Čakáme zázrak č.2

Život hore nohami

Už sú to asi tri týždne, odkedy sa Zúbčatko rozhodlo, že každú noc okolo desiatej príde k nám do postele a nalepí sa na mňa ako taká malá pijavička. Znášam to zle. Potrebujem na spanie svoj priestor, ktorý nemám. Plus Zúbok sa na nás tlačí v spánku tiež a ja mám pocit, že sa ráno budím ešte viac unavená, ako keď si večer do tej postele líham. Som nervózna. Som precitlivelá. Potrebujem sa vyspať. Potrebujem svoj priestor. Chcem sa vrátiť spať do doby, kedy mi bolo dobre. Potrebujem sa hodiť do kľudu a normálne fungovať. Chcem normálne fungovať! Uvedomujem si, že na seba kladiem veľké nároky a možno preto mi je ešte horšie. Ale vadia mi ľudia, vadí mi vlastná rodina, vadí mi nedostatok spánku, zlé jedlo, situácia von. Vadí mi všetko a najviac vadím sama sebe! Pomoc! Môj život je hore nohami! A to som ešte ani netušila, aký kotrmelec príde…

Som zrelá na psychológa

Cez deň to nie je o nič lepšie. Dieťa vyzerá, že niečo nie je v poriadku. Zuby som kontrolovala, ale na novú stoličku to nevyzerá. Možno len zrkadluje moju, nie veľmi príjemnú náladu. Je to ako začarovaný kruh a ja z neho neviem nájsť východ. Situácia so Zúbkom sa už trochu ukľudnila, keď Billius ostal u mojej kamarátky, no aj tak nemám pocit, že je všetko v poriadku. Možno aj túto situáciu potrebujem najskôr v sebe spracovať. Možno aj toto si nejakým spôsobom zrkadlíme. Mám pocit, že som nedocenená, nedostatočná, nemožná. A hej častejšie plačem. Neviem či od smútku, zúfalstva alebo nahnevania. Prosto sama sebe nerozumiem. Možno len ďalšie PMS. 

Po pracovnom telefonáte, kedy som sa úplne zosypala, som usúdila, že je najvyšší čas na psychológa. Termín som dostala o týždeň. Moja hlava prestáva pracovať tak, ako by som chcela. Je čas. Po troch dňoch a večernom objímaní záchoda mi to v posteli došlo. Kedy som mala mať ten “môj termín”? Otváram kalendár a je to tam. Už niekoľko dní mi mešká menštruácia. Ale veď to predsa nie je možné… Ale zrazu do seba všetko zapadá. Dokonca aj ten prerevaný film a tá nechutná káva v meste… možno nebola nechutná kvôli nevymenenému filtru, ako som si myslela… 

Túto noc som spala ešte horšie ako posledné týždne. A to som si myslela, že horšie sa už nedá… vstala som skoro. Dokonca skôr ako Zúbčatko. Zúbok už bol v práci a tak som si spravila tehotenský test. Bolo to tam za pár sekúnd. Tie dve čiarky na mňa svietili ako maják a ja som sa zrútila k zemi. *****! Hlavou mi prebehli všetky nadávky a nebola som schopná ničoho iného len hysterického plaču. 

Upozornenie

Toto je MÔJ príbeh. Uverejňujem ho preto, lebo za 1. ste sa pýtali, za 2. patrí do môjho života a 3. možno iným ženám pomôže vidieť a čítať, že jednoducho nie všetky ženy skáču šťastím v kúpeľni. Uvedomujem si, že to niekoho môže pohoršiť, no žiaľ, aj taký je život. Budem rada, ak sa tento článok (a aj ostatné) zaobídu bez komentárov s odcudzovaním, či výčitiek akéhokoľvek typu. Ďakujem za pochopenie. 

Pokračovanie článku

Prihlás sa na odber

* indicates required

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete