Harry Potter Fans,  Naše výlety,  Svadobná cesta

Čarodejnícky svet Harryho Pottera – Šikmá ulička

Už pri nadpise mám motýliky v bruchu a neviem ako začať. Takže skúsim takto 🙂 . Po tom, ako sme sa na našej svadobnej ceste ubytovali v krásnom apartmáne a ja som nevedela od šťastia čo so sebou, som to po asi troch prebudeniach vzdala a proste bola hore už asi od štvrtej. Brutálne som sa tešila. Veď za pár hodín som si mala splniť sen! 🙂 Ivan sa mi smial, či sa nebojím, že to nebude také, ako si predstavujem. Nie, nebála som sa. Proste som vedela, že to bude ešte lepšie a pre istotu som si pribalila aj vreckovky. Počítala som s tým, že od šťastia budem revať. Aj som revala. Ako malé decko. Ale to už predbieham.

Universal studios

Universal Orlando resort je komplex troch parkov. Ale to vysvetľujem v tomto článku, takže sa o tom môžeš dočítať tam. My sme sa spontánne rozhodli vydať, do ako prvého, do Universal Studios. Inak, rozhodla som sa rozdeliť tento deň na dva články, takže o Universal studios ako takom je už článok online 🙂 . Tento bude čisto o The Wizarding World of Harry Potter v Universal studios. Tento park sme si vybrali hlavne preto, lebo sa tu nachádza Šikmá ulička a stanica Kings Cross (Londýn), odkiaľ ide Rokfortský Express rovno do druhého parku, kde návštevníci vystúpia na stanici v Rokvile 🙂 .

Po vstupe do parku sme museli prejsť skoro celým parkom, pretože Šikmá ulička je na úplnom konci. Dobre to majú tí Amíci vymyslené. Ja som mala chuť hodiť šprinty a ísť rovno do Wizarding World-u. Šprinty som nehodila, lebo posádka ma ukľudňovala, že máme celý deň. Takže sme kráčali aspoň rýchlejšou chôdzou (ja na čele sprievodu, Ivan na pohoďáka asi tri metre za mnou a manželská spolucestujúca dvojica niekde za ním – no komicky sme vyzerali 😀 ) až kým sme sa nedostali do Londýna na Grimmauldovo námestie. Vtedy som cítila ako sa mi na sekundu srdce zastavilo. Vlastne, zastavil sa mi asi celý svet. Ľudia sa fotili pri čísle 12 a pri Rytierskom autobuse s hovoriacou hlavou. Stál tam aj Stan Shunpike a ak ste chceli, mohli ste sa s ním odfotiť 🙂 . Slzy dojatia som mala na krajíčku.

Gringottbanka

No to bolo nič v porovnaní s tým, čo som zažila, keď som vošla do Šikmej uličky cez otvor v stene. Vtedy prišiel ten spomínaný plač šťastia. Nemohla som uveriť, že tu stojím! Predo mnou sú tie maličké obchodíky, ktoré poznám z kníh a filmov, okolo mňa kráčajú ľudia v habitoch a ja sa na živo pozerám na tú pompéznu bielu budovu nazývanou Gringottbanka! Stála tam, presne tak, ako ju opisovali v knihe:

„Stáli pred vysokou snehobielou budovou, ktorá sa týčila vysoko nad malými obchodíkmi.“ – Harry Potter a Kameň mudrcov;2000.

Navyše tam bol obrovský drak, ktorý sedel na streche a raz za čas vychrlil ozajstný oheň (video). Som tu! Naozaj som tu! Stojím na začiatku Šikmej uličky a na vlastné oči vidím to, na čo som sa tak tešila. Krásny, neopísateľný pocit úžasu, šťastia, dojatia a neviem čoho všetkého ešte. Stále asi neviem celkom presne nájsť slová. No a tak som tam stála, plakala a nenachádzala slová. Keď zo mňa opadol prvotný úžas, začala som sa cítiť na milisekundu trápne, že tam stojím vo svojich skoro 24 rokoch a revem. Milisekunda. Potom som videla Ivana ako sa na mňa usmieva a otvára náruč. Hodila som sa mu okolo krku, nechala všetky slzy nech urobia čo treba a potom som sa na plno vrhla na bádanie tohto čarovného miesta!

Vo vnútri Gringottbanky nás čakala naša prvá atrakcia. Síce sme stáli v rade asi hodinu kým sme sa na ňu dostali, no neboli sme z toho vôbec otrávení. Bolo čo obzerať. Najprv vstupná hala! Páni to teda bolo! Ten nádherný luster je na živo ešte krajší ako vo filme! Miestnosť vykladaná mramorom brala dych. Pracovníci Grigottbanky boli ako inak – raráškovia. Ale nevenovali nám pozornosť. Mali dosť veľa roboty 🙂 . Videli sme aj ich kancelárie, Harryho trezor, išli sme výťahom, schodmi až sme nastúpili do vozíkov. Atrakcia bola skvelá, podarilo sa nám utiecť Voldemortovi a Nagini a videli sme ako Harry s Hermionou a Ronom ušli na drakovi 🙂

Rarášok
Nádherný luster

Šikmá ulička a jej zákutia

Prešli sme všetky obchody ktoré sa dali: Weasleyovské výmysly a vynálezy, Obchod s metlobalovými potrebami, Apotieka, Obchodík so zvieratami, Obchod madam Malkinovej (habity na každú príležitosť), Cukráreň Floriána Fortescua a samozrejme Ollivanderovcov. Neodolala som a prútik od Ollivandera som jednoducho musela mať!

Obchod Ollivanderovcov – prútiky tam boli od podlahy až po strop! V zadnej časti obchodu si pán Ollivander spolu s deťmi skúšali prútiky až kým si prútik nevybral svojho majiteľa. Bolo to mega a prežívala som to asi viac ako tie deti 😀

Samozrejme sme neobišli ani Deravý kotlík a tak sme si zašli na jedno Ďatelinové pivko. Ivan bol dosť sklamaný, že chutilo úplne inak ako normálne pivo a ja som zas bola šokovaná, že Tekvicový džús chutí naozaj ako…..tekvica. Nečakané však? 😀 No ja naozaj neviem čo som čakala 😀 V mojom prípade sa džús dal vypiť až po zmiešaní s minerálkou jedna k jednej, lebo inak hrozilo, že mi črevá zalepí. A ďatelinové pivo? To mi mega chutilo. Bolo na výber Frozen a Original, a oba boli chutné. Origoš bolo také perlivé ale fajné a Froznen bolo zas na prekvapenie……zmrznuté 😀 No čo Vám poviem. Plnil sa mi sen, nasávala som atmosféru, asi som nemohla som aj myslieť zároveň! 😀 Bolo fantastické, a malo konzistenciu ľadovej drte. Och až som naň zas chuť dostala 🙂

Návšteva Deravého kotlíku a moje prvé Ďatelinové pivo

Nezabudnuteľné spomienky

Keď sme si na námestíčku pozreli hranú rozprávku O Troch bratoch, a znovu si pozreli všetky obchodíky a dali si ďalšie Ďatelinové pivko, rozhodli sme sa, že je čas ísť pozrieť aj ostatné atrakcie v tomto parku. O nich sa môžeš dočítať tu 🙂 . Pohrávali sme sa aj s myšlienkou, že by sme šli Expressom do Rokvilu, ale bola tam dosť veľká „čakačka“ a tak sme sa dohodli, že si ho necháme na ďalší deň hneď na ráno. Ale o tom, už v ďalšom článku 🙂 .

Obchod Weasleyovských dvojčiat – áno, hýbal rukou, dvíhal klobúk a tak ako vo filme sa mu v klobúku strácal zajac 🙂

Cukráreň Floriána Fortescua (V knihe Harry Poter a väzeň z Azkabanu tu Harry trávil voľné chvíle a dostával zmrzlinové poháre zadarmo :))

Obchod madam Malkinovej (habity na každú príležitosť)
Tu sa Harry prvý krát stretol s Dracom M. (v knihe) keď si kupoval svoje prvé habity. Aj my sme si mohli skúsiť a zakúpiť habity ale nakoniec sme skončili len pri tom skúšaní 🙂
Najviac nás fascinovali tie detaily. Všade naokolo kam som sa pozrela som nejaké našla! Napríklad ten čajník hore vypúšťal paru!

Ak by ste sa chceli čokoľvek opýtať, kľuďne tak urobte v komentári, pomocou mailu v kolónke kontakt , v správe na Fb stránke alebo Instagrame 🙂 . A Taktiež by ma zaujímalo, či by ste sa niekedy chceli ísť do parku pozrieť, lebo ja by som sa tam veľmi rada ešte vrátila 🙂 Inak, na mojom Insta v uložených storkách nájdete priečinok zo svadobnej cesty. Nachádza sa tam aj veľa útržkov práve zo Šikmej uličky a vlastne zo všetkých parkov! 🙂 A TU nájdete všetky články o svadobnej ceste pekne na kôpke 🙂

Instagram Zúbková

Facebook Zúbková

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete