Mama tipy

Spomienky na prvý pohľad

Čo Vám prvé napadne? Fotky? Áno aj mne. No v Októbri som pochopila, že ide aj o niečo iné. V Októbri má totiž narodeniny moja mamina a ja som veľmi túžila podarovať jej darček, ktorý nás bude symbolizovať. Niečo, čo bude vyvolávať spomienky, niečo, pri čom si tie spomienky môžeme ešte aj vytvoriť. Niečo, čo však nebude kričať naše mená (alebo tváre), niečo, čo bude krásne a vystavené všetkým na obdiv. Viete, môj brat má veľkú výhodu. A nemyslím tým, že sa chodí skoro každú nedeľu k mamine najesť, aj keď tieto udalosti mu dosť závidím. A vlastne to spolu aj súvisí, lebo býva s priateľkou od maminy relatívne blízko. Ale my to od nej máme viac ako 200km a teda je zložitejšie sa im ísť pripomenúť. A teda som hľadala a dumala, čo vymyslieť aby nás (takým nenápadným štýlom) mala stále na očiach…. 

A viete čo som vymyslela? Holé nič. A potom, ako blesk z jasného neba mi prišiel mail. A stálo v ňom, že v Podbrezovej (dedinka pri Brezne, v ktorej býval za mladi môj Zúbok), je firmička, ktorá si sama vyrába obrazy. Akože skutočne sama, v tej malej dedinke. Majú vlastnú tlačiareň, ktorá je svojou technológiou najekologickejšia, majú ekologické farby, ktoré sú bez zápachu a chemických prísad a teda nehrozia žiadne škodlivé výpary. Takto potlačené plátno (zmes bavlny a polyesteru) si sami natiahnu na nimi urobené vlastné rámy. Takýto obraz si sami špeciálne zabalia a odošlú svojmu zákazníkovi. A mne padla sánka a rozsvietila sa v hlave žiarovka! Veď to je ono!  

výroba obrazu u Dovido v malej dedinke Podbrezová pri Brezne

Obraz!

Nie taký, na ktorom sme my. To by som jej mohla zarámovať našu fotku (ktorých nemá málo 😀). Ale krásny, vkusný, tematický obraz, ktorý osloví nie len ju, ale aj jej domácnosť a návštevy (snáď už čoskoro :I). Už chýbal len krôčik. Nájsť v tej tisícke možností ten správny pre ňu. Áno, Dovido má toľko možností krásnych motívov, až som sa bála, že sa v tom utopím. Majú totiž vlastnú grafičku, ktorá sa im stará práve o to, aby mali aj obrazy, ktoré sú výnimočné a len ich. A ja som našla – mamina často a nahlas obdivuje moju monsteru!  

Skvelé! Mám to, zadala som objednávku a ešte v ten deň bola vyexpedovaná! Čoskoro u nás zazvonil kuriér a priviezol mi narodeninový darček obviazaný stuhou. Hovorím vám, majú to vyšperkované do posledného detailu. Ideálny darček. Či už ho darujete niekomu alebo sebe, určite poteší.   

A aby to nebolo len také suché, spravili sme tomu bodku na záver a prišli sme jej ten obraz domov aj zavesiť. So Zúbčatkom si obraz otvorila, so Zúbkom a Riškom obraz jednoducho zavesili pomocou pribalených klinčekov a voilà, spomienky sú na stene! 🙂  

Obraz od Dovido.sk

Tento článok vyšiel v spolupráci s firmou Dovido.sk, ktorá nám do 12.12. poskytla aj zľavový kód v tvare ZUBKOVA10 na všetky obrazy od výrobcu Dovido na stránke www.dovido.sk

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete