Naša svadba

To jsou svatební?

To je tak, keď nikdy nepremýšľate nad svadbou a zrazu to príde. Idete sa vydávať a vy netušíte či sa ozaj chcete vydávať v tých rifliach, ako ste v mladosti vehementne tvrdili. A čo tie „jediné svatební„, ktoré si oblečiete len raz za život? No tak tie som si po veľmi krátkom premýšľaní objednala z internetu.

Prišli obyčajnou poštou. Nikdy som nemala svadobné sny, nikdy som nechcela byť princezná a ani víla ani nič o čom ostatné dievčatá snívajú už od detsva. Vždy som „len“ chcela muža, ktorý ma bude ľúbiť. Na svadbu som sa nejako zabudla zamerať. Vždy, keď som pozerala rozprávky (a ešte som ich neprestala pozerať) tak ma nezaujímala svadba hlavných hrdinov, ale tá veta „žili až kým nepomreli“.

Keď som bola menšia, rozčuľovala som sa, prečo už konečne neurobia rozprávku AKO žili, až kým nepomreli. Mamina sa mi vždy snažila vysvetliť, že to sú tie pokračovania, ale nešlo mi to do hlavy. Veď vždy tam bol nejaký problém, nejaká hádka, nejaký boj dobro vs. zlo. A ja som chcela len vidieť ich obyčajný šťastný život. Teraz, keď sa rozčuľujem pri nejakom filme, že, prečo mu to nevysvetlí, prečo príde práve v tej chvíli atď, tak sa Zúbok smeje, že keby neprišiel, keby vysvetlil, tak predsa skončí film…. Nevie pochopiť, že ja chcem obyčajný film, šťastný priebeh, nie koniec filmu… Vraj, že kto by to pozeral? No predsa ja! Obyčajný (nudný) oddychový príbeh.

Svadobné šaty

Trošku som odbočila (to ja rada 😀 ) ale vrátim sa! Svadobné šaty mi prišli! Poštou. Pomimo vám poviem, že tá krabica vyzerala, ako keby ju trhali psi… Nechcem vedieť, ako sa k tým balíkom správajú… vyzerá to tak, že nie najlepšie. Ale krabica nie je podstatná. Podstatný bol ten tovar vo vnútri. Krásne sú, zamilovala som sa hneď, ako som ich vybrala zo škatule.

Šaty mi treba skrátiť, pretože sú príliš dlhé. Teda, ak by som si dávala také tie „klasické“ svadobné topánky na vysokom podpätku, možno by boli aj fajn. Ale viete, my ideme byť v teniskách ???? Ja, Zúbok, družičky a aj všetci, ktorým to tak bude vyhovovať ????Ale vrátim sa (zas) k šatám. 

Svadobný deň v teniskách

Prečo neboli salóny pre mňa?

Tým, že sme plánovali svadobnú párty a nie klasickú svadbu, som na šaty nechcela (pre mňa) zbytočne veľa míňať. A hej, ďalšia vec je, že som chcela čo najviac ušetriť na svadobnú cestu. A už vôbec sa mi nechcelo hľadať spoločný termín všetkých báb a vymetať svadobné salóny. Nechcela som si šaty na jeden deň kupovať, požičiavať už vôbec nie, lebo sa poznám. Ja by som bola celú dobu v strese, aby sa im nič nestalo. A… keďže tento článok vychádza až tri roky po svadbe a viem ako tie šaty dopadli, pyšne sa ťapkám po pleci, že som sa veľmi dobre rozhodla.

Najprv som chcela šaty za 30€ z Orsay, no keď som ich na internete objavila, boli už vypredané. A tak som našla tieto svoje. Dodnes mám podozrenie že tá česká stránka tie šaty objednáva z Ali alebo z e-shopu im podobným… Keď tak nad tým premýšľam, vlastne môžem byť rada, že mi prišli a že som sa v nich vydala 😀

No čo som vám vlastne chcela povedať je, že sa nenechajte „zdeptať“. Keď sa lepšie cítite v šatách, ktoré sa iným až tak nepáčia, tak si ich jednoducho vezmite. Veď predsa, vy sa budete v tých šatách vydávať 🙂 spravte svoju svadbu podľa vlastného uváženia. Spokojná nevesta je tá najkrajšia nevesta ????

To jsou naši svatební
A takto tie chúdence dopadli. O párty vám napíšem zas nabudúce 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete