Mama tipy,  Naše výlety

Prípravy na našu prvú cestu lietadlom!

Normálne sa mi chvejú prsty, keď píšem tieto slová. Je to tak! Teda veľmi dúfam, že je to tak, a že vy naozaj čítate tieto riadky a my sme naozaj odleteli. Že nám to neprekazila žiadna choroba ani úraz, že sme stihli všetky spoje alebo využili plán B a už naozaj v tejto chvíli ideme smerom na našu prvú cestu lietadlom 🤞.

Áno, plán B. A ja mám v hlave aj plán C a tak isto aj variantu D. A to je asi môj najväčší problém a občas na tom totálne vyhorím, lebo som z toho psychicky unavená. Nakladám si mentálnu záťaž ale stále si myslím, že mi to pomáha prežiť. Nemám rada prestoje, mrhanie časom a keď mám plán tak mi je radostne. A nebojte, mám aj plán nemať plán a improvizovať. Zložité? Vitajte v mojej hlave.

Ako začínam s prípravou

Najťažšie je (asi ako vo všetkom) začať. Dohodnúť sa KEDY a od toho sa odraziť. My cestujeme aj s našimi kamarátmi (Marínku už asi všetci poznáte) a museli sme nájsť spoločný dátum. Nakoniec to vyšlo takto na koniec mája, chceli sme to dať už v teplejšom období, naše deti v tomto období majú aj sviatky a ešte bude aj MDD, tak sme to takto spojili. Pár týždňov sme obzerali letenky, potom vybrali ubytko a potom kupovali lístky na atrakcie, ktoré chceme isto vidieť. Napríklad výstava Harryho Pottera.

Vždy si založím papier, kde si zapisujem (musím to robiť klasicky papier-pero) počas dní (týždňov až mesiacov) čo chcem zbaliť, čo nechcem zabudnúť alebo čo potrebujem kúpiť. My s Ivkom máme mesačné rozpisy na chladničke (aktuálny a budúci mesiac) kde si zapisujeme všetko. V tom počte aktivít, ktoré do týždňa mávame potrebujeme mať prehľad. Jeho prácu, moju prácu, termíny a aktivity. Bez toho by sme boli totálne stratení a nezorganizovaní.

balím aj do týchto tašiek. milujem ich!

Rozpisy

Napríklad on tam má napísane pracovné smeny a hokejové rozpisy tréningov. Máme tam aj termíny k doktorom a okná vyznačené, kedy ja potrebujem priestor na prácu alebo kedy potrebujem ísť mimo domu. Ja mám potom ešte svoj mesačný rozpis, kde si zapisujem pracovné veci a plánujem si čo kedy a kde budem robiť.

Zoznamy. Nákupné – drogéria, potraviny a veci (napr. topánky pre jedno a plavky pre druhé dieťa). Balné – čo už mám zbalené a čo ešte musím zbaliť (hračky, lieky, oblečenie). Pamätám si časy, kedy som napríklad lieky na výlety nenosila. Dokonca aj svoje na alergiu som večne zabúdala. Teraz mám také lieky, o ktorých som pred tromi rokmi ani nevedela, že existujú #zivotsdetmi aneb verím tomu, že keď ich budem mať, nebudem ich potrebovať 🤞.

Do lietadla

Do lietadla balím deťom hlavne hračky a jedlo. Ešte sme spolu neleteli a v mojej hlave sú momentálne tri scenáre. Extrémne dobrý, extrémne zlý a niečo medzi tým alebo takzvaná zmeska. Extrémne dobrý? Všetko pôjde ako z Instagramu, svet bude ružový a okolo nás bude dúha. Extrémne zlý? Deti prerevú celé hodiny. Možno sa stane nejaký úraz, budú turbulencie a ja sa zgrciam. Budem hladná, nervózna a zistím, že sme niečo extra dôležité zabudli. No a ten najrealistickejší je, že sa stane niečo na hovno, no nakoniec to dobre dopadne a o pár mesiacov z toho bude funny historka.

Jaj, ešte som vám nepovedala dôležitú vec – milujem výlety a dovolenky, no neznášam lietadlá. Bojím sa výšok a fakt sa bojím, že spadneme. Takže väčšinou som pila alebo bola na liekoch a aj tak sa opúšťala a drvila Ivanovi ruku. Teraz nemôžem robiť ani jedno, ani druhé a ešte sa musím tváriť, že akože všetko super aby som svoj strach nepreniesla na deti. Juchú. Keď to takto píšem, vlastne neviem prečo sa teším 😂. Ale teším! Extrémne.

presne takúto radosť mám

Hračky, ktoré balím

Sú všetko hračky nové, alebo také, ktoré neboli posledné mesiace v rotácii a teda som ich schovávala presne na túto príležitosť. Mám totiž za to, že deti na takýchto dlhých cestách (cestujeme od piatej ráno do cca 13tej) okrem svojich a rodičovských emócií, veľa podnetov a ešte aj prípadnej nude, ocenia zaujímavé hračky, ktoré ich potešia. Cez deň sa budeme často celkom dlho presúvať, tak bude fajn, keď sa s niečím zabavia. A možno budú takí unavení, že ich nevyužijeme. Uvidíme. Prinášam vám tipy na hračky, ktoré nájdete v ehope Pinguland.sk, v ktorom môžete využiť aj zľavový kód ZUBKOVA. Na Instagrame nájdete videjko, kde tieto hračky, ukazujem:

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete