Mama tipy,  Sme rodičia

Tipy na hračky 18mes.+

S Karolkou sme mali možnosť spoznať, novú značku. Resp. dve nové značky, ktoré už sú na trhu dlhšie, no nám sa nejakým spôsobom vyhýbali. Ale nakoniec sme sa vďaka Play Ateliéru stretli. Play Ateliér je distribútor pre značky Janod a Haba a ja mám tú česť vám v tomto článku dať opäť tipy na hračky pre deti okolo 18. mesiacov. Hračky spomenuté v tomto článku sme dostali v rámci spolupráci s Play Ateliérom.

Hračky od značky Haba

Haba vyrába hračky, ktoré sú z ekologických materiálov a v minimalistických, nadčasových dizajnoch. Mňa úplne na prvú zaujalo drevené puzzle. Vkladacie. Viacvrstvové. Ak máte na hračky podobné kritériá ako ja, tu už sú tri z fleku odfajknuté – drevená, viacúčelová, nezaberá veľa miesta.

Keď sme ju rozbalili, príjemne ma prekvapilo spracovanie dreva. Karolína si vďaka hre s puzzle cvičí logické myslenie – puzzle musí vkladať od najmenšieho dielika až po najväčší. Zároveň prštekmi cvičí jemnú motoriku keď dieliky vkladá a vyberá a ako bonus, môžete pomôcť dieťaťu rozoznávať farby. Ja som pre Karoli, aj keď je dievča, vybrala tématiku stavby, nakoľko ju teraz bavia dopravné prostriedky. V ponuke nájdete aj zvieratkovský motív.

Puzzle sme so sebou zobrali aj na cestu vlakom. Tým, že je to hračka menšia a praktická – má len pár kúskov, no zároveň (naše) dieťa zabaví na dlhší čas, rozhodla som sa puzzle zviazať gumičkou, aby mi dieliky nevypadli po taške a išlo sa výletovať. Hračka zabaví aj v reštaurácii, či v banke alebo na pošte.

Spoločenská hra Haba

V období prázdnin mávame doma aj Riška. Miluje spoločenské hry rovnako ako ja, no také echt detské doma nemáme. Tak som si povedala, že toto je fantastická príležitosť zistiť, aké sú hry pre deti od Haby a objednala som hru KTO SOM? No a čo sme zistili? Že to nie sú len hry pre deti! Chytilo nás to celú rodinu! Hrali sa štyria dospelí a jedno dieťa 😀 . A veru nehrali sme sa krátko, len celý víkend a potom sme každý museli ísť už ozaj domov 😀 .

Začnem balením, pretože to je dokonalé! Malá plechová krabička, ktorá sa nezničí, ani keď ju oblejete, či zhodíte (nechtiac) zo stola. Lebo povedzme si úprimne, keď sa stretne celá rodina, na tom stole je všeličo. No a taktiež keď cestujete, nepripučíte ju batožinou, ani v batožine a tiež vám v nej nezaberie veľa miesta ani váhy. V balení sa nachádza magnetická čelenka s magnetom, 40 obrázkov a kamienky na počítanie. Úprimne, kamienky sme prenechali Karolke, ktorá sa s nimi dosýta zabavila, kým sme my hádali. Prvé hry boli ťažké, pretože pýtať sa správne otázky je hotové umenie a treba sa to naučiť. No potom, už keď (hlavne deti) zistia, aké otázky ich posunú k odpovediam, to ide ako po masle. Veľmi odporúčame pre všetkých, ktorí sa radi spoločne smejú a majú chuť sa hrať 🙂

Janod

Zo Janodu sme si vzali pečiatky pre najmenšie detičky. Už dlhšie som po nich pokukovala ale stále som to odkladala. Tak teda prišiel ich otestovať! V balení sa nachádza 5ks pečiatok, každá s iným zvieratkom a jedna tyrkysová atramentová poduška.

Prekvapila ma váha pečiatok. Čakala som, že budú ťažšie ale opak je pravdou. Sú úplne ľahučké. Veľkosť pečiatok Karolíne vyhovovala – mala ich akurát do ruky a krásne sa vedela trafiť aj do atramentu, ktorý je podľa mňa fantasticky veľkosťou prispôsobený. Čo ale musím vytknúť a upozorniť vás, niektoré deti môže veľmi vyrušovať farba tohto atramentu. Táto tyrkysová je naozaj veľmi, veľmi jemnučká na bielom papieri a verím, že niektoré deti môžu byť z toho frustrované. Karolínu to však nijak extra netrápilo a pečiatkovala ako tetuška na úrade 😀 . Pozor tiež na podušku a detské pršteky, Karolka si tú svoju už označila a trochu ju natrhla – bola totiž zvedavá, ako to funguje, no 😀 . Farba z prštekov zišla hneď pri umytí a z trička hneď pri prvom vypraní bez predpierania.

Pre staršie detičky má Janod v ponuke pečiatky na podporu fantázie – napríklad vytvárať princezné v rôznych kombináciách alebo dinosaurov.

Ďalšie tipy na hračky v spolupráci s Play Atelierom.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete