Naša svadba

Zmena plánov

Veľakrát neviem čo chcem – povedala by som, že som nerozhodná. Nerozhodná na druhú. Keby som nebola škorpión, tak určite som v znamení váhy. Môj ocko hovorí, že dôležitejšie je vedieť to, čo človek nechce, ako to, čo človek chce. No nejako ma zabudol naučiť, že najdôležitejšie je zistiť čo nechcem skôr, ako to vlastne chcem…. hlavne ak ide o svadbu… O tú pravú svadbu pre nás dvoch. 😅 Veľmi ťažká veta, ja viem, ale ja vám ju vysvetlím 🙂 Nastala totiž zmena plánov…

Naposledy som Vám písala o tom, ako som zrušila svadbu. O tom, ako som sa zrútila a konečne Zúbkovi povedala, že takú svadbu akú sme plánovali, vôbec nechcem. Dnes Vám napíšem o tom, ako som menila všetko, naozaj všetko čo sa svadby týka. Teda, len ženích ostal istý od začiatku až po koniec 😅. Našťastie😅. To by už bol vrchol nerozhodnosti 😅😅. Proste celý ten čas som si nebola istá. Nie tým, že či si ho chcem vziať. Skôr tým, AKO si ho vziať. Až som TO konečne pochopila… Ale najprv, musela prísť zmena plánov.

Dátum

Termín svadby som chcela 5. júla 2019. Bolo by to presne 6 rokov, čo by sme sa s Ivanom poznali. Aj keď som veľmi spontánny človek, mám rada symbolické udalosti, dátumy, skutky a iné symbolické „niečo“ 😅 . A preto mi prišlo veľmi krásne vydať sa za muža v deň, keď máme nejaké výročie. A výročie spoznania sa, mi prišlo ako veeeeľmi vhodný dátum. No Zúbok moje nadšenie nezdieľal. Vraj leto = teplo a to nie je jeho najkrajšia predstava o svadbe. Ešte som sa ho snažila prehovoriť ale neúspešne… Vravím si ok. Prežijem. Veď nájdeme iný termín. Možno ešte lepší…

Ivan navrhol september. Uuu nie nie to sa zas nepáči mne. Prečo? Vlastne ani sama som to nevedela vysvetliť. Možno preto, že v septembri sa brali moji rodičia. Alebo preto, že mám v septembri meniny. A možno len jeseň nie je „moje“ obdobie tak som to proste zavrhla bez toho, aby som sa nad tým hlbšie zamyslela. Proste v mojej hlave bola svadba jarná až letná záležitosť 😅. Neviem to lepšie vysvetliť, keďže som sa nad tým nikdy nezamýšľala, nikdy som svadbu neplánovala ani o nej nesnívala, naozaj neviem, kde sa nabrala táto moja nezmyselná predstava 😅.

Miesto

Tak teda prichádzala do úvahy už len jar. Logicky. Tak, sme prišli na máj, lásky čas, ani teplo ani zima a všetko kvitne bla bla bla. Fajn. Tak teda aké „pekné“ a symbolické dátumy máme v máji? Jasné. 25.5.! Symbolika žiadna ale pekné to je. Paráda😅. Takže víťaz bol jasný. Až do momentu kým som tento dátum nediktovala dodávateľom! 😅 Vážení! Všetko, všetko ale naozaj všetko bolo vybookované. Asi teda nie som prvá, ktorá premýšľa nad „peknými“ dátumami. Viac ako rok dopredu! No paráda! Takže zmena plánu, dáme to na 10.5. veď to je tiež fajn…. 😅

No a miesto? Ja som chcela blízko nás ale nemala som na to dôvod, vlastne mi to asi bolo jedno. Zúbok chcel „doma“ na Horehroní a tak som povedala ok. Bude to síce mega ďaleko od nás na plánovanie, ale to dáme. Postupne som z toho prestávala byť nadšená až som z toho bola priam nasratá…

zmena, zmena a zas zmena

A zas zmena

Ale… všetci boli zrazu spokojní. Zúbok, že to nebude v lete, svokra, že to bude blízko ich rodného kraja. A vlastne aj ja. Na chvíľu. Lebo veď…. všetci sú spokojní. A ja vlastne nemám byť prečo nespokojná. No vo svojom vnútri som bola. Lebo som začínala mať pocit, že tá svadba nie je o nás. A predsa svadba by mala byť o tých dvoch, čo sa berú nie? Dátum síce pekný ale ničím symbolický, tak som sa aspoň uspokojovala tým, že je to na jar v máji.

Ja som, priatelia milí, zistila, že sa nechcem vydávať o rok na jar až vtedy, keď som si ten dátum vlastne sama vymyslela. Sama si vsugerovala že to bude krásny dátum a ešte som vlastne prehovorila všetkých naokolo vrátane ženícha, že jar je popiči termín!

Dva mesiace po tom rozhodnutí sme to vlastne celé zrušili. Teda… JA som to celé zrušila.

Ale to už viete, pretože som o tom písala minule. Takže toť to vysvetlenie. Zistila som, že to nechcem až po tom, ako som ten dátum vlastne chcela. A prišla ďalšia zmena.

Konečne svadba snov

Naše plánovanie už ozaj našej svadby bolo vcelku jednoduché. Sedeli sme na balkóne a napadlo mi, že by sme sa mohli vziať niekde pri vode. Pri nejakom jazierku. A vtedy Ivan navrhol, že by sa mu to páčilo v parku. Okej, park je fajn (ooo on sa zapája a dokonca dal návrh! 😅), ja som k tomu dodala, že by bolo fajn, keby to bolo niekde tu v Bratislave, aby za nami prišli iba tí ľudia, ktorí s nami v ten deň naozaj chcú byť. A že by bolo fajn, keby sme nerobili žiadne obrovské hostiny, programy s Dj-om a moderátorom a svadobnými organizátorkami. Teraz nechcem nikoho uraziť ani to nemyslím nejako ofenzívne, len ja som nechcela z našej svadby robiť nejakú nóbl udalosť.

Chcela by som v ten deň byť s ľuďmi, ktorým naozaj na nás záleží a budú sa s nami tešiť. Budú oslavovať s nami našu lásku na našej svadobno-záhradnej párty.

A vtedy som navrhla veľmi odvážnu vec – dajme si svadbu na niektorý deň v týždni. A čo najskôr nech nemusíme riešením svadby žiť najbližší rok. A bolo!  Svadba v utorok, na naše výročie, v sade Janka Kráľa. Ivan bol, pochopiteľne celý vytešený, pretože svadba nakoniec bude v septembri. Áno, jeho hneď prvý návrh, ktorý mi dal a ja som ho zrušila skôr ako som sa zamyslela 😅. A zrazu mi ten dátum prišiel ako famózny nápad 😅 ehm #zena 😅😅😅 . No a keďže to malo byť za pár mesiacov, v našich kruhoch (teraz sa už používa termín bublina 😅) sa to ľuďom zdalo príliš na rýchlo a pre všetkých som bola zrazu tehotná 😅. Potom na svadbe pochopili, že nevesta, ktorá je tehotná, sa asi takto neopíja 😅 ale o tom potom 😅.

Náš deň, naše miesto

A zrazu je všetko inak! KONEČNE som nadšená! Nadšená z toho, že sa budem vydávať! Budeme mať svadbu! A ja sa na ňu naozaj veľmi preveľmi teším! Aj parádny dátum sme vybrali! Budeme sa brať 4. septembra 2018. Presne 5 rokov odvtedy, ako sme sa s Ivanom dali „do kopy“. Prišlo to úplne prirodzene.

A tak sme sa vybrali do parku na prechádzku a rozmýšľali sme, kde by to bolo najlepšie. Z ničoho nič, popri tom, ako sme sa rozprávali a vymýšľali kam sa s našimi pôjdeme najesť (voľba bola jasná – pôjdeme na naše milované bryndzáky do Stupavy), sme sa ocitli pri kruhovom sedení so znamením škorpióna. Nikdy predtým sme si nevšimli, že sú tam znamenia zverokruhu a zrazu stojíme pri našom škorpiónovi! To nemôže byť náhoda!

A viete čo vám poviem? Nenechajte sa zatlačiť do kúta. Dohodnite sa so svojím snúbencom a spravte si svadbu takú, akú chcete. Nie takú, ako chce svokra či tetuška z tretieho kolena. Vy dvaja. Je to váš deň a oslava vašej lásky 🙂 .

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete