Mama tipy,  Sme rodičia

Zelený poklad vždy so sebou

Na mojom Instagrame som Vám minule dala možnosť, pýtať sa ma otázky. Vy ste ma zasypali rôznymi perličkami, no objavili sa aj také, ktoré ma skutočne zaujali. Jedna z nich bola otázka na „našu“ prebaľovaciu tašku(batoh), ktorú nosíme stále so sebou. Je to náš zelený poklad, bez ktorého by sme sa nezaobišli pri našich výjazdoch.

Vlastne ona je taká naša truhlička, ktorá schováva naše poklady. A nie je to ani tak taška, ale batoh. Ruksak. Alebo ako Zúbok hovorí – kufor 😂. A použila som zámeno NAŠA, pretože: Je moja, Karolína tam má veci a nosí ju Ivan. Takže logicky – je naša 😂. Tak to máme aj s kabelkami. Tiež sú moje ale občas mi ich nosí on… lebo každá žena to pozná: chlap pripravený za tri sekundy (teda všetci chlapi, okrem toho môjho – zas sa odkazujem na môj Instagram 😂), ale jeho haraburdy si bude chcieť odložiť do kabelky. A keď treba servítku, sáčok, krém alebo hocičo iné, samozrejme, že sa pýta teba, či nemáš. Jasné, že mám. V taške. Ktorá je kvôli tvojej peňaženke, našej vode a miliónu ďalších (ne)potrebných vecí ťažká ako Svet. Chyť, podrž, nes, hlavne ma na chvíľu odbremeň…

A tu prichádza vyslobodenie. KOČÍK! Nikdy by som si nebola pomyslela, že ho budem tak milovať. A náš BATOH s ním. Zmestí sa do neho všetko, čo si zmyslím. Hovorím teraz o oboch. Lebo kto má kočiar vie, že mám pravdu. To je bezodný nákupný košík, nesťažujúci sa nosič a najjednoduchšia kabelka v jednom. Teda do momentu, kým nestojíš na preplnenom parkovisku a ten kretén vedľa teba ZAS zastal tak, že nie len nevieš vložiť kočík do auta, ale ani dieťa… Ale hold. Nemôže byť všetko dokonalé…

Batoh je značky SKIP HOP

Prebaľovacia taška/batoh

No tento batoh dokonalý je. Minimálne pre mňa. Ale aj Zúbok si naň veľmi rýchlo zvykol a nevie si ho vynachváliť. A to teraz hovorím bez toho, aby som mala za tento článok niečo zaplatené😂. Bude mi stačiť dobrý pocit, ak aspoň jednej z vás poradím :). Lebo ruksak mi dosť uľahčuje život. Hlavne v tom, že nemusím Ivanovi stále opisovať kde čo nájde. Lebo batoh drží svoj tvar, nič tam nelieta z jednej strany na druhú a vždy je všetko na svojom mieste. A ako som už spomínala – je obrovský, všetko, naozaj všetko tam napracem. Ako do Hermioninej kabelky 😂.

Je rozdelený na tri priehradky – prvá, najmenšia, predná. Má jedno malinké vrecko. Druhá, najväčšia a povedala by som, že hlavná, má vnútri dve vrecká s gumičkou. A tretia, zadná je rozdelená na dve. Ja tam nosím podložky na prebaľovanie a knihu. Viem si predstaviť, že by sa tam zmestil aj tablet, či notebook. Na boku je vrecko na fľašku a z druhej strany je jedno „tajné“ vrecko na zips ale to (zatiaľ) nepoužívam. Batoh má popruhy na zavesenie na kočík a ako klasický ruksak má nastaviteľné ramienka na plecia.

Batoh mi kúpila mamina ako darček, vyberali sme spolu a musím povedať, že to bol vynikajúci výber.

Čo obsahuje náš batoh

Termosku s teplou vodou, fľašu so studenou vodou, mlieko, fľašku, aj látkovú plienku. Lebo ako povedala jedna „celebritka“ – mliekarničky sa zavreli (síce nechápem prečo, veď aj keď je pandémia, stále je to potravina, a teda, by mali byť otvorené…nuž, život nie je fér). Prebaľovacie potreby ako plienky, krém, podložku, dezinfekciu na ruky a vlhčené utierky. Ja nosím prebaľovacie podložky dve. Teda tri – jednu originál, ktorá bola v taške, (taká tá tvrdšia) a dve klasické z obchodu – jednu využívam a druhá je náhradná. Inak táto moja teória náhrady sa mi veľmi veľakrát osvedčila. Tú „tvrdšiu“ som zatiaľ ešte nevyužila, ale verím, že jej čas na našich potulkách prírodou isto príde.

Ďalej mám v taške pripravené náhradné oblečenie. Od pančušiek, cez body až po čiapku. Lebo s dieťaťom nikdy nevieš. Tiež sa mi to veľakrát osvedčilo 😂 . Vtipné stories sú to, len mi nikdy nenapadlo zdokumentovať to. Teda aj napadlo, len nikdy som na to ešte nemala čas. Ale raz si ho nájdem. Ale asi len do rodinného albumu, pochybujem, že by vás zaujímalo, ako je Karolína v hovne, až po lopatky😂 .

Zmestí sa tam naozaj všetko

Život zachraňujúce haraburdy vecičky

No… v taške sa ďalej nachádza asi milión servítok. Od tých obyčajných hygienických, cez antibakteriálne až po vlhčený toaletný papier. Lebo NIKDY NEVIEŠ 😂 . Zúbok sa mi vždy smial, že na čo mám v taške dvojo antibakteriálnych servítok, dva antibakteriálne gély a ešte aj mydlo na ruky. Aha! Minulý týždeň sa dosmial, keď všetci nakupovali ale my sme nemuseli! Lebo my sme to mali už dávno. Vraj som sa na túto situáciu pripravovala už dávno predtým😂 . Nepopieram. V každej mojej kabelke sú minimálne dva balíčky…. Proste vždy pripravená (profesor Moody by bol na mňa hrdý 😂).

No a to najdôležitejšie, čo nesmie chýbať v žiadnej taške záchrany – SOS HRAČKA. U nás je to levík. Tohto levíka som dáááávno pradááávno kúpila svojmu najmladšiemu bratovi, keď sa narodil. Nikdy by som nebola povedala, že príde deň, kedy sa s ním bude hrávať moja dcéra. A že bude mne zachraňovať nervy.

Táto hračka, je májak nádeje v zlých časoch. Síce Karolína nemáva dáke časté záchvaty (ale pomohol už aj pri tých), no levík pomáha vždy. Či už pri čakaní v aute, u doktora alebo na mamu kým príde, aby nakŕmila bábo (toto už nie je aktuálne). Lev má v hlave guličku, ktorá vydáva zvuk pradenia a je to neskutočne ukľudňujúce. Povedala by som, že pre Karolku až hypnotické. A zaberá to. A ja mu ďakujem. Tak ako ďakujem tejto taške, že ešte nepovolila pod ťarchou všetkých tých pakšamentov, ktoré v nej nosíme. A v neposlednom rade ďakujem mamine, že sa nechala nahovoriť a kúpila mi darček, ktorý som si sama vybrala 😂 .

Ak by ste mali akékoľvek otázky alebo ak vás niečo zaujíma, budem rada, ak mi napíšete 🙂
Či už tu do komentára, na Instagrame, Facebooku alebo na mail.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete