Čakáme na Zúbčatko,  Mama tipy,  Sme rodičia

Homemade drevená hrazdička

Ahojte 🙂 Veľa z vás mi po článku Čas na hru písalo, odkiaľ máme hrazdičku, pod ktorou sa hráva Karolína. Ja som chcela veľmi jednoduchú verziu, pretože som nechcela aby ju niečo na nej rozptyľovalo – aby sa sústredila na hračky a tak sme sa so Zúbkom rozhodli, že jej ju doma vyrobíme. V tomčo článku vám napíšem čo sme na to potrebovali a aký sme zvolili postup. Homemade drevená hrazdička podľa nás 🙂

V Hornbachu sme kúpili:

  • hranol – my sme kúpili dva dvojmetrové hranoly 20x42mm, ktoré doma Zúbok rozrezal na štyri rovnaké 80cm dlhé nohy.
  • drevenú tyčku (vraj odborne drevená guľatina) 90cm.
  • povraz v hrúbke, ktorá sa mi pozdávala a v dĺžke cca 1,5m.
  • samorezky (odborne podľa môjho pána manžela vruty do dreva) 4x50mm 2ks.
Príprava materiálu

Čo mal Zúbok doma a potrebovali sme to:

  • 3,5 vrták
  • podľa hrúbky lana taký vrták, aby vyvŕtal dieru na lano. Ak je lano hrubé 10mm tak potrebujeme 10ku vrták (dierka môiže byt aj väčšia , lano tam nie je na pevno ).
  • papierová páska, farba, štetec – ak chcete hrazdičku maľovať.
  • šmirgeľ (už si nepamätám ten odborný názov, ktorý mi hovoril pán manžel 😀 Ale asi to bol brúsny papier 😂 ).

Postup

Hranol Zúbok rozrezal a aby boli nohy hladšie, obrúsil ich šmirgľom. Ja som ich následne namaľovala na bielo. Len vrchné časti. Prírodnú časť od bielej som si oddelila pomocou papierovej pásky, aby boli čiary rovné a rovnaké na každej nohe. Keď vyschli, odstránila som papierovú pásku a Zúbok vyvŕtal diery na laná.

Potom som mu naznačila, ako by som chcela aby nohy boli spojené a on si vrtákom predvŕtal dierky. Malinkú dieročku si naznačil aj do guľatiny a potom to celé spojil tou samorezkou (vrutom do dreva). Hovorí, že je lepšie, ak je o máličko predvŕtaná diera menšia, aby sa samorezka lepšie „zahryzla“.

Čakanie, kým uschnú namaľované nohy

Podľa vášho vkusu si zvoľte vzdialenosť nožičiek a tomu prispôsobte dĺžku lana. Naše nohy sú od seba vzdialené 35 cm a lano je dlhé cca 60cm. Na koncoch sme urobili uzol.

Nebolo to nič ťažké a popravde najdlhšie mi trvalo to maľovanie😂. Zámerne sme urobili tak, aby bola hrazdička vyššia a teraz sa nám to vyplatilo. Zúbčatko sa už prevracia z aj na bruško a keď sa prevráti pod hrazdičkou, neudrie si hlavu ani jej hrazdička nezavadzia. Aby dočiahla na hračky, vešali sme ich na stužky. Tak sme aj jednoducho docielili to, že hračky boli v rovnakej výške (prečo je to dôležité vysvetľujem v už vyššie spomínanom článku.

Karolína a jej hrazdička

Vyrábame Activity board 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete