tom, čo sme čítali minule a kde sme skončili 🥰. 

Posun času mi nepomohol a keď predtým som si už o siedmej nalievala víno, tieto dni sa mi to skôr ako o pol ôsmej ešte nepodarilo. Nevadí. Dôležité je, že sa mi to stále darí 😅 .

Aj keď je Zúbok v práci, polievať stromčeky sa musia 🙂 Takže sme sa vybrali s deťmi trochu na vzduch.

pokračovanie článku: Ostávam doma s dvoma deťmi – deň 7.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete