Sme rodičia,  Zúbčatko rastie

Piaty mesiac a novinky v pusine

Päť mesiacov ubehlo ani nevieme ako. Každý deň si so Zúbkom vravíme, že ako je možné, že to tak rýchlo uteká. Veď za chvíľu to dieťa pôjde na vysokú 😱. A ešte k tomu všetkému nás už dokáže aj pohrýsť! Tak teda, aký bol tento mesiac?

Už viac ako mesiac sme doma. V koronténe. Nikam nechodíme a na výlet som bola len na poštu. A jediný trip, ktorý som dala za posledných sedem týždňov bol lekáreň – drogéria – Lidl – banka – Kaufland a domov 🙈. Začína mi z toho mierne hrabať, keďže toto je čas, kedy som fakt, že najdlhšie stále doma. Ešte aj cez rizikové tehotenstvo som bola častejšie von😅. Preto sa aspoň raz za týždeň snažíme ísť niekam na priehradu alebo do lesa. Na piknik na lúku… Proste niekam, kde sme síce sami ale nie je to náš pozemok. Ale poviem Vám, že chvalabohu, že sme sa presťahovali. Aspoň na ten dvor môžeme ísť. Netvrdím, že v byte by som to nezvládla, zas na tej záhrade nie som až tak často 😅🙈 ale Karolína ma aspoň viac podnetov. 

Päťmesačnica

Chcela by som napísať, že to bol zaujímavý mesiac. Plný fantastických zážitkov a výletov. No ale…. veď vieme. Z úplnej mizérie a monotónnosti nás ale predsa len niečo vytrhlo. Teda niekto. So Zúbkom sme na pár dní mali na starosti Riška. O tom ste si mohli prečítať v minisérii Ostávam doma s dvoma deťmi.  Bolo to fajn. Aspoň trošku  nás to vytrhlo zo smútenia za Lillkou. A Karolka na neho hádzala také zamilované pohľady, až som sa čudovala, že som nežiarlila 😂. No odkedy Riško odišiel mám pocit, že sa nudím oveľa viac.

Rozhodla som sa, že je čas opustiť hniezdočko v postieľke. Začalo sa mi zdať, že je tam moc natlačená a tak som ho nahradila vankúšikmi a Frogym. Frogy je žabiak z rozprávky a jeho pravé meno je princ Naveen. Kúpila som si ho, keď som bola prvýkrát v Disneylande a v tom období som si strašne išla na rozprávke Princezná a žabiak. No a evidentne sa žabiačik zapáčil aj Karolke.

Frogy alias princ Naveen a naša princezná

Prvotiny v tomto mesiaci

Zaviedli sme aj príkrmy. Teda no. Jeden denne. Aj to bolo také, že slečne tie kasičky vôbec nešmakovali. Ja viem, nie som bohvie aká kuchárka, ale až takéto odmietanie som vôbec nečakala 😂. Prázdna lyžička do pusy áno. Aj dve naraz. Ale akonáhle sa na lyžičke objavilo jedlo, ústa boli ako na zámok. A tak som sa rozhodla týždeň počkať. O týždeň to ale nebolo o nič lepšie 😂. A tak sme sa s Ivanom rozhodli, že vyskúšame BLW metódu, ktorú som najprv videla u Marínky a tá ma presmerovala na Eriku. Metóda BLW znamená, že nebudeme dávať bábu kašičky, ale celé kúsky zeleniny. Zatiaľ sme to skúsili len dva krát a malo to celkom úspech. Musím si to viac naštudovať (Erika vydala ebook na túto tému)  a som zvedavá, ako to bude u nás pokračovať.

Prvý obed BLW metódou

Karolína ma za sebou aj druhé očkovanie. Teda prvé do druhej nožky. Zvládala to trošilinku ťažšie ako to prvé ale naozaj len o jeden (polhodinový) plač. Dúfam, že sa to nebude stupňovať… 


Zúbčatko malo tento mesiac oblečené svoje prvé šatočky.

20.4.2020, čiže včera, vykukol Karolíne jej prvý zúbok 😍. Stále som to ešte úplne nepredýchala. Čakala som, že to bude oveľa neskôr. Ale potom mi moja mamina povedala, že mne tiež skoro presne na piaty mesiac vyšiel prvý 🤷‍♀️. 

Zúbok sa konečne odvážil, a vzal Karolku na spoznávací zájazd – po záhrade v šatke. Veľmi sa jej to páčilo. Asi zdedila po ňom lásku ku stromčekom, lebo bola ako zhypnotizovaná 🥰. 

Spoznávanie záhrady

Zúbčatko prejavilo oveľa väčší záujem o knihy. Nie že by mesiac do zadu o ne záujem nemala, ale teraz záujem naozaj vzrástol. Už sa na ne nie len pozerá, ale už v nich sama začína aj „listovať“, z čoho mám ja, samozrejme, obrovskú radosť.

Zúbčatko a jej zamyslené spoznávanie knihy

No a v neposlednom rade – Karolka sa osobne (rozumej nie len vizuálne) zoznámila s Teodorom🥰.

Bonus pre Potterlovers : Karolka tento mesiac dorástla do tohto bodyčka 🙂

Mommys little muggle <3
Potterlovers

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete