Sme rodičia,  Zúbčatko rastie

Štvrť roka za nami

„Až na vlastných deťoch človek pochopí, ako čas rýchlo uteká.“ Odkedy som sa stala mamou, táto veta, aj keď vôbec neviem kto, kedy a kde mi ju povedal, mi ide nonstop hlavou. Od kedy sa Karolína narodila, prešli už tri mesiace. Štvrť roka je za nami a ja nechápem, ako rýchlo to beží. Doslova cvála.

Musím povedať, že niekedy nestíham spracovávať, ako rýchlo napreduje. A pritom si uvedomujem, že sa nedeje „nič veľké“ alebo „svetoborné“. To len ja som taká zamilovaná a hotová z toho, čo sa tu deje. Úplne ma to naše Zúbčatko dostalo. Popravde ani neviem čo tu chcem napísať, lebo najradšej by som o nej písala len ódy aká je dokonalá 🙈. Čo samozrejme aj robím, ale chcem si udržať aspoň nejaký zdravý úsudok a objektivitu 😂.

Tak (si) to zhrniem

Keď vstane, rozdáva úsmevy na všetky strany. Ako…vôbec netuším po kom to má, lebo mne sa ráno nechce existovať, doslova sa v posteli prvých pár desiatok minút len prehadzujem a premýšľam, či má život zmysel, keď musím vstať z postele 🙈. No stačí jeden pohľad na Karolku a zrazu je to ráno oveľa krajšie. Každé jedno. V poslednom čase sa mi stáva, že otváram oči len preto, lebo sa teším ako sa to malé stvorenie zas bude na mňa škeriť z postieľky. Po Zúbkovi to mať tiež nemôže, lebo ten prvú polhodinu po zobudení ani nevie, ako sa volá. Veľakrát má otvorené len jedno oko, aj to len z polovice a zvuky vydáva len zvieracie.

Karolína je naše slniečko <3

Karolína objavila čaro vody. Nie, že sa „len“ teší z kúpania ako to bolo prvé dva mesiace, tento mesiac objavila naozajstné čaro vody. A dáva to dosť jasne najavo. Ak nie je zašpliechané aspoň metrové územie, kúpeľ ako keby sa ani nekonal. Toto presne viem po kom má, keď vychádzam zo sprchy ja, stopy sú ešte aj cestou do spálne… ups😂.

Vyplazený jazyk – to by mohlo byť jej indiánske meno. V tomto mesiaci ho začala vyplazovať asi na každého. Kto nevidel jej jazyk, isto ju nevidel bdelú😂. Posledné dva dni pozorujem, že sa so mnou začala oveľa viac „rozprávať“. To jej trkotanie začína byť oveľa dlhšie a hlavne je evidentné, že vie čo a komu hovorí 😂. A ani keď spí, sa jej veľakrát ústa nezavrú – rozpráva zo sna!😂 Pred Zúbkom má ešte Karolína asi trému. Na neho zatiaľ len zbožne pozerá a vpíjajú sa do seba pohľadom. Ja by som vtedy mohla kľudne aj zmiznúť, v tú chvíľu by som nechýbala ani jednému🙈.

Karolína a tatino. Je to láska, to je evidentné

Karolína málokedy spí cez deň viac ako 30 minút vkuse. Ak vstaneme v normálny čas (pre niekoho neskoro 🙈)spí cez deň dva krát. Ak vstaneme skorej (okolo siedmej) spí tri krát. Večer chodí spávať medzi piatou a siedmou. Väčšinou o tej pol šiestej.

Naše poprvé v tomto mesiaci:

Boli sme spolu prvá krát na výlete – rovno na týždeň v Tatrách. S tým súvisí prvá noc mimo svoju postieľku (ak nerátam pôrodnicu), prvá noc v Hoteli, prvá dlhšia cesta autom a jej prvý Valentín.


Prvý krát s kočíkom na korčuliach

Pokračovanie článku – 4. mesiac

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete