Mama tipy

Tipy na hračky 12+

Najčastejšie správy v mojom inboxe (ak nepočítam Harryho Pottera) sa týkajú hračiek. Tipy na 1. narodeniny, hračky pre 12+ mes. na Vianoce a podobne. Rozhodla som sa preto napísať ďalší článok, kde zhrniem hračky, ktoré v tomto veku bavia naše druhé dieťa, mladšieho syna. Momentálne má 14 mesiacov a začal chodiť. Už vývinové míľniky naznačovali, že to bude iné obdobie, ako so staršou dcérou.

Zatiaľ čo ona milovala vkladačky a čítanie kníh, syn je skôr na pohybové aktivity. Miluje guličky a autíčka a nezastaví sa celé dni. Knihy ho bavia zatiaľ len zvukové, miluje dopravné prostriedky a psy. Iné zvieratká ho zatiaľ neoslovili. V článku spomeniem hračky, ktoré som minule nespomenula.

Autá a iné dopravné prostriedky

S obľúbeným autom dokáže doslova vrčať po celom dome. Ide po kolenách a prejde s ním každý jeden kút. Nákladný kamión, ktorý dokáže odviesť niekoľko áut. Zmrzlinové auto, ktoré môže šoférovať myška. Smetiarske auto, autobus, malé pretekárske autíčko. Je to úplne jedno aké, hlavne, že má 4 kolesá a môže jazdiť. Pod stromček dostane náš Krpček dráhu na autíčka, som zvedavá, čo na ňu povie!

Autíčok nikdy nie je dosť. Sanitku a ostatné záchranárske zložky máme z doplnkového balenia

Guľky a hádzanie

Keď sme už pri dráhe, môžeme hneď spomenúť druhú najobľúbenejšiu hračku – guľky a lopty. Hádzanie je top činnosť a zatiaľ čo dcéra to mala len chvíľkové, tuto mladý muž trénuje hádzanú na všetkom už veľmi dlho. Hračky, jedlo, dokonca aj seba hádže o zem dosť často.

Guličková dráha je preto must have a veru nemáme doma len jednu. Máme lopty všetkých možných veľkostí, tvarov, povrchov a materiálov. Od malých guličiek z magnetickej stavebnice až po veľké futbalové lopty. Guľky z dráhy Little Dutch sú obľúbené hlavne vďaka hrkálkam vo vnútri. Ja vďaka nim zhruba viem, ktorým smerom sa kotúľali 😀 .

Spoločné činnosti

Keď opomeniem už vyššie spomenuté činnosti, sú tu aj také, ktoré ho bavia, no musím byť prítomná a usmerňovať ho. Napríklad skladanie téglikov – ak chce zhadzovať vežu môže, no najprv ju musíme spoločne postaviť. On mi podáva a ja staviam. Potom vežu s potmehúckym úsmevom zhodí a ideme odznova.

Guličková dráha v tejto Vintige farbe je pre mňa dokonalá!

Napichovačka

Kruhové disky, pochopiteľne, vzbudili záujem. Niekoľko dní trvalo, kým pochopil princíp tejto aktivity, no odvtedy ho to veľmi baví a napichuje jedna radosť. Tieto kruhové majú výhodu, že keď sa sústredíte, viete si ich aj kotúľať.

K napichovačke priradím aj vláčik. Rozmýšľala som, či ho dať do kategórie „autá“ ale ho sem, pretože s ním nejazdí. Ešte ho ani nebaví stavať vláčikové dráhy (to skôr má staršia slečna toto obdobie) ale veľmi ho baví väčší vláčik, ktorý môžete využiť ako napichovadlo. Má v sebe totiž kolíky a jeho vagóny môžete ľubovoľne zostavovať. Práve teraz majú dostupnú aj vianočnú verziu.

Zatĺkanie

Zatĺkačka by podľa nášho syna mohlo byť všetko. Kladivo je ale určené len k tejto hračke, určujeme pravidlá a učíme deti dodržiavať ich. Nie vždy sú z toho nadšené, ale aj o tom je rodičovstvo.

My máme klasickú zatĺkačku na kolíky, no pozrite aj guličkové, vyzerajú veľmi fajn. Táto činnosť je však fantastická na trénovanie pohybu oko-ruka, aby dieťa vedelo odhadovať vzdialenosti a trafiť predmet, v tomto prípade, doslova klinec po hlavičke 🙂 .

Vianočný vláčik a myšky v pozadí

Mojkanie

Ak je vaše dietko rovnaký mojkáč ako naše dve, určite ocenia aj plyšové bábiky. My by sme ich doma mohli mať toľko, že by nás aj vysťahovali. Každý večer sú s nami v posteli bábiky alebo zvieratká. My máme doma aj bábiku Evku a teraz veľmi zvažujem, či zaobstarať aj jej vianočnú verziu s najrozkošnejším sobíkom. Ak by ste chceli bábiky chlapčekov, aj také sú v ponuke a sú rovnako krásne.

Tento článok vznikol aj vďaka spolupráci s hračkárstvom Pinguland, ktorého e-shop práve oslavuje narodeniny a pri tejto príležitosti vám dáva na celý nákup 20% zľavu s kódom NARODENINY.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete