Svadobná cesta

Zábavný park Islands of Adventure

Ahojte 🙂 Vitajte pri pokračovaní našej svadobnej cesty, a nášho štvordenného bádania zábavných parkov v Universal Orlando resort. O našom prvom dni v jednom zo zábavných parkov, o tom aký lístok sme si kúpili a čo sme v ňom zažili si môžeš prečítať v článku Opäť deťmi v Universal studios. V tomto parku sa nachádza aj Šikmá ulička. No dnes sa chcem venovať parku Islands of Adventure, ktorý sa nachádza hneď vedľa. Išli sme doň Rokfortským expressom z predošlého parku a navštívili sme Rokville a Rokfort.

Keď nastal čas a spolucestujúci zavelili, že je čas ísť si obhliadnuť aj iné časti parku ako sú tie čarodejnícke, prešli sme po asi najfotogenickejšom moste a objavili sme sa v Jurskom parku! Príroda bola fakt nádherne spravená, až som miestami zabúdala že sa naozaj NENACHÁDZAME v pralese. Zas to musím spomenúť ale vypiplali sa neskutočne s tými detailami! Od zvukových, cez vizuálne efekty. Bolo to dokonalé. A to nie som extra veľká fanúšička Jurského parku.

Jedna z piatich fotiek, ktoré som v tomto parku urobila 😀 Za ostatné fotky veľmi pekne ďakujem spolucestujúcemu Ľudkovi, ktorý bol taký milený a dovolil mi zneužiť v prospech tohto článku tie jeho 🙂
Miniatúrni my – naša svadobná štipčeková podobizeň predsa nemohla na našej ceste zábavným parkom chýbať 🙂

Atrakcia v Jurskom parku bola na mňa v obrovskej výške takže som ju vynechala (ostatní chceli ísť ale nakoniec nám ju zavreli kvôli počasiu. Náhoda? Nemyslím si!). Vybrali sme sa radšej na veľmi dobre hodnotenú atrakciu, ktorú sme mali po ceste a nebola tam ani nejaká extra dlhá čakačka. Ak ste nečítali články predtým, čakačky boli niekedy fakt enormné (180minút). Náš strop bola cca 60 minútová – dala sa zmysluplne využiť. Obzeranie prepracovaných detailov (naozaj ste mali čo obzerať aj v rade, nebola to len suchá čakačka na obed 😀 ), fotenie (seba alebo okolia) poprípade jedenie a pitie pretože na to sme inokedy naozaj nemali čas (ak práve nebola búrka a museli ste si dať nútený oddych) 😀 .

Jedlo v parkoch

Okej! tak nechceli sme čas zbytočne míňať na také obyčajné veci ako jedenie našich zásob. Ó áno, urobte si nejaké lepeňáky, pretože tam to nie je lacné. Alebo sa ako my, zastavte v obchode a kúpte si hotové chlebíky alebo bagety. My sme si nakúpili aj ovocie a baby mrkvu… jedli sme ju tam na kilá namiesto chipsov – je to proste mňamka a zasýti! Do fliaš sme si z fontániek naberali vodu a na to sa tiež dá neskutočne ušetriť! Za prvé, predávali tam len malé balenia za neskutočne vysoké ceny. Až sa z toho hlava točila. A za druhé, nekupujete zbytočné plasty. A tých tam je teda požehnane. Bagetu zabalenú v papierovom obale dali pre istotu ešte do plastového. Kdyby neco.

Takže takto vybavení sme prežili do dákej druhej, čo bolo fajn, lebo okolo obeda sa v reštauráciach začali robiť neskutočné rady, takže sme šetrili čas. A keď najväčší nával z reštík odišiel, išli sme sa najesť my. A to sme už vydržali až do večera. Ale zas…nenajesť sa U troch metiel a v Deravom kotlíku by som považovala za hriech, myslím si, že sme to dosť dobre vymysleli 🙂 .

V parkoch bolo plno oddychových lavičiek, takže nebol problém si posedieť, najesť atď. A bolo tam aj plno veveričiek a jašteričiek 🙂

Prekvapenie dňa

Takže sa vrátim naspať k dobre hodnotenej atrakcii., bez dlhej čakačky. Nevedeli sme čo čakať. Vedeli sme len, že je to živé (nie 4D – ale pozor aj tie 4D boli top – moja najobľúbenejšia 4D bola v Universal studios Simpsonovci, kde sme sa s Ivanom museli uisťovať navzájom, že je to len 4D a že naozaj nie sme v takej výške a nerútime sa k zemi 😀 ). Vystáli sme si rad a ešte sme sa bavili na partičke za nami, že akí sú mokrí. Fakt, že sa nás týpek pýta, či budeme ok s tým, že budeme sedieť úplne vpredu, nám nebol vôbec čudný. Je jasné, že chceme byť vpredu! Až keď sme zistili, že máme mokré zadky a plavíme sa po vode, sme nad tou otázkou začali dumať. Prečo sa nás to vlastne pýtal?

No potom začala atrakcia strašné húkať, začali blikať svetlá a všade písať WARNING DANGEROUS a vtedy si vravím, že hmm dosť dobrá atrakcia. No keď na nás začali útočiť tí malí, hnusní, mäsožraví dinosauríci a my sme začali brutálne stúpať, mi to začalo všetko dochádzať. Je dosť možné že toto tu nedopadne dobre. Jasné mi to bolo v momente, keď som videla tú výšku z ktorej sa ideme spustiť. A do riti! Ani neviem ako mám ten pocit opísať. Srdce mi zastalo a myslela som si že všetky vnútornosti som nechala tam hore. Prebratie z tohto príšerného zážitku prišlo hneď, ako sme doleteli dole a schytali sme plnú dávku vody. Veď však sme chceli sedieť vpredu tak nech sa páči….. Hej…vtedy nám došlo, prečo sa nás týpek pýtal, či nám to nebude vadiť.

Hej no…keby ideme z tejto strany isto by nám bolo jasné prečo sú ľudia mokrí a prečo sa nás chalanisko pýta, či chceme sedieť vpredu. No Našťastie sme šli z opačnej strany a mali sme postarané o prekvapenie
Vyzeráme celkom šťastne…a otrasene….ale viac šťastne 😀

Počasie na Floride

Teraz sa už smejem, a som aj rada, že som to zažila. A hlavne že sme nešli k tejto atrakcie z druhej strany, pretože tam bol taký krásny výhľad na všetkých týchto chudákov čo to na atrakcii zažívajú a my by sme vedeli čo čakať. A ja by som to isto zažiť nechcela. Takto som rada, že som to nevidela a zažila. Som sama pre seba veľkou hrdinkou! 😀 Bolo treba nám to predýchať…. ale keby nám príliš vadilo mokré oblečenie, Amíci majú vymyslenú alternatívu. Hneď takí mokrí vojdete do obchodu a nakúpite si krásne suché veci, alebo si zaplatíte obrovitánsky sušiak a on vás do sucha vyfénuje. Tomu hovorím obchodná stratégia.

Boli sme aj na atrakcii King Kong-a, tí ktorí vedia ako milujem opičky si isto domyslia že to bola jedna z mojich obľúbených 🙂 . Pri vychádzaní z atrakcie sme zistili, že je nejaký problém. Ľudia sa nehýbali, bola zaplnená celá chodba a nepomohol ani krik personálu. Vonku sa strhla búrka. Na Floride sme už boli pár dní, takže sme vedeli, že takéto počasie nevydrží dlho. A tak sme sa rozbehli, našli si tichý a suchý kútik, najedli sa, napili, poscrollovali sociálne siete a ani sme sa nenazdali a bolo po daždi. Ono to vlastne vôbec nebolo zlé. Nohy si oddýchli, žalúdok sa nasýtil a vlastne aj Instagram. Popridávali sme storky, napísali rodine a kamarátom, že žijeme a pozreli sme aj čo nové na Slovensku. Bol to fajn oddych. Aj vzduch sa stal dýchateľnejším. Na 15 minút 😀

Jediná stories ktorú som našla z tohto parku 😀 Neviem celkom presne vysvetliť prečo som tento park nedokumentovala 😀 Preto ešte raz ďakujem Ľudovi za jeho poskytnuté fotky 🙂

Horor v zábavnom parku

Keď už sme boli mokrí (nie z búrky ale z atrakcie Jurský park), rozhodli sme sa, že vyskúšame aj ostatné vodné atrakcie. Najhorší nápad tohto dňa. Čakačka bola extrémne nudná, rozprávku som nepoznala a najhoršia bola samotná atrakcia! Neviem, či to bolo tou rýchlosťou, tým, že som tam sedela sama (Ivana dal personál odo mňa ďaleko, lebo bol vysoký) alebo tou neuveriteľnou výškou…. Možno všetkým dokopy…. ale bolo to hrozné. Príšerné. Posledné čo som videla z tej výšky bol v diaľke Rokfort a zavrela som oči. Že teda keď zomriem, nech to posledné, čo som videla bude práve ten hrad. To čo som zažila pri „pristátí“ so sprchou špinavej vody Vám nechcem ani opisovať. No neskutočne som ľutovala, že som z tej príšernej rady neodišla aj keď toľko krát som hovorila, že idem preč.

Neskutočne som ľutovala, že som sa na to nechala Ivanom nahovoriť. Moje pocity zdieľala aj Nikol, ktorá tiež nebola nadšená. Aj Ľudo….aj keď len vtedy, keď zistil, že jeho batoh je totálne mokrý. Potom už aj ľutoval Ivan, ale tiež len potom keď uvidel ako sa tvárim. Skamošila som sa tam s jedným weckom a potom som už túto atrakciu vypudila z mysle. Nedovolila som jej pokaziť mi deň. Aj keď…. skoro sa jej to podarilo. Fakt to bolo príšerné.

Atrakcie

Potom sme absolvovali ešte jednu vodnú atrakciu – Pepek Námorník a išli sme si obzrieť mestečko Marvelu. Toto mi nič nehovorí a tak som sa len kochala. Išli sme aj na atrakciu Spiderman – bola 3D a nie zlá, no moje srdce si nezískala. Voľný pád výťahu a rovnako aj Hulk (obrovský roller ) som dobrovoľne vynechala. Ešte tam bolo nejaké detské mestečko ale moja peňaženka už chcela len kupovať suveníry a vrátiť sa naspať do Rokfortu. Ten pre mňa ostal zlatou čerešničkou parku.

Vodná atrakcia Pepek námorník – hej to natiahnuté v igelitovom kondóme som ja. Nie, nepomohlo mi to absolutne, skôr si myslím, že som bola viac mokrá ako Zúbok.
Týmto chcem ešte raz poďakovať Ľudovi za zapožičanie fotiek z tohto parku a ešte raz vyjadriť rozčarovanie, že som sa ja na to úplne v tomto parku vybodla (Okrem Rokfortu 😀 )
Hlavne že pána manžela v tme odfoteného mám 😀
Všetky uložené stories zo svadobnej cesty môžete nájsť na Instagrame.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete