o Zúbkovej

Ostávam doma s dvoma deťmi – deň 7.

Dnes to bol parádny a meninový deň. No vlastne, len časť z neho bola parádna. Ale všetko po poriadku. Vítam Vás pri ďalšom pokračovaní minisérie Ostávam doma s dvoma deťmi. Ak ste zmeškali prvé dva články tak ich nájdete TU (prvá časť) a TU (druhá časť). Dnes tu máme 7. deň.

A ja mám za sebou tri dni bez Zúbka. Resp, jeden deň úplne bez neho, o tom som Vám písala už minule a dva dni, kedy prišiel domov o siedmej večer. To som akurát išla “uspávať” Rišulka. Celkom si obľúbil uspávací rituál s Harry Potterom a… no čo Vám budem hovoriť… Veľmi sa z toho teším 🥰 a veľmi ma prekvapuje, že si dokáže dávať do súvislostí veľa vecí, veľa informácií si z toho, čo prečítam, pamätá. A aj keď si myslím, že nedáva pozor, tak dáva. Je to veľký rozdiel oproti Ivanovi 😂 Zúbok totiž aj keď si myslím, že dáva pozor, tak nedáva 😂 a keby som spravila súťaž, kto z nich dvoch si viac pamätá, tak Riško by už teraz vyhral na plnej čiare 😅.  

Harry Potter je naša cesta – môžete si prečítať články o tom, ako sme boli v Amerike v Šikmej uličke, v Rokforte, v Londýne v štúdiách alebo ako som sa ku knižke v detstve dostala.

Osamelá matka 

Už som to raz písala a musím znova. Veľký, obrovský, gigantický klobúk dole pred matkami, ktoré sú na deti samé. Ja mám za sebou tri dni a nemám veru veľa energie nazvyš. Ako hej, vlasy zmyť a dať im jesť som zvládla, ale napríklad na lakovanie nechtov som už energiu, po uložení Riška, nenašla 😅. 

Zvládli sme dokonca aj všetky úlohy, aj napiecť koláč či variť obed alebo večeru. Zahrali sme sa hry (napríklad KrisKros alias Scrabble – výborné na precvičovanie hláskovania ale aj matematiky – počítanie bodov, Riškova obľúbená činnosť😅) , aj sme oddychovali pri rozprávke. No aj tak som dnes ráno nezaregistrovala kedy Zúbok s Karolínou odišli z izby. Spala som ako zarezaná.

Hra KrisKros nás zabávala počas prvého Karolkinho šlofíku.

Naozaj si neviem predstaviť, odkiaľ berú tie ženy energiu. Klobúk dole. A ak to číta nejaký otec rodiny – naozaj ste nenahraditeľná súčasť tohto domáceho systému. A za všetky ženy, Vám hovorím ďakujem. A hlavne tomu môjmu ❤️ (minule si prekvapil, že si čítal posledný článok, tak aby si nepovedal, že ťa len ohováram 😂).

Ako som už písala. Dnešný deň bol skvelý. Nie len preto, že som sa vyspala do ružova, ale taktiež som nemusela vôbec variť 😅. Raňajky mi prichystal Zúbok a na obed si mohol Riško vypýtať, čo chcel. Pretože má dnes svoj meninový deň! Bolo mi jasné, že z mojich rúk nebude chcieť nič 😂. Smiech ma prešiel, keď zahlásil, že chce segedín 🤦‍♀️😂. Ivan ma však zachránil, keď zahundral, že to sme už tento týždeň mali…. vďaka mu. Keď sa ma Riško s malou dušičkou opýtal, či je aj McDonald zavretý, nemala som to srdce, mu klamať. A tak bol obed jasný.

Inak, moje čelo už veľmi začína nariekať nad zatvorenými kozmetickými salónmi a mihalnice mi už dali dávno zbohom 😀

Fotka z Instagramu

Oslávenec 

Pred obedom sme ešte išli na prechádzku, desiatový piknik a potom ma čakalo nutné zlo – lekáreň, drogéria a banka (lebo nestačí dva krát zavolať, či Vám pošlú kartu na adresu. Vraj “samozrejme”. Hahaha. Nie, musíte zavolať aj tretí krát, že je posledného v mesiaci a karta nikde. A hádajte čo? Karta vás čaká na pobočke 🤦‍♀️). Kým ja som toto obehala (a vystála rady pred vstupom do inštitúcii 😅) Zúbok bol s deťmi v aute – ďakujem za všetky poučné správy, že v týchto časoch deti do obchodov nepatria 😅, viem o tom 😉 .

Kúpili sme aj “obed” a išli sme domov. No a čo, že je to mekáč. Dôležité je, že ja som dnes nemusela ani prstom pohnúť v kuchyni, aby som sa najedla 😍. Ani si nepamätám, kedy to bolo naposledy 😓. Nie žeby Ivan nevaril, ale príprava, upratovanie, prestieranie na stôl…. chýbajú mi reštaurácie. Inak by som mohla byt v karanténe nonstop. 

Dnešný oslávenec – „napiekol“ meninový zákusok a vytešoval sa z darčeku 🙂

Doma na dvore nás už čakal meninový darček – zásielka od Plantizie 🥰. Keď sme sa s Riškom rozprávali, aký darček by ho potešil, pýtal si, ako inak, hračku. Najlepšie vraj nejakú na ovládanie 🤦‍♀️ mohli ste si už všimnúť, že ja veľmi nie som na takýto druh hračiek a tak som hľadala alternatívu. Knihu, spoločenskú hru… vraj má toho už odo mňa dosť 😅 a prišli sme na to, že by sa chcel aj on starať o nejakú rastlinku ❤️. A darček bol jasný!

Ešte sme zvrtli jednu meninovú tortu a pustili si rozprávku, kým Zúbok kúpal Karolínu. Potom smer posteľ s knihou v ruke a o ôsmej sa mi končí siedmy deň s dvoma deťmi 🥰. Dobrú noc a na zdravie 🍷.

Torta sa nám vydarila! Meninový večer ako vyšitý

pokračovanie článku: Ostávam doma s dvoma deťmi – deň posledný

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete