Sme rodičia,  Zúbčatko rastie

Polrok plný lásky

Polrok. Šesť mesiacov. Presne toľko už máme naše bábätko doma. Nemôžem uveriť, že už je to taká doba. Kedy to ubehlo? Ako? A obávam sa, že teraz, keď už vlastne nie je až také bábätko ale už by som povedala, že skôr batoľa (sú na to presne tabuľky? 😅), to pôjde celé ešte rýchlejšie… Môžete prosím niekto zastaviť čas? Aspoň trošičku spomaliť.

Konečne sa uvoľnili opatrenia okolo Korony, takže sme konečne vycestovali a videli rodinku. A taktiež sme si dali opraviť Olíviu (autíčko), ale z nemocnice sa ešte nevrátila, takže keď si ju pôjdeme vyzdvihnúť, zastavíme sa za nimi opäť 🙂 .

Zhrnutie šiesteho mesiaca

  • Je nepokojná keď aspoň jedného z rodičov nevidí. Potrebuje nás mať pod dohľadom 😅. Ale rozumiem, teda kniha mi napovedala, že je to v poriadku, tak sa to snažíme akceptovať a keď sa začína rozčuľovať, dáme ju tak, aby na nás videla :).
  • Rozjedla sa – konečne jej začalo chutiť. Neviem, či to je zmenou polohy (nedávame ju sedieť ale papá na brušku) alebo kúskami zeleniny a ovocia, ktoré jej dávam na dosah. Dávame jej aj kašičky, lebo mám pocit že z toho obžúvania zeleniny by sa nenajedla poriadne ale snažím sa byť vnímavá a keď vyšle signál, že už dosť, tak končíme. Neviem či sa mi to darí ale hádam áno 😅. BLW metóda sa nám zapáčila a Karolína tiež vyzerá, že jej to vyhovuje, takže pokračujeme v našej upravenej verzii a keď začne sedieť, uvidíme ako ďalej (BLW metódu som objavila u Eriky na Insta a kúpila som si od nej aj knihu).
  • Všimli ste si tú hrivu? Zhustli jej vlásky 🙂  Možno ešte jeden polrok a bude mať háro ako mama 😀
  • Upravilo sa jej to s tým okom. Konkrétnejšie mala upchaný slzný kanálik. Ale už je to úplne ok. Doktorka z Dr. Bohm nám veľmi pomohla. Ukázala ako správne čistiť a masírovať oko a už je dobre 🙂 
Faldíky musia z niečoho prameniť 🙂

Novinky

  • Karolína má druhý zub. Hneď vedľa toho prvého. Vykukol asi dva dni po tom prvom. 
  • Začala si vykladať nohy. Všade a na všetko. Či je to postieľka, kočík, mama alebo otec, to jej je úplne jedno (nebudem konkretizovať, po ktorom rodičovi toto zdedila 😅).
  • Začala sa hrať na raka – kdekoľvek ju položím, do 30 sekúnd ju nájdem o dva kroky za tým miestom a ešte ako bonus sa rozčuľuje, že sa vôbec k hračke nepribližuj
  • Začala sa kotúľať. Seriózne váľanie sudov. Nie, už nikdy ju nenájdem tam, kde ju položím…😅
  • Prvý krát pokrstila podložku tak, že aj ja som mala problém s upratovaním (kukni článok o tom, ako Zúbok prvý krát prebaľoval) 
  • Zmenili sme stranu postieľky. Teda stranu, na ktorej je detská postieľka pri našej posteli – nič dôležité ale fajn to tu mať zapísané 😅
Polrok a už dva hryzáky 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete