Naša svadba

Svadobné problémy

Naposledy som písala článok o svadobných šatách 16 dní pred svadbou. Neskutočne som sa tešila. Všetko išlo ako malo, všetko sme mali nakúpené, pripravené, zajednané… Bola som si vyzdvihnúť šaty u krajčírky. Lenka mi ich krásne skrátila, prirobila mi gombík, takže som si mohla vlečku pekne zapnúť a nepotkýnať sa o ňu 🙂 .

Mali sme fantastickú ochutnávku koláčov a svadobnej torty, ktorú sme si aj objednali. Veľmi som sa na ňu tešila a všade, kade som chodila som ju ospevovala, aká bude krásna a chutná. Keď sa na to pozriem spätne, tá torta bola moja svadobná topka.

Ocko mi zohnal paletu, takže som sa mala s čím zabávať. Rozhodla som sa, že si ju namorím na tmavo a striebornou fixkou na ňu napíšem svadobný program. Začala som vyrábať svadobné vešiaky a zabávala som sa s ostatnými svadobnými prkotinami. Všetko vyzeralo rozprávkovo, až kým neprišiel týždeň T a moje predstavy (ktoré sú nie len v materstve, svadbe či manželstve dosť limitujúce) sa začali rozpadať a začali prichádzať svadobné problémy.

Koniec koncov, toto bola úplne zbytočná robota. Okrem toho, že to brutálne zmoklo, sa na to aj zabudlo 😀
Vešiaky sa mi podarili! Aj ja som si urobila, aj moje baby dostali. Podľa mňa krásna pamiatka…. Zúbok dnes netuší, kde ho má 😀

Opäť nákupy

Znovu sme „museli“ ísť do obchodov. Kúpiť fľaše na víno, ktoré sme minule zabudli. Rozhodli sme sa, že víno si načapujeme a fľašky neskôr využijeme doma. A ako sme šli do Ikei, cestou nás vcuclo aj inam 😅. Hej, bol to ten špeciálny deň, kedy Zúbok nefrflal😅. A čo sa stalo? Našli sme vestičku presne na Ivana! Dokonca sa mu zapáčila aj košeľa, takže sme kúpili aj tú 🙂 Joj, aká som len bola šťastná 🙂 Už som bola zmierená s tým, že vesta nebude a on sa bude ženiť v saku a zle padnúcej košeli 😅. No stal sa zázrak a my sme našli! Dokonca takú, ktorá sa páčila nám obom a keď si to celé obliekol, mala som chuť tancovať! Dobre, je pravda, že som tancovala😅. Ostatní zákazníci sa dosť dobre bavili.

Na tieto etikety som nesmierne hrdá dodnes. Fľaše využívame cez leto na pikniky, čapujem do nich v Bezobalove oleje, ocot a takéto veci. Na konci dňa som veľmi spokojná, že sme to takto vymysleli.

Poviem vám, budúce nevesty, nech som sa snažila byť akokoľvek racionálna celé tri mesiace, tento posledný týždeň ma úplne pohltil. Chytali ma stresy, úplná panika! Budeme mať všetkého dosť? Vybavila som všetko, či som na niečo zabudla? Vôbec sa mi nepáčilo, že sedím v robote a neriešim svadbu. A keď som mala voľno a mohla riešiť svadbu, zistila som, že nemám čo riešiť a z toho som bola v panike ešte viac. No, a potom to prišlo…

Naše svadobné oznámenie.

Problémy začínajú

Týždeň pred svadbou vypadol jeden šofér, museli sme začať riešiť nanovo logistiku a presuny. Nič hrozné, aj keď plány to narušilo, no čo nás nezabije to nás posilní. Takže tento problém sme vyriešili a mohli prísť ďalšie. Šesť dní pred svadbou prišlo to najhoršie – Zúbok dostal SOPLÍK. Dosť som sa mu smiala. Tvrdila som mu, že soplík mu už nepomôže a tá svadba proste bude 😅. Už sa z toho nevykrúti! Žiadne výhovorky! No on sa tváril, že umiera. On je proste chorý…. a tak sa vybral k doktorke a tvrdil, že isto iste bude mať antibiotiká! 

Doktorka je žena a na to Zúbok asi zabudol. Takže ho vysmiala, že mu nič nie je, vraj si má dať celaskon a dobre sa vyspať a praje mu šťastný manželský život. Ja som sa celkom zabávala… lenže sranda skončila 4 dni pred svadbou, kedy som absolvovala kaderníka a kozmetičku. Kaderník super, vlasy spravil na výbornú ako vždy, no u kozmetičky na obočí sme to trošku… prepískli. Ja mám taký problém, že mne vždy farba na obočie chytá veľmi, naozaj veľmi agresívne. Dávame svetlo hnedú na pár minút a aj tak je to vždy tmavšie, ako by som chcela. No a teraz… sme sa zakecali a zabudli na farbu, ktorú sme tam nechali trošku dlhšie… Ostala som s čiernym obočím.

Poznáte to? Prídete domov a chlap si ani nevšimne zmenu. Ten môj často pozerá na nechty, ktoré aj pochváli, zatiaľ čo ja som bola na vlasoch… No a teraz som prišla domov a Zúbok sa ma spýtal, že prečo mám obočie ako Brežnev. Že či sa to teraz akože tak nosí a ja som sa rozhodla pre zmenu takto pred svadbou… ďakujem pekne…

Počasie

Toto bol pre mňa obrovský problém. Lebo ja som chcela samú seba klamať, že to nie je také hrozné, ako to vidím. ALE keď to už chlap videl takto… chápete. Na svojej svadbe chcete byť krásna😅. Takže mi neostávalo nič iné, len sa spoľahnúť na moje odličovacie vody na báze alkoholu a na štyri dni pred nami..

Ďalší problém bol ešte akútnejší, ako moje obočie. Ja som dosť optimistický človek a verím, že keď niečo veľmi veľmi chcem, vesmír spojí všetky svoje sily a mne sa moja túžba vyplní. A tak som si celé prípravy veľmi, veľmi priala, aby sme mali pekné počasie. Viete, naša svadba mala byť celá pod holým nebom. Všetky predpovede som značne ignorovala, no dva dni pred svadbou, mi začal horieť telefón. Všetci mi písali a volali: „Videla si predpoveď?“, „Čo ideme robiť?“. Už som to prestávala zvládať ignorovať a keď sa pridal Zúbok, že je načase to začať riešiť, už nepomohol ani jeho záchranársky úsmev „bude nám pršať šťastie“… opúšťala ma nálada a bolo mi do plaču….

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete