Čakáme zázrak č.2

Prvé vs. druhé tehotenstvo – príznaky

Obe tehotenstvá začali pomerne rovnako. Kávou. Z chuti som sa napila a FUJ! To čo je?! Prvýkrát som obvinila kolegyňu, že zmenila značku kávy. Druhýkrát som sa zháčila v Ikei pri koláčiku. Aj teraz pri druhom som spozornela v Ikei pri tom istom koláči😂. Keď som sa pred pár rokmi pozvracala z večere, rozhodla som sa, že si urobím test.

Aj teraz to bolo podobné. Teraz som sa ale pozvracala z večernej cigaretky, na ktorú som chodila ako „odmenu“ za celý deň… Práve som volala s tatinom a keď ma počul, čo sa deje, vraví mi „keby som nevedel aký máš na to názor, tak sa ťa opýtam, či nie si tehotná“. Mne vtedy hlavou prebehla tá káva… V posteli som sa rozhodla, že ráno si spravím test. A zrazu prišlo druhé tehotenstvo.

Druhé tehotenstvo = úplne iné tehotenstvo

Ono to tak asi naozaj je, že tak, ako každý človek je iný, je iné aj každé tehotenstvo. Zatiaľ čo pri Zúbčatku sa mi na komplet zmenili chute, teraz ostalo všetko po starom a zväčšil sa len apetít. Ale rapídne. Keď som povedala sestričke po 1. trimestri koľko som pribrala, nechcela mi veriť a vraj si mám dávať pozor na váhu. No hej, ja by som si aj, ale kto by so mnou vydržal, keď som bola stále hladná? 😂 A hladná ja, nervózna ja. Sorry not sorry prosto som potrebovala jesť. V 2019 mi nechutilo nič, mala som obrovské nevoľnosti, ktoré trvali až do šiesteho mesiaca. Teraz som vracala asi len dvakrát.

Chuť na čistú vodu odišla tak ako predtým. Prišla chuť na všetky sladké vody aké poznám. Najviac to ale vyhrával ICE TEA, ktorý som nikdy nemala rada, za to ho obľubuje Zúbok 🙃 . Mám chuť aj na ovocné zmrzliny (za normálnych okolností nezjem inú, ako čokoládovú) a keď vidím Zúbka s bielou čokoládou, neviem sa ovládať a vždy mu ju zjem. Už teraz má drobec chute ako jeho otec 😂.

Tehotenské hormóny

Čo sa týka hormónov, tak som sa stala strašne precitlivelou. Nie prsníky ako vtedy, ale srdiečko. Na začiatku ma rozplakalo všetko, od roztomilých mačičiek cez romantický film. Keď som ešte nevedela, že som tehotná, pozerali sme s mojou kamarátkou film. Plakala som ako dážď. Brutálne ma to vzalo a ona sa mi smiala, že ako ma materstvo rozcitlivelo. Vôbec som nechápala čo sa deje, no ani vo sne by mi nenapadlo, že som tehotná…

Vyústilo to k obrovskému strachu o Zúbčatko. Keď niekam lezie, bojím sa aby nespadla, keď beží mám chuť na ňu kričať aby išla pomalšie. Často sa musím pozerať inam alebo zatvárať oči aby som ju neobmedzovala a aby mne neprišlo fyzicky zle. Aj Zúbok to má so mnou ťažké. Všetko sa ma dotne, veci si príliš beriem k srdcu, potrebujem veľké uisťovanie a veľa dotykov. A sexu 😅 .

Tehotenstvo – moje fyzické prejavy

Našťastie ma toto tehotenstvo tak nepoložilo ako vtedy. Úprimne, bála som sa, ako ho zvládnem s dvojročným šintrom. Nebola som až taká unavená ako prvýkrát, no poobede som si musela občas vyložiť nohy a oddychovať, niekedy hodiť takého 40 minútového šlofíka 😅 . V noci sa mi snívali strašidelné sny. Nočný spánok sa mi veľmi zhoršil a občas aj nebol. A ako bonus som aj veľmi skoro začala chodievať v noci cikať. Keby už nemám jedno dieťa, dá sa to v pohode cez deň dobehnúť, no keď už tu to dieťa je a cez deň vôbec nespáva, je to dosť ťažké.

Na začiatku tehotenstva som mala bolesti hlavy, doslova migrény, kedy nepomáhalo nič len tma, ticho a čerstvý vzduch. Ležala som pod dvoma paplónmi v zimnici, pri otvorenom okne a nemohla som nič počuť, cítiť ani vidieť. Presne v týchto momentoch sa mi dvakrát stalo, že som sa z tých bolestí pozvracala. K bolesti hlavy sa pridali aj bolesti maternice – vraj si skúšala čo všetko zvládne po sekcii. Skúšala poctivo a teda dúfam, že to spolu pri pôrode zvládneme 🙃 . Dám vedieť ❤️

Keď som pridala túto fotku na môj Instagram, písali ste mi, že som akási iná. Áno – druhýkrát tehotná, no ešte tehotenstvo bolo tajomstvo :))

Funfact

Taká jedna pikoška – v prvom tehotenstve mi prestal chutiť ananásový džús. Dovtedy som ho milovala. Neskôr som zistila, že už ani ananás mi nechutí. No a táto moja nechuť neodišla ani po tehotenstve a nezmenilo sa to ani teraz 😂 . Stalo sa aj vám niečo podobné?

Pokračovanie článku : Rozdiely v emóciách, pocitoch a myšienkach.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete