Naše výlety,  Sme rodičia

Nečakaná dovolenka ako darček!

Ja viem, ja viem… ešte som nedopísala sériu z Paríža, už tu máme novú destináciu. No stalo sa to, čo som nečakala ani v tom najbláznivejšom sne – Ivko bol ochotný cestovať! To sa často nevidí! Neváhala som ani sekundu a využila som príležitosť. Hurá! Letíme k moru! Naša prvá dovolenka pri mori spáchaná za niekoľko hodín. A potom zrušená… No všetko pekne po poriadku.

Prvé narodeniny

Pomerne neskoro som zistila, že Ivko má skoro dva týždne voľno. Vlastne som celá bola taká nesvoja, nevnímala som okolie. Blížili sa narodeniny nášho syna a ja som nemala chuť ani nič plánovať či chystať. Bola som bez nálady a chuti. A aj som mala výčitky. Zatiaľ čo dcérine sme pripravovali celé dni, všetci volali a pýtali sa čo a ako, na druhorodeného sa pozabudlo.

Už niekoľko mesiacov sme mali rezervované fotenie v štýle „cake mash“. Ku krásnym fotkám sme dostali aj tortu a balónik. Veľmi sme si to užili a navnadilo nás to na párty, ktorú sme doma nakoniec zorganizovali a prišli aspoň naši kamaráti s potomkami <3 .

Fotenie u @fotenicko

Veľa dôvodov na oslavu

Takže 1. narodeniny, ktoré som mala pocit, že neboli dostatočne oslávené, moje druhé pôrodniny, Ivko mal meniny a my sme mali 10. výročie od osudového festivalu. Veľa dôvodov na oslavu sme mali a veru, už niekoľko rokov som nevidela more. Veľmi mi už chýbalo. Prišlo pár ponúk, ale Ivko všetko stále odmietal. Tak som začala plánovať jesenný výlet. To sa Ivkovi páčilo ešte menej „tak to radšej poďme teraz k moru, ako opäť do Londýna.“ Nebolo mi treba viac hovoriť!

Rozhodila som siete a dúfala, že nájdem niečo dobré skôr, ako si to rozmyslí. Dúfala som, že sú mi hviezdy naklonené. A veru! Zrazu mi pani z cestovky píše : Tunisko, last minute, all inclusive, odchod až o pár dní, čiže by sme ešte stihli ísť k jeho rodičom, tak ako plánoval…

Na otočku do Banskej Bystrice

Nedeľa, noc, my dvaja na gauči. Ivko krúti hlavou, že je to veľa peňazí, ja krútim hlavou, že je to najlepší kompromis v pomere cena/výkon. Vymenúvam dôvody prečo ísť. On vyratáva dôvody prečo nie…. minúty utekajú a ja viem, že keď teraz uhnem pohľadom prehrala som. Naposledy som takto bojovala o svadobnú cestu. Sľubovala som hory-doly. Teraz som však takú chybu urobiť nechcela, aj keď ma to lákalo 😀 .

Poviem vám, je to veľmi náročné s tým mojím Domasedom, ale prináša mi to vytúžené výsledky – dovolenky! 😀 Keď sa na to takto spätne pozerám, zdá sa mi, že to nebolo až také ťažké 😀 . Verím, že si to neprečíta 😀 No vzhľadom k tomu, že sme boli nedávno v Paríži, som sa fakt ani nedúfala. A možno sa mu to cestovanie konečne zapáči… Alebo bol taký unavený z tej našej francúzskej cesty, že potreboval oddych s bielym šumom mora. Ktovie, ale… Prikývol! Ideme do Tunisu! Hurá!

Zmena plánov, odlet o 11 hodín

Prvýkrát ideme k moru všetci štyria a ešte k tomu aj cez cestovku! Bola som v strese, lebo vlastne…. to fakt nič nemusím riešiť? Nič bookovať, žiadne letenky, žiadne plánovanie cesty…. nič. WOW. A teda nemám čo na robote, tak poďme do BB. Jedna noc tam, druhá v Brezne u svokrovcoch a potom v stredu domov, pobaliť sa a v noci smer letisko. Lenže to by sme neboli my, aby sa niečo neskomplikovalo, všakže 🙂 V pondelok ráno sme vyrazili. Obedujeme u mojej maminy, keď mi príde správa „musíme zrušiť dovolenku, hotel je plný, nastala chyba.“ WTF?!

Takže plán B. Nie, nemali sme plán B. Jednoducho som len musela zopakovať všetko zo včera – niečo nové, vyhovujúce nájsť, prekonzultovať to s Ivanom, opäť s ním všetko od začiatku prejsť. S pani z cestovky sme našli, no odlet už dnes. Respektíve zajtra skoro ráno o tretej. Ha, mne sa hneď zdalo, že je to príliš nuda na naše pomery. Nebol čas, strácať čas. Museli sme sa v sekunde rozhodnúť. Ivan vybavoval ešte záležitosti ohľadom darovania krvi, ktoré mal dohodnuté. Ja som riešila všetko okolo, aby sme sa čím skôr mohli vrátiť domov k BA.

Doma rýchlo pozbierať veci, nezabudnúť pasy, lieky, opaľovacie krémy a naplniť veľké kufre. Ha! To bola zmena! Mohli sme sa totálne opustiť, lebo prvýkrát sme neleteli len s príručnou batožinou! Ivan hádzal do kufra plutvy, nafukovačky, potápačské okuliare. Zúbčatko zas hračky. Po ceste sme totiž stihli ešte navštíviť náš Pinguland, ktorý má odberné miesto v Rovinke, neďaleko Bratislavy. Vybrali sme si zábavky do mora aj na izbu. Nesmeli sme zabudnúť na obchod so snackmi a hurá! Dobrodružstvo môže začať! 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

error

Sociálne siete