Čakáme zázrak č.2

Problémy v tehotenstve (v mojej hlave)

Môj prvý trimester v druhom tehotenstve bol diametrálne odlišný od toho prvého. Zle mi nebolo skoro vôbec, chute sa mi viac-menej nezmenili a dokonca som nebola ani taká unavená ako vtedy. Jasné, pociťovala som, že „nie som úplne fit“ ale teda, naozaj som úprimne rada, že pri dieťati som nemusela riešiť ešte také stavy. Jedine, kde bol obrovský problém, bola moja hlava.

Mala som neskutočné výčitky svedomia. Hlavne kvôli Zúbčatku. Mala som pocit, že ju súrodencom o veľa oberiem. Že ešte sme jej mohli dopriať čas „osamote“. Vychutnať si detstvo, našu pozornosť, samostatnosť, privilégia jedináčika. Jasné, všetci hovoria, že nič viac, nič lepšie ako súrodenca sme jej dať nemohli, že láska sa v takýchto prípadoch násobí, no ja som myslela len na to, že čas, pozornosť a v konečnom dôsledku aj peniaze, sa násobiť nedajú…Plus ten otrasný pôrod. Už nemôžem opäť zlyhať, už to nesmiem podceniť, musím sa na to pripraviť. Dôkladne.

Našla som si dulu alias terapeutku

A nie len seba, ale aj manžela musím pripraviť. Čo nás čaká v tehotenstve ale aj v pôrodnici, čo mu opäť v pôrodnici budú hovoriť, čím nás budú odrádzať, strašiť, manipulovať… Áno, beriem to presne takto ako to píšem, sorry not sorry. Lebo napríklad, keby mi povedali, že keď mi nasilu prasknú vodu, tak už budem musieť len lezať a byť napojená na monitor, tak si ju prasknúť nenechám – ale opať – beriem to na seba. Nepripravila som sa, nepripravila som Ivana a teda im to nevyčítam.

No v tomto tehotenstve beriem všetko do svojich rúk. Rozhodla som sa napísať jeden dôležitý mail človeku, ktorého keď som počúvala pred pár mesiacmi prvýkrát v podcaste, netušila som, že moje myšlienky sa vyplnia tak skoro. Keď som podcast s Luciou Vančo počúvala prvýkrát, rozplakala som sa. Pamätám si, ako som si v duchu vravela, že táto žena musí byť anjel, že jedného dňa sa jej musím ozvať a začať si riešiť svoje problémy. A ono to prišlo.

Nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie

Veru prišlo, a oveľa skôr ako som čakala a v situácii, kedy som sa bála, že mi odpíše, že riešiť tieto moje traumy, je už neskoro ( je lepšie riešiť takéto veci ešte pred otehotnením). Ale našťastie mi odpísala, že počkáme do určitého týždňa a ideme na to. Uff, vtedy mi padol jeden kamienok zo srdca a ľahšie sa mi zaspávalo. S jej hlasom v ušiach – keď ma prepadla v noci úzkosť, púšťala som s vyššie spomínaný podcast stále dookola. Neskutočne ma dokáže jej hlas upokojiť.

Ja viem, že ľudia prevracajú očami, keď počujú slovo dula… hlavne doktori na Slovensku tým „očkujú“ svoje pacientky. Ja vás tu nebudem presviedčať, ani tu robiť nejakú reklamu, či obhajcu. Len vám chcem napísať svoju skúsenosť. Už len myšlienka, že máme dohodnutí termín (Zúbok tam išiel 1x so mnou) mi dodala neskutočný pocit pokoja. Na prvom stretnutí sme rozprávali so Zúbkom naše zážitky. Keď som bola schopná sa s ním o pôrode prvýkrát rozprávať, bola som prekvapená ako odlišne sme ho vnímali. Rovno sme si rovno aj predpôrodnú prípravu a ja aj kraniosakrálnu terapiu. Poviem vám, nezaobišla som sa bez sĺz, no čím som viac púšťala, tým som sa viac posúvala. Dnes môžem napísať, že som urobila pre seba a v konečnom dôsledku aj pre nás to najlepšie, čo som mohla. A na bábätko sa z celého srdca teším!

O tom ako sme Ivkovi oznámili tehotenstvo si môžeš prečítať TU

Ďalší článok už online pre odberateľov

Ak by si si chcel/a prečítať ďalší článok z baby sekcie a si odberateľ (heslo máš v mailovej schránke), ďalší článok – POHLAVIE A VÝSLEDKY si už vieš prečítať teraz.

Ak ešte nie si odoberateľ – prihlás sa na odber a do schránky ti príde potvrdzujúci mail s heslom 🙂

ODOBERAŤ NOVINKY Z BLOGU

* indicates required

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete