Mama tipy

Posily do domácnosti

Bez práce nie sú koláče. Či ako nám to doma hovorili? Tak presne v tom duchu sme poňali aj tohtomesačnú spoluprácu s Play Ateliérom. Niečo do domácnosti, niečo na zábavu, ale hlavne všetko pre uspokojenie potrieb našich najmilších – detí.

Spoločenská hra

V minulom článku som písala, že som chcela spraviť radosť aj môjmu najmladšiemu bratovi, a nebolo tomu ani teraz inak. Vzala som mu teda ďalšiu spoločenskú detskú hru od Haby, opäť v kovovej krabičke Šarády. A že sme sa teda vyhrali! Bola to zábava nie len pre 9 ročného chlapca, ale aj pre nás dospelých, takže zas zábava pre celú rodinu.

Inak, vedeli ste, že termín charade bol prevzatý do angličtiny z francúzštiny v druhej polovici osemnásteho storočia a označoval „druh hádanky, v ktorej je každá slabika slova alebo celé slovo alebo fráza záhadne opísaná alebo dramaticky znázornená“?

tentokrát sa s nami hral aj Zúbok 🙂

Čistá domácnosť – pol zdravia

Vraj rok života priemernej ženy tvorí práve upratovanie. No a keďže upratujeme práve s veľkými objektami, akými sú napríklad mop či metla, niektoré deti sú často frustrované, že nevedia pomôcť. Lopatka je pre tie malé ručičky príliš veľká, metla zas príliš dlhá a vedro niekedy príliš ťažké. Až dieťa stratí záujem alebo si potrebuje vybiť zlosť…

Upratovací set do domácnosti

Ak ste čítali moje staršie články, určite viete, že ja sa snažím upratovať výlučne so Zúbčatkom (kým bola menšia tak pred ňou, aby ma pri tom vnímala). Aby nemala pomýlenú predstavu, že poriadok v domácnosti sa vytvorí pomocou čarovného prútika (och kiežby!), kým ona sladko spinká. No a hneď, ako začala prejavovať záujem o vyššie spomínané pomôcky, rozhodla som sa, že je čas jej zaobstarať domáci set prispôsobený jej veľkosti.

Značka Janod má nádherne prevedenie tohto domáceho setu – drevené nelakované rúčky, kovové vedierko aj ľahkú lopatku. Všetko spomenuté sa dá zavesiť na už predpripravené ušká, tak sme len dokúpili do chodby vešiak, aby tieto veci mali svoje stále miesto a Zúbčatko tak vždy vedelo, kde ich nájde aj kam patria. Odvtedy je pri domácich prácach takáto vysmiata:

Magnetická kniha

Naše Zúbčatko sa s magnetkami v kuchyni pri mrazničke dokáže vyhrať dlhé minúty, tak som už dlhšie pokukovala po magnetickej knihe. Chcela som ju používať hlavne na cestách v aute, no ani do kočíka napríklad do šóry na pošte, či v banke to nie je zlý nápad. Moja dilema bola – ktoré prevedenie? Zvieratká, princezny, čísla či písmenká? A tak som zas siahla po, pre niekoho, „chlapčenskej“ verzii a mladá slečna dostala dopravné prostriedky. Vystavať si tam vieme od rakety, cez bager až po vrtuľník. Ja som jej zatiaľ nechala dostupné len niektoré magnetky, z ktorých vie poskladať asi štyri prostriedky. To na jej vek (a moju kapacitu) zatiaľ úplne stačí 🙂 Neskôr budeme magnetky pridávať a učiť sa nové názvy – lebo napríklad ja doteraz neviem aký je rozdiel medzi niektorými veľkými autami 😀 .

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete